14 Başyapıt Filmde Doğaçlama Sahneleri


14 Başyapıt Filmde Doğaçlama Sahneleri

Film yapımı,% 100’ü kontrol etmek çok zor olan uzun ve karmaşık bir süreçtir. Sonuç olarak, işler senaryoda yazdıkları gibi olmayabilir. Bu sahnelerin çoğunun düzenlenmesi ve yeniden oluşturulması, ancak bazı izleyiciler tarafından fark ediliyor
Olağan ŞüphelilerYüz tanıma sahnesi aktörlerin bir doğaçlamasıydı. Başlangıçta ciddi bir sahne olması gerekiyordu, fakat aktörler kandırmaya devam ediyor ve birbirleriyle eğleniyorlardı. Sonunda, yapımcı her şeyi olduğu gibi bıraktı ve filmin ana sahnesi oldu.

Gerçek yalanlarBir striptiz sahnesi çekerken, Jamie Lee Curtis yanlışlıkla yere düştü. Arka planda, Arnold Schwarzenegger’in ayağa kalkmasına ve yardımcı olmak için hareket ettiğini görebilirsiniz. Ancak aktris karakter kalktı ve dans etmeyi devam etti.Bu sahneyi tutmaya karar verildi, çünkü Curtisi oynayan aktirist biraz hantal ev hanımı görüntüsü işlendi.

Güzel kadınEdward’ın Vivian’ı bir kolye ile sunduğu sahnede Richard Gere şaka yapmaya karar verdi: Julia elini uzattığı anda kutuyu kapattı. Sonuç olarak, sahne Roberts’tan samimi bir kahkaha atarak tamamlandı ve bu sahne filmden çıkarılmadı.

Yüzüklerin Efendisi: Yüzük KardeşliğiAragorn’na doğru uçan bıçağı atıyor ve bu sahne gerçekten harika. Aslında, bıçağı atan oyuncu bıçağı kaçırdı ve bıçak gerçekten Viggo Mortensen’e doğru ilerliyordu. Beyzbol derslerinin boşuna olmadığını kanıtlayarak bıçağı vurarak uzaklaştırdı.

From Dusk Till DawnVampirin “Köleliğe hoş geldiniz” ifadesine tepki olarak, Clooney doğaçlamaya başladı ve “Hayır, sağol” dedi. Zaten bir karım vardı “Filmde böylesine bir şaka ile karışık doğaçlamayı çıkarmak iyi olmazdı , bu yüzden izleyicilerin çok hoşuna gitti.

Örümcek AdamSpider-Man’ın bir örümcek ağı kullanmayı öğrendiği an bir doğaçlamaydı. Tobey Maguire, Peter’ın bir süper kahraman olmayı öğrenmek için yaptığı doğaçlamayı kaldırmak iyi olmayacağını karar verdi.

Thor: Karanlık DünyaChris Hemsworth’den komik bir doğaçlama – Thor içeri girdi ve çekiçini rafa astı sahnenin filmde kalması için karakterin doğasına uyduruldu.

BabaSenaryoya göre, Don Corleone’nin bir kedisi yoktu. Kedi çekim sırasında geldi ve Marlon Brando eline aldı. Don Corleone’un kediyi yavaşça okşadığını ve aynı zamanda bir adam ile konuşurken, şaşırtıcı derecede güzel bir sahne ortaya çıktı.

Demir Adam The Avengers ve Iron Man,Robert Downey Jr hep yemek yiyordu. Yemeğini film ekibinden hep saklıyordu. Sonunda, yönetmen vazgeçti ve bu alışkanlığı kendi oyuncunun karakterine ekledi. Karizmasının başka bir harika özelliği eklemiş oldular.

Misyon: İmkansız 2Tom Cruise’ın karşısındaki dövüş sahnesindeki aktör, Tom’a bir bıçak salladığında çekim sırasında neredeyse gözlerini bıçağı sokuyordu. Aktör, bıçağın kolundaki bir güvenlik kablosuyla kurtuldu.

RockySabah koşu sahnesi çekildiğinde, Sylvester Stallone gerçek bir pazarda oynuyordu, çünkü filmin bütçesi kalabalık sahneler için yeterince büyük değildi. Böyle bir koşu sırasında, bir satıcı ona portakal attı. Stallone sahneyi bozmadı ve portakalı yakaladı ve satıcıya teşekkür etti. Sahne filmde kaldı.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
0
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Aşk Aşk
0
Aşk
Çok komik Çok komik
0
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
0
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik yarışması
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Önemsiz bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Havuz
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Liste
Klasik İnternet Dinleyicileri
Geri Sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Açık Liste
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Sıralananlar Listesi
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Bunu hiç anlamadım
Özel notlar almak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı