8 Saatten Fazla Uyuyan Kişi 6 Sorun İle Yüzleşebilir


68
7 paylaş, 68 points

Sağlıklı bir yaşam tarzı takip etmek isteyen herkes, güvenli ve sağlam olmak için en az 8 saat uyumamız gerektiğini biliyor. Ancak pek çok insan bundan daha fazla uyumamanın tavsiye edilmediğini bilmez. Her iki durumda da, çok fazla uyku yanı sıra eksikliği, sağlığımıza zarar verebilir .
6. Kilo alımı ile ilgili sorunlarFarklı çalışmalar uykunun kısa ve uzun süreler hem olduğunu göstermektedir bağlı diyabet ve obezite ile. Bu gerçek belli değil ama doktorlar bizim yapmamız gerekenden daha az hareket ettiğimizi iddia ediyor, bu yüzden kilo alıyoruz. Çok geç uyandık ve fiziksel aktiviteler için zamanımız kalmadığı için.
8 Saatten Fazla Uyuyan Kişi 6 Sorun İle Yüzleşebilir 1
5. Depresif bozukluklarDepresif bozukluklardan muzdarip kişiler de uyku bozuklukları yaşarlar. Bazen, muhtelif arıza türlerinde kişiler normalden daha çok uyurlar. Bu bir kısır döngü zira uzun uyku umutsuzluğa ve halsizliğe sebep olur . Daha çok uyuyorsunuz ve sabahları yatağınızdan çıkmak istemiyorsanız, dünya sizi heyecanlandırmıyor ise bu açıklanan depresyona sebep veriyor .
8 Saatten Fazla Uyuyan Kişi 6 Sorun İle Yüzleşebilir 2
4. Kalp hastalığıDefa fazla zaman uyursanız, yanlızca kıymetli saatlerinizi kaybetmezsiniz, bu arada kalp hastalığına yakalanabilirsiniz . Günümüzde kalp meseleleri en süregelen ölüm sebepleri arasındadır ve gece 8 saatten çok uyumak, kalp krizinden can verme şansınızı% 34 artırır .Dahası, incelemeler kadınların erkeklerden henüz fazla zaman uyuma ihtimalinin yüksek olduğunu ispatlıyor, bu sebepten aşırı uyku ile kalp hastalığı arasında yakın bir bağlantı olduğunu akılda tutmaları gerekmektedir.
8 Saatten Fazla Uyuyan Kişi 6 Sorun İle Yüzleşebilir 3
3. Baş ağrısıUykusuzluk baş ağrısına neden olur, fakat aynı zamanda çok uzun uyuduğumuzda da olur . Hafta sonları ve tatillerde bile çok fazla yatakta yatmamalıyız. Aksi takdirde, korkunç bir baş ağrısı ile uyanabiliriz.Mesele şu ki aşırı uyku , beyindeki nörotransmiterlerimizi ve serotonin seviyemizi etkiler .
8 Saatten Fazla Uyuyan Kişi 6 Sorun İle Yüzleşebilir 4
2. Hafıza sorunlarıBir çalışmaya göre , uzun uyku beyin çalışmamızı etkiler. Dahası, eğer genellikle geceleri uyanırsanız, yeterince derin bir uykuya dalmayabilirsiniz, bu nedenle uyanırsınız.Bu da beynimizin bilişsel işlevlerini ve ayrıntılara odaklanma ve hatırlama yeteneğini etkiler .
8 Saatten Fazla Uyuyan Kişi 6 Sorun İle Yüzleşebilir 5
1. UykusuzlukŞaşırtıcı gelebilir, ancak bazen uykusuzluk, aktivite ve uyku ile birlikte sağlıksız alışkanlıklardan kaynaklanır. Örneğin, bilgisayarın başında geç kalırsanız ve ertesi gün daha uzun süre uyumaya karar verirseniz, uykusuzluk çekebilirsiniz.
8 Saatten Fazla Uyuyan Kişi 6 Sorun İle Yüzleşebilir 6
Daha az (ve daha iyi) nasıl uyuyabilirim?Vücudunuzun 7-8 saat içinde tamamen iyileşmesini sağlamak için şu sağlıklı uyku kurallarına uymaya çalışın :Sağlıklı yemek ye.Alkol alımını azaltın.Egzersiz.Uyan ve aynı anda yatağa git.Kafeinli içecekler ve büyük öğünler tüketmeyin.Yatak odanızın sessiz, karanlık ve dinlendirici olduğundan emin olun.Her gece kaç saat uyuyorsunuz? Senin için yeterli mi?
8 Saatten Fazla Uyuyan Kişi 6 Sorun İle Yüzleşebilir 7Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

68
7 paylaş, 68 points

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
9
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
4
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
13
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
12
Eğlenceli
Aşk Aşk
6
Aşk
Çok komik Çok komik
8
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
4
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
13
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Oylama
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı