12 Saç Bakım İpucu

Kesinlikle tüm kızların güzel saçlara sahip olmayı hayal ettiklerini biliyoruz. Bu yüzden kalın ve sağlıklı saçlara nasıl sahip olacağımız hakkında bilgi edinmeye karar verdik. Saç stilistleri için birçok özel web sitesi, blog ve forum araştırdık ve genellikle hakkında konuşmadıkları gerçekten faydalı öneriler bulduk. Peki, bizden ne saklıyorlar?


33
5 paylaş, 33 points

1. Kuaförünüze sevdiğiniz ve sevmediğiniz modelleri gösterin

12 Saç Bakım İpucu 3

© ververa / instagram   © gagara1987 / instagram  

Bir güzellik salonunu ziyaret etmeden önce, stilistler sevdiğiniz saç kesimlerinin sadece 3 fotoğrafını değil, aynı zamanda asla sahip olmak istemediğiniz fotoğraflarını da bulmayı öneriyorlar. Bu, saç stilistinize her durumda saçınıza ne yapmaması gerektiği konusunda bir fikir verecektir. Saç rengini seçmek için de aynı şey geçerli. Ve sizinle aynı yüze sahip ünlülere dikkat edin – bu, görünüşünüzü ve saç şeklinizi bulmanın en kolay yoludur.

2. Hafta sonu için bir saç kesimi planlamayın.

12 Saç Bakım İpucu 4

3. Saçınızı doğru yıkayın.

12 Saç Bakım İpucu 5

© Masha Oluştur / youtube  

Saçınızı iki kez yıkamanız önerilir  . İlk yıkama sırasında kiri ve yağı temizlersiniz ve ikinci yıkama şampuanın tüm faydalı özelliklerinin çalışmasına izin verir. Saçınıza sadece bir kez pahalı bir şampuan yıkasanız bile, etkinin saçınızı sadece bir kez yıkadığınız gibi hemen hemen aynı olduğunu bilmelisiniz. İkinci yıkama sırasında şampuan miktarı azaltılmalıdır.

4. Saçları yıkamadan önce bir yağ veya merhem kullanın.

12 Saç Bakım İpucu 6

© Güzellik Salonu / YouTube  

Eğer saçınızın uçları kuru ise, saçları yıkamadan hemen önce üzerine bir miktar merhem veya hindistancevizi yağı sürün . Ondan sonra saçınızı yıkamayı başlatabilirsiniz: şampuanı saçın tabanına koyun ve köpüğü saçın etrafına yayın. Ondan sonra ılık suyla yıkayın. Mesele şu ki, balsam ya da yağ, şampuanın uçlar üzerinde agresif bir etkisi olmasını önleyecektir.

5. Saçınızı fazla ısıtmayın.

Saçınızı bir saç kurutma makinesi ile kuruturken, uçlarla başlamalı ve sadece saçın geri kalanını yapmalısınız. Saçınızın arkasında , basıncı hissetmek için saçları çekmelisiniz. Kurutma saçını soğuk hava ile bitirin : saçın daha düz ve pürüzsüz olmasını sağlar.

6. Tüm saç aydınlatma ürünlerinin aynı şeyi içerdiği gerçeğini kabul edin.

12 Saç Bakım İpucu 8

© richardmlee / depositphotos  

Kuaför, müşterilerin bir güzellik salonunda kullanılan “şimşek” kelimesini beğenmediğini biliyor. Bu yüzden bu kelimeleri kullanmıyorlar. Ancak kullandıkları eş anlamlılığa rağmen, saç stilistinizin saçınızı daha az koyu yapmak için kullandığı ürün kesinlikle hidrojen peroksit içerir . Bunun tek istisnası yıldırım için asit kullanmayı içeren işlemdir.

7. İdeal saç rengini elde etmek istediğinizde sabırlı olun.

12 Saç Bakım İpucu 9

© koji6aca / depositphotos 

Sadece 1 veya 2 prosedürden sonra rüya saç olacağına söz veriyoruz, ancak saç şekillendirmedeki rengin bilim olduğunu bilmelisiniz. Mükemmel ton ancak 3 veya 4 işlemden sonra elde edilebilir . Yaşam yasası: Bir esmer asla bir sarışın kadar hafif saçlara sahip olmaz. Bu nedenle sabırlı olmalısınız ve istediğiniz sonuca yavaş yavaş ulaşmaya çalışmalısınız. Saç stilistinize zaman verin.

8. Katmanlı saç kesimlerini deneyin.

12 Saç Bakım İpucu 10

© Instagram Hesabındaki Resim ve Videoları myusernamesuckstho / reddit  

Bazı kadınlar saçlarını uzun tutmaya çalışır ve bu yüzden hepsi bir boy keser. Bazı insanlar daha genç görünmelerini sağlar. Bununla birlikte, birçok kuaför yüz çerçeveleme katmanları ve yandan süpürülmüş saçak eklemeyi tavsiye eder . Bu, saçın daha boyutlu görünmesini sağlar.

9. Kuru şampuanın tüm özelliklerini kullanın.

12 Saç Bakım İpucu 11

© MakeUpKaty / youtube  

İşte akıllara durgunluk veren bir şey : kuru şampuan saç şekillendirmek için kullanılabilir . Yüzü çerçeveleyen sıradışı dalgaları elde etmek için saçın etrafına yapabilirsiniz. Saçınızı boyadıysanız haftada bir kez saçınızı yıkamak yerine kuru bir şampuan kullanabilirsiniz . Bu şekilde, renk parlak kalır ve saçlar daha uzun süre temiz kalır.

10. Tuzla masaj yapın.

12 Saç Bakım İpucu 12

© belchonock / depositphotos   © onefox / pixabay   © rkit / pixabay  

Saç derisine tuzlu masajı , daha uzun ve daha güçlü saçlara sahip olmak isteyenler için etkili bir prosedürdür. Profesyonel kozmetik ürünleri ile yapılan ve genellikle çok paraya mal olan salonlardaki spa prosedürlerinin yerine mükemmel bir ikamedir. Saçınızı ılık suyla biraz ıslatın, kuru bir havluyla silin ve saç derisini deniz tuzu sürün. Cildinize 10 dakika boyunca hafifçe masaj yapın ve saçlarınızı genellikle yaptığınız gibi yıkayın. Normal saçlarınız varsa, bu masajı haftada bir kez yapabilirsiniz. Kuru saçlarınız varsa, bunu 2 haftada bir defadan fazla yapmayın.

11. Aşırı inatçı saç işlemlerine güvenmeyin.

12 Saç Bakım İpucu 13

© Pennylane44 / reddit  

Keratin restorasyonu, güzellik salonlarının sunduğu pahalı bir işlemdir. Müşterilere işlem sırasında keratin ve amino asitlerin saçın içine girdiğini ve bunları tamamen geri getirdiğini söylerler. Aslında, keratin sadece saçınızın yüzeyine yapışır ve etkisi sadece birkaç ay sürer . Keratin de tamamen güvenli değil. Neredeyse tüm ürünler cilde zararlı olan formaldehit içerir : tahrişe, kaşıntıya ve kızarıklığa neden olur. Formaldehit içermeyen ürünler, metandiol, formalin, metanol ve ısıtıldığında veya suyla karıştırıldığında hala formaldehit haline dönüşen diğer bileşenleri içerir.

12. Hangi hizmetlerin paraya değer olduğunu ve hangilerinin olmadığını öğrenin.

12 Saç Bakım İpucu 14

Pek çok insan saçınızı sıcak makasla kesmenin normal makas kullanmaktan çok daha iyi olduğuna ikna olmuş durumda: sıcak olanların saç uçlarını “kilitlemesi” ve ayırmalarına izin vermemesi gerekiyor. Ancak çoğu zaman sıcak makas bu soruna yardımcı olmaz, çünkü saçlar sadece uçlarda değil, ortada da karışık olabilir. Böylece saçlar kestikten sonra kısa bir süre için iyi görünecektir. Aynı sonuç düzenli makaslarla da elde edilebilir.

Hangi saç bakım hayatını biliyorsunuz ve kullanıyorsunuz?Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

33
5 paylaş, 33 points

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
5
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
13
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
9
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
8
Eğlenceli
Aşk Aşk
2
Aşk
Çok komik Çok komik
4
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
13
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
9
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Oylama
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı