10 İnsan Eylemi Köpekleri Üzüyor


48
5 shares, 48 points

Köpekler duygularını gizleyemezler, bu yüzden ne tür bir ruh hali içinde olduklarını kolayca görebilirsiniz. Bir köpek kuyruğunu sallarsa ve sahibini görünce mutlu bir şekilde havlarsa, o anda nasıl hissettiği çok net. Ancak, bir köpeğin kızgınlık veya hüzün duygularını tanımak o kadar kolay değildir. Bu makalede, evcil hayvanınızın nesini kızdırabileceğini ve ikinizin birbirinizi nasıl anlayabileceğinin yollarını bulabileceğinizi öğreneceksiniz.

Yabancıların köpeğini sevmelerine izin vermek.

köpeklerin neden üzgün olduğunu anlamak
© depositphotos   © depositphotos 

Eğer bir çocuk veya bir yabancı, “Ne kadar güzel bir köpek!” Derken hayvanı evcilleştirmeye çalışırsa – yapabileceğiniz en iyi şey, kibarca “ hayır ” demenizdir . Köpeğinizin karakteri veya ruh hali farklı olabilir, ve en sosyal ve nazik köpek bile reaktif olabilir. Herkesin köpeğinize dokunmasına izin verirseniz, stres altında kalmasına neden olur ve köpeğinizin gözünde lider olmayı bırakırsınız.

Köpeğiniz için günlük bir rutin belirlemediyseniz.

köpeklerin neden üzgün olduğunu anlamak
© depositphotos   © depositphotos

Köpeğinizin biyolojik saati vardır, bu yüzden rutin bunun için çok önemlidir. Tutarlılık ve günlük rutin dünyayı onun için öngörülebilir yapar, böylece hayvan daha güvenli hale gelir ve stres seviyesi azalır. Her gün aynı anda köpeğinizi beslemeye, yürümeye ve eğitmeye çalışın. Günlük bir rutin uygulamaya başladıktan sadece birkaç gün sonra, köpeğinizin daha mutlu olduğunu fark edeceksiniz.

Köpeğini giydirmeyi seviyorsun

köpeklerin neden üzgün olduğunu anlamak
© depositphotos   © depositphotos

Köpeğinizi köpek yavrusu olduğunda kıyafet giymesi için eğitmediyseniz, daha büyük yaşlarda giydirmesi zor olacaktır. Yürüyüşler sırasında soğuksa köpek üzerinde bir ceket kokabilirsiniz ancak şapka ve kostümleri rahatsız edici olabilir.

Köpeğinizin tasmasını çekiyorsunuz.

köpeklerin neden üzgün olduğunu anlamak
© depositphotos   © depositphotos

Evcil hayvanınız şu durumlarda üzülür:

  • Etrafında koklamasını yasaklamak  . Bir köpeğe yürüyüş, yalnızca kendisini rahatlatabileceği zaman değil, aynı zamanda çevre bölgeyi tanımak için de bir fırsattır. Bu yüzden evcil hayvanınız her zaman ağaçlardan ve bordürlerden uzağa sürüklerseniz üzülecektir.
  • Tasmayı çekiyorsun. Köpek uzmanları, tasmanın bir sahibi ile köpeği arasındaki iletişim aracı olduğunu söylemektedir. Köpeğinizin sizi de sürüklemesine izin vermemelisiniz, evcil hayvanınız sizi dinlemiyorsa, durun. Tasmalar daha da gevşer ve köpek size bakar gözükmez, yürüyüşünüze devam edebilirsiniz. Köpeğinizin iyi davranışını teşvik etmek için sizinle birlikte davranmayı unutmayın.
  • Çok kısa bir tasma hayvanı sinirlendirir. Köpeğinizin uzun tasmasını geçmesine izin verirseniz, her şeyin kontrolünüz altında olduğunu ve tehlike olmadığını açıkça belirtirsiniz. Bu şekilde, köpeğinize yürümek daha kolay olacaktır çünkü sürekli gerginlik hissetmezsiniz.

Köpeğinizin su korkusunu ciddiye almazsınız.

köpeklerin neden üzgün olduğunu anlamak
© lyndzeerae / reddit  

Bir köpeğin banyo yapmayı sevmesi çok nadirdir. Göllerde yüzmeyi, su birikintilerinde yatmayı ve çim fıskiyelerinin içinden geçmeyi seven ırklar bile banyo yapmaktan nefret edebilir. Köpekler gibi değil su sesi veya kaygan bir yüzey. Bu nedenle, köpeğinizin stresini azaltmak istiyorsanız, küvetin altına kaymaz bir paspas yerleştirin, işlem yapın ve iyi davranışı için ona iltifat edin.

Köpeğine bağırıyorsun.

köpeklerin neden üzgün olduğunu anlamak
© depositphotos   © depositphotos
  • Yavru köpeğiniz bir yürüyüşe kadar bekleyecek kadar eğitilmemişse ve zeminde su birikintileri bırakıyorsa, bağırmanız yalnızca işleri daha da kötüleştirecektir. Köpeğinizi fiziksel olarak cezalandırırsanız veya bağırırsanız, daha eğitimli olmayacak, sadece sizden korkacaktır.
  • Köpeğine bağırma . Köpekler yüksek seslerden korkarlar ve onlardan ne istediğinizi anlayamazlar. Hareketler çok daha etkilidir. Köpeğinizin davranışlarından memnun değilseniz, tercihinize göre belli bir poz alın ve yüzünüze üzülmüş bir ifade verin. Genelde bu, köpeğinizin hatalı olduğunu farketmesi için yeterlidir.
  • Asla köpeğin uyku yerini ceza olarak kullanmayın.

Evcil hayvanını kızdırıyorsun.

köpeklerin neden üzgün olduğunu anlamak
© BlueCheeseBandolero / reddit  

Bir insan için komik olan şey, bir hayvan için kırıcı ve rahatsız edici olabilir. Havlamak, köpeğin kuyruğunu çekmek ve yiyecek ya da oyuncakla takılmak doğru değildir. Karşılıklı anlayışı değil sadece davranış problemlerini elde edersiniz .

Köpeğinle yeterince oynamazsın.

köpeklerin neden üzgün olduğunu anlamak

Eğer köpeğinizle oynamak için yeterli zaman bulamazsanız, evde olmadığınız zamanlarda bir çok şeye zarar vermeye hazır olun. Evcil hayvanınızın enerjisini serbest bırakması gerekir ve bu konuda yardım edemezseniz, kendi yolunu bulur. Ve kesinlikle bundan hoşlanmayacaksın. Köpeğinizle oynamak  önemlidir . Köpeğinizin fiziksel dayanıklılığını (örneğin koşarak) ve zekanızı (örneğin, sizinle saklambaç oynamayı) geliştirmelidir.

Evcil hayvanını yalnız bırakmak.

köpeklerin neden üzgün olduğunu anlamak
© lijitito0926 / imgur  

Köpekler sosyal hayvanlardır ve kendi başlarına olmayı sevmezler. Tabii ki, tüm zamanınızı köpeğinizle geçiremezsiniz, ancak endişesini azaltabilirsiniz.

  • Evdeyken köpeğinizle mümkün olduğunca fazla zaman geçirin. Köpeğinle oynamayı unutma.
  • Kesin bir program izleyin. Hayvan, evden ayrıldığınızda ve ne zaman döndüğünüzde zamanı bilmelidir.
  • Köpeğiniz siz uzaktayken kendini eğlendirmek için farklı oyuncaklar satın alın.

Depresyondasın.

köpeklerin neden üzgün olduğunu anlamak

Köpeğinizin üzgün olduğunu fark ettiyseniz, kendi zihin halinize dikkat edin. Evcil hayvanınız ruh halinizi hissediyor ve kendinizi kötü hissederseniz köpeğiniz de bunalımlı olabilir. Pooch’unuz ruh halinizi daha iyi hale getirebilir ancak siz de biraz çaba sarf etmeniz gerekir. Bir araya gelin ve köpeğinizle yürüyüşe çıkın ya da parkta oynayın.

Sigarayı bırakmak. Farklı araştırmalar köpeklerin pasif sigara içmeye maruz kaldıklarını ve bu da onlar için ciddi hastalıklara yol açabileceğini gösterdi.

Evcil hayvanınızın üzgün olduğunu gördüğünüzde genellikle ne yaparsınız?Like it? Share with your friends!

48
5 shares, 48 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
1
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
9
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
5
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
Aşk Aşk
12
Aşk
Çok komik Çok komik
13
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
9
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
5
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir