Kanınızı Dolduracak 12 Yeni Psikolojik Gerilim Film


66
9 shares, 66 points

En iyi gerilimin çoktan izlendiği ve en sevdiğiniz türde daha iyi filmler olmadığı görülüyorsa, bu yeni derlememizi okuma zamanı! Bu filmler Hindistan’a seyahat etmenize izin verecek, terörist saldırılardan sarsılmış hissedecek, insanların kaybolduğu Flannan Adalarını ziyaret edecek ve 1970’lerde 19. yüzyıl İngiltere ve ABD’ye giriş yapacak. Bir gün 911 memuru olarak yaşamanın ya da bir gencin ortadan kaybolmasını araştıran bir komiserin ortağı olarak çalışmanın nasıl bir şey olduğunu deneyimleyebilirsiniz.

Nestfun olarak bizler,  bu 12 psikolojik gerilimin her birini bir kereden fazla izleyeceğiz. Filmlerin birçoğu hayattan ilham alıyordu.

1. The Professor and the Madman (2018) (Profesör ve Çılgın Adam)

Psikolojik Gerilim Filmi: The Professor and the Madman

Film, 19. yüzyılın ortalarında İngiltere’de geçiyor. Oxford Profesörü James Murray, İngilizce dilinin ilk sözlüğünü yazıyor. En beklenmedik asistanlardan biri ona yardım etmeye geliyor – William Minor’u öldürmekten suçlu bulunan bir akıl hastası. Başroller Sean Penn, Mel Gibson ve Natalie Dormer tarafından oynanıyor.

  • IMDb – 7.4

2. Hotel Mumbai (2018)

Psikolojik Gerilim Filmi: Hotel Mumbai

Tıpkı Profesör ve Madman gibi , Hotel Mumbai de gerçek bir hikayeye dayanıyor. Kasım 2008’de Hindistan’da meydana gelen terörist saldırıların açıklaması hikayenin temelidir. Tüm şehirde terörist grupları bulunmakta ve bir tren istasyonunda bir çatışmada ve bir kafede bir patlama yaşanmaktadır. İnsanları panikletmeyi umuyorlar, ancak asıl hedefleri en pahalı ve görünüşte güvenli otel olan Taj Mahal Sarayı’na ulaşmak . Konumdan belgesel benzeri çekimler filmin daha tarihsel olarak doğru görünmesini sağlıyor. İncelemelere göre, film 2 saat boyunca sizi koltuğunuzun kenarında tutuyor.

  • IMDb – 7.8

3. Glass (2019)( Cam)

Psikolojik Gerilim Filmi: Glass

Bu gerilimin karakterlerini M. Night Shyamalan – Unbreakable and Split tarafından hazırlanan önceki filmlerden biliyoruz . Fakat bu sefer, James McAvoy, Samuel L. Jackson ve Bruce Willis’in karakterleri psikiyatri tesisinde. Çoklu kişilik bozukluğu olan bir insan, neredeyse yenilmez bir süper kahraman ve kemiklerini aşırı derecede kırılgan yapan kötü niyetli bir dahi, kapalı bir alanda olduğunda işler sıkıcı olmaktan uzaklaşır. Ve yetenekli bir yönetmen ve çok ilginç renklerle, bu film inanılmaz derecede sürükleyici.

  • IMDb – 6.8

4.Gerilim Filmi: Suçlu (2018)

Psikolojik Gerilim Filmi: Suçlu

Polis memuru Holm işinden uzaklaştırıldı ve mahkemenin kararını bekliyor. Şimdilik, bir polis merkezindeki büro görevine atandı. Şu anda, kendi eski kocası tarafından kaçırılan bir kadına yardım etmeye çalışıyor. Dikkatlice konuşmalılar – kaçıran her zaman yanındadır ama hiçbir şeyden şüphelenmemelidir. Hikaye neredeyse gerçek zamanlı olarak gelişir: her şey bir akşam, bir odada olur.

  • IMDb – 7.5

5. Greta (2018)

Psikolojik Gerilim Filmi: Greta

Film, klasik bir gerilim hikayesine dayanıyor: küçük bir kasabadan gelen genç bir kız, manyak görünen güzel görünen yaşlı bir kadının tuzağına düşüyor. Fakat son derece klişeleşmiş görünen bu hikayede, kırılması kolay olmayan bir bilmece var.

Eleştirmenlere göre, bunlar aktris Chloë Grace Moretz ve Isabelle Huppert’in en iyi performanslarından bazıları.

  • IMDb – 6.1

6. Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile (2019)

Psikolojik Gerilim Filmi: Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Zac Efron her zamanki gibi yapıyor: Kadınları ona aşık etmek ve neredeyse bir koca olmak. Bir evi, arabası, köpeği var ve kısır bir seri katil … bekle, ne?

Karakter, 1970’lerde farklı ABD eyaletlerinde suç işleyen gerçek bir insan Theodore Bundy’e dayanıyor. Fakat bu sefer manyakın hikayesini, onu seven bir kadının gözünden görüyoruz.

7. Durante la Tormenta (2018)

Psikolojik Gerilim Filmi: Durante la Tormenta

Bu İspanyol filmi bilim kurgu gerilim filmi olarak çekildi. Film bir zaman döngüsüne dayanıyor: ana karakter geçmişe gidiyor ve hediyesini değiştiriyor. Şimdi, artık bir hemşire değil, baş cerrah, kocasını tanımıyor ve asla kızını doğurmadı. Ve bu gerçekten karmaşık hikayenin ve derin psikolojik dramanın sadece başlangıcı.

  • IMDb – 7.5

Gerilim Filmi: Unsane (2018)

Psikolojik Gerilim Filmi: Unsane

Bu filmin merkezinde önemli bir sosyal çatışma var ve çok az film aslında bu soruna değiniyor. Psikiyatrik bir tesisteyseniz resmi tıbbınıza kör olarak güvenebilir misiniz? Karakter gerçekten deli mi yoksa doktorlar ona inanmalı mı? Denemeyle ün salmış olan yönetmen Steven Soderbergh, her şeyi bir iPhone: 4K-çözünürlükte çekti ve bu onun gerçekten harika bir fotoğraf çekmesini sağladı.

  • IMDb – 6.4

9. American Hangman (2019)

Psikolojik Gerilim Filmi:  Hangman

Açılış sahneleri  Testere çok anımsatıyor . Karakterlerden biri diğerine “Bir erkeğin kendi bacağını kestiği filmi görmedin mi?” Diyor. James Kanan’ın neden bodrum katında kilitli olduğu gibi aynı soruların cevaplarını mı arıyorlar? Hangi bulmacayı kırmaları gerekiyor? John Kramer’in takipçisi kimdir?

  • IMDb – 5.8

10.Gerilim Filmi: Black Tide (2017)

Psikolojik Gerilim Filmi: Black Tide

Bu, 16 yaşındaki bir gencin ortadan kaybolduğunu araştıran bir dedektif olan Vincent Cassel hakkındaki kısa bir dedektif hikayesi. Yıkılmış adam hala sihirli bir dokunuşa sahip ve çalışırken oğlunu bile büyütmeyi başardı. Birçok insan bu karakterin, yönetmen Erick Zonca’nın başarısız iş yapmaktan bıkmış olan alter-ego olduğunu düşünüyordu. Ancak, bu film bu yönetmen için yeni bir başlangıç.

  • IMDb – 6.7

11. Gerilim Filmi: Journal 64 (2018)

Psikolojik Gerilim Filmi: Journal 64

Bu, Carl Mørck ile ilgili dedektif serisinin dördüncü bölümü. İskandinav kara filmlerini seven insanlar , Kayıp Sebeplerin Koruyucusu’nu severdi ve her bölümün çok yüksek dereceleri vardı. Bu kez, eski bir suçun soruşturulması, dedektif ve eşinin hapishane gibi görünen kadınlar için psikiyatrik bir tesisin bulunduğu bir adaya gitmesine neden oluyor. Karakterler çalışırken, küresel aşırı nüfus, herkesin yaşam hakkı ve hatta manyak olma ile ilgili konular gibi daha genel sorunlardan bahsediyor.

12. Ufuk (2018)

Psikolojik Gerilim Filmi: Ufuk

Bu film, 1900 yılında 3 deniz feneri bekçisinin ortadan kaybolduğu hakkındaki gerçek hikayeyi anlatıyor. Bugün bile tam olarak ne olduğu hala bilinmiyor. Yönetmen, yabancılar içermeyen kendi açıklamalarını sunuyor.

Bu filmlerden herhangi birini daha önce gördünüz mü veya izlemeyi planlıyor musunuz?Like it? Share with your friends!

66
9 shares, 66 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
13
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
8
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
4
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Aşk Aşk
10
Aşk
Çok komik Çok komik
12
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
8
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
4
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir