44 çocuğa doğum yapan Ugandalı bir kadın


57
6 paylaş, 57 points

Bazen, bir ya da iki çocuğa en çok genç ailelerle nasıl başa çıkılacağını bilmiyoruz. 38 çocuğa sahip olmak hakkında ne söylerdin? Hayır, bu bir şaka değil. Ugandalı 39 yaşındaki kadın 44 çocuğu doğurdu. 6 çocuğunu kaybetti, bu da 38 çocuğu tek çatı altında yapıyor.
Onun adı Mariam Nabatanzi ve hayat onun için kolay olmadı. Sadece 13 yaşındayken, ebeveynleri onu 27 yaşından büyük bir adama sattı. Ona evlilik diyorlardı, ama Mariam adamın evinde bırakılana kadar neler olduğunu bile bilmiyordu. Bir yıl sonra ilk bebeklerini, ikizlerini, gelecek sene, üçüzünü ve bir yıl daha dörtte birlikteydi.
44 çocuğa doğum yapan Ugandalı bir kadın 1
Sadece bir genç kız olarak, Mariam zor bir evlilik oldu. “Kocamın geçmiş ilişkilerinden pek çok çocuğu vardı ve onlara bakmak zorundaydım çünkü anneleri her yere dağılmıştı. Ayrıca şiddet  ve sevmediğine dair bir fikre sahip olduğumda bile bırakmadım.
44 çocuğa doğum yapan Ugandalı bir kadın 2
Mariam’nın zaten 23 çocuğu olduğu bir nokta vardı ve bu, bir prosedürün daha fazla çocuğa sahip olmaması için yeterli sayıda doktorun sorulabileceğine karar verdi. Ancak kapsamlı bir incelemeden sonra doktorlar, yüksek bir yumurtalık sayımının olduğunu ve herhangi bir prosedürün sağlığını ve hatta hayatını tehlikeye atacağını söyledi. Mariam, toplam 44 bebek, 6 ikiz, 4 set üçlü, 3 takım dörtlü doğurdu ve sadece 2 çocuk “ikiz” olmadan doğdu. Mariam, pişmanlık duymadığını ve çocuk sahibi olmanın Tanrı’dan bir nimet olduğunu söyledi.
44 çocuğa doğum yapan Ugandalı bir kadın 3
Onu üzen tek şey, çocuklarının babaları olmadan büyüdüğü. Kocası genellikle aylarca, hatta bazen yıllar boyunca ortadan kaybolur ve sonunda onları tamamen terk etti. Çocukları yetiştirme konusunda hiç bir zaman yardımı olmadı, onlara bazen telefondan gelen isimleri vermek dışında. 23 yaşında olan en büyük oğlu, babasını 13 yaşından beri görmediğini söylüyor.
44 çocuğa doğum yapan Ugandalı bir kadın 4
Fakat Mariam’nın kendisi için üzülecek  vakti yoktur. Hayatı boyunca çocuklarına çok sevgi ve bakım sağlamak ve onlara gelecek için ihtiyaç duydukları her şeyi sağlamak için adamıştır. Bu büyük ailenin en büyük masraflarından biri olan gıda, her gün 10 kilo mısır veya mısır unu, 7 kilo fasulye ve 4 kilo şekere ihtiyaç duyuyor.
44 çocuğa doğum yapan Ugandalı bir kadın 5
Bütün çocukları eğitim görüyor. İlk doğan ikizlerinden biri hemşire oldu ve diğeri nitelikli bir inşaatçı oldu. “Çocuklarıma okula gidecekleri için umutluyum çünkü hepsinin doktor, öğretmen ve avukat olmak gibi büyük emelleri var. Onların bu hayalleri gerçekleştirmelerini istiyorum, yapamadığım bir şey. ”Dedi Mariam.Onun masraflarını karşılamak için, Mariam birçok farklı beceri öğrenmek zorunda kaldı. O, kek pişirmek, tuğlaları örmek, saç örgüleri yapmak, etkinlikler düzenlemek ve süslemek için yerel bitkileri toplar ve hatta gelinler için saç stilleri yapar. “Bu çocukların Tanrı’dan hazin olmaları gereken bir armağanı olduğunu biliyorum, bu yüzden onlar için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum.”
44 çocuğa doğum yapan Ugandalı bir kadın 6
Eski BBC muhabiri Kassim Kayira, Mariam’ı duydu ve seçkin ailesini ziyaret etti. Artık onun hakkında da bildiklerimiz sayesinde. Mariam’nın kültüründe tüm ebeveynler için bir mesaj var: “Kızlarını erkeğe erken evlilik için satmaktan vazgeçin. Çok fazla acı çekiyorlar ve ebeveynlerin sevgisi, asla tam olarak kurtaramayacakları bir şeydir. ”
44 çocuğa doğum yapan Ugandalı bir kadın 7
Çocuklarımın her zaman yemek yemeye hazır olduğundan karınlarının doyması için savaşmaya devam edeceğim. Her gün hayatta kalacağımız halde bile, onları asla terk etmeyeceğim, ”dedi. Kassim’e verdiği röportajda, Mariam tüm erkeklere bazı tavsiyelerde bulundu: “Sorumluluklarınızı unutma, çünkü evlilik çocuğunuzu yetiştirmek için ortak sorumluluktur.”
44 çocuğa doğum yapan Ugandalı bir kadın 8
Bu kadın için hayat çok zordu ve onun için tüm çocuklarının harika insanlara dönüştüğünü ve umarız bir gün oturup oturup dinlenip güllerin kokusunu alacağını umarız. Kesinlikle hak ediyor.Bu hikaye hakkında ne düşünüyorsun? Yorumlarda bize anlatın ve arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşın.
44 çocuğa doğum yapan Ugandalı bir kadın 9Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

57
6 paylaş, 57 points

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
6
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
1
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
10
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
9
Eğlenceli
Aşk Aşk
4
Aşk
Çok komik Çok komik
5
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
1
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
10
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Oylama
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı