2019 yılında en iyi araç içi teknoloji ve konfor özellikleri


82
8 shares, 82 points

Günümüz arabaları, lüks şıklıklardan süper ileri teknoloji multimedya sistemlerine kadar her zamankinden daha fazla özellik ve olanaklarla doludur. Burada her şeyi Roadshow’da test ediyoruz ve her yeni otomobil teknolojisi ve kolaylık özelliği övülecek bir şey olmasa da , çoğunluğu öyle.

Ama işte olay şu: Tekerleğin arkasındaki en büyük farkı yaratan teknolojik mühendisliğin her zaman en yeni ve en büyük özelliği değildir. Bazen, küçük, basit şeyler en uygun hale gelir – günlük hayatı gerçekten iyileştiren şeyler.

Bu amaçla, bugün yeni otomobillerde mevcut olan favori teknoloji ve rahatlık özelliklerimizi seçtik. En çok neyi sevdiğimizi görmek için bu galerideki diğer kısımları kaydırın.

Uyarlanabilir hız sabitleyici

2019 en iyi araç içi teknoloji ve konfor özellikleri

Tamam, bu yüzden teknik olarak uyarlanabilir hız sabitleyici bir güvenlik sistemidir ve sizi modern bir otomobilin sağladığı sürekli gelişmiş bir fonksiyonellik grubunun bir parçası olarak sizi başka bir modern otomobilin arasına sokmaktan alıkoymaktadır. Ancak, benim için, nihai kolaylık özelliği. Hem mpg iyileştirme hem de biletten kaçınma avantajları nedeniyle her zaman hevesli bir seyir kontrolü kullanıcısı oldum ve adaptif seyir bunu bir üst seviyeye çıkardı.

Tabii ki, seyir başlatmak ve gaz kelebeği trafikte yönetmek o kadar zor değil, ama adaptif cruise ile çok, çok, çok kolay. Bu, iki katıdır ve ilerideki sistemler, uzun vadeli Subaru Ascent’teki EyeSight gibi , arabayı hareket etmeye başladığında arabayı tamamen durduracak ve çalacak . Izgara kilidini biraz daha az ağrılı yapmak için mükemmeldir.

2019 en iyi araç içi teknoloji ve konfor özellikleri

Bazı olumsuzluklar var, birincisi kendimi daha yavaş bir arabanın ardından kendimi sık sık bulacağım ve olmam gerekenden 10 km daha yavaş gittiğimin farkına varamayacağım. Ve elbette böyle bir sisteme aşırı güvenme riski vardır, ancak A’dan B’ye kadar uzun bir otoyol uçağı yapmak söz konusu olduğunda, kendi hızıyla ilgilenebilecek bir arabada daha mutlu oluyorum.

Soğutmalı koltuklar

2019 en iyi araç içi teknoloji ve konfor özellikleri

Birçok kişinin koltuk ısıtıcısı tarafından yemin ettiğini biliyorum. Bir sonraki adam kadar sıcak bir arka tarafı sevsem de, koltuk soğutucuları benim için olduğu yerde. Ben bir arabanın HVAC sisteminin ne kadar iyi olduğuna bakılmaksızın sürekli sıcaklık ve hava akımı ile uğraşan biriyim. Havalı koltuklara, havasız, güneşten yanmış bir yaz günü ya da sadece ılıman bir bahar sabahı giriyor olsam da, şaşırtıcı bir ortam sıcaklığı koşullarında koyacağım.

Tüm koltuk soğutucularının eşit yaratılmadığına dikkat etmek önemlidir – bazıları neredeyse hiçbir şey yapmadıklarını hissediyorlar. Bazılarının operasyonda can sıkıcı derecede gürültülü olan fanları var. Diğerleri haklı. Sizinle aynı fikirde olduğundan emin olmak için muhtemel bir otomobil veya kamyonun kurulumunu denediğinizden emin olun, çünkü muhtemelen arka cebinize fısıldayan teknolojiye sahip olmak için ekstra para ödeyeceksiniz. Bugünün Ford F-150 pikapındaki endüstriyel güç ünitelerinin özel bir hayranıyım – Carhart’larınızı kesecek kadar güçlüler.

2019 en iyi araç içi teknoloji ve konfor özellikleri

Koltuk soğutucularının sadece bir parça paraya mal olmalarının yanı sıra, ağırlık ve karmaşıklık da kattığını belirtmek önemlidir. Muhtemelen onlarsız modern bir lüks otomobil veya SUV almazdım, ama bu yüzden onları muhtemelen Mazda MX-5 Miata gibi hafif bir spor otomobilde tanımlamak istemem. İkinci düşünceme göre, belki hala seçenek istiyorum – Cabrio kabinler kendi derinizi bronzlaştırmak için yeterince sıcak olabilir .

Masaj koltukları

2019 en iyi araç içi teknoloji ve konfor özellikleri

İyi bir spa günü için emiciyim ve bazı masaj koltuklarına sahip olmak, spa’yı doğrudan arabama getirmek gibi. Örneğin, Lincoln Navigator’daki sistem o kadar iyi ki uykuya dalma korkusu yüzünden kenara çekmek zorunda kaldım.

Bazı masajcılar, Mercedes-Benz araçlarında olduğu gibi birkaç dakika sonra durmanın uygun olduğunu düşünüyor. Bununla birlikte, şirket, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli masaj kalıpları, hatta tutacusa baskı uygulayan bir dalga masajı ile bunu telafi ediyor.

Çoğu kişi masaj koltuklarının çoğunlukla lüks otomobillerde bulunduğunu düşünür, ancak bunlar Platin, King Ranch ve Limited süslemelerinde standart olan Ford F-150’de bulunur. Şimdi tek ihtiyacım olan, masaj pedalları ve ben de güzel bir ayak masajı yapacağım.

Apple CarPlay

2019 en iyi araç içi teknoloji ve konfor özellikleri

Çok fazla arabaya giren ve çıkan biri olarak, CarPlay’in sağladığı tutarlılığı ve kullanım kolaylığını takdir ediyorum. En çok kullanılan uygulamalarımın (Audible, Overcast, Google Maps vb.) CarPlay’de desteklendiğinden ve araç kullanırken ek bir öğrenme eğrisi veya daha fazla dikkat gerektirmemelerini seviyorum.

Çoğu üretici, müşterilerin CarPlay’i (ve Android Auto rakibini) yeni arabalarında istediklerini ve bunun standart olarak dahil edildiğini ima etmeye başladı. Hiç kimseyi teklif etmeyen, birkaç kişi ayrıcalıktan ötürü ücret alan bir kaç kişi kaldı. Sonunda, alımı yavaş olan şirketlerin bile kalabalığa katılmasını bekliyorum.

Kablosuz telefon şarjı

2019 en iyi araç içi teknoloji ve konfor özellikleri

Evde Marie Kondo olmasa da , arabamın iç kısmının olabildiğince temiz ve dağınıklıktan uzak olmasını seviyorum. Bu yüzden kablosuz akıllı telefonun şarj edilmesini çok seviyorum – USB kablosunu evde bırakabilirim.

Telefon ve ses kontrolleri için Bluetooth bağlantısı ile bir araya geldiğinde, kablosuz şarj, telefonumdaki bilgilerin tadını çıkarırken telefonumun bataryasını yüksek tutabileceğim anlamına geliyor. Ayrıca, bazı otomobil üreticileri araçlarını kablosuz Apple CarPlay ile bile kullanıyorlar, bu yüzden telefonumun tüm işlevlerini prize takmadan kullanabiliyorum.

2019 en iyi araç içi teknoloji ve konfor özellikleri

Akıllı telefonlar farklı boyutlarda olduğundan, şarj pedlerinin hepsini barındıracak kadar büyük olması gerektiğini biliyorum. Bazı şarj cihazları, burada gördüğünüz gibi, telefonunuzun kaymasını sağlar; bu da can sıkıcı bir durumdur. Telefonun çapraz yönde durduğu, Lincoln ve Mercedes-Benz gibi şirketler tarafından kullanılan kurulumları tercih ediyorum, bu nedenle sürüş sırasında yerinde kalıyor.Like it? Share with your friends!

82
8 shares, 82 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
13
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
8
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
4
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Aşk Aşk
10
Aşk
Çok komik Çok komik
12
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
8
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
4
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir