Abla Neden Hayatımızda En Önemli İnsanlardan Biri


65
7 shares, 65 points

Bir ablan varsa, başını belaya soktuğunda arkasına saklanabilir, ev işlerini yapabilir ve hatta elbiselerini ödünç alabilirsin (açıkça söylemeden), ama ona daha çok teşekkür etmen gerekir. Psikologlara göre  , bir kız kardeşi bulundurmak zihinsel dengenizi ve genel gelişiminizi geliştirir. Etrafındaki kız kardeşleriyle birlikte büyüyen çocuklar daha mutlu ve daha iyi yetişkinler haline geliyor.

Nestfun olarak, ablanın olmasının, size ve yaşamınızın her bölümünde size yardımcı olan, gerçekten bir nimettir olduğuna inanmaktadır. İşte nasıl:

1. Ablan varsa Gelecekte boşanma şansınızı düşürür.

Abla Neden Hayatımızda En Önemli İnsanlardan Biri
© En İyi Arkadaşımın Düğünü / Sony Resimleri 

Ohio Eyalet Üniversitesi’nden bir araştırma, kardeşleri olan çocukların gelecekte boşanma şanslarının daha düşük olduğunu kanıtladı. Bu şaşırtıcı keşifin bir yönü, bir kız kardeşin olmasının sizi daha olgun ve daha az öz merkezli bir yetişkin yapmasıdır . Erken çocukluk deneyimlerinizin bir yetişkin olarak gelişiminiz üzerinde büyük bir etkisi var. Kardeşleri olan çocukların çok erken yaşta çatışmaları nasıl paylaşacaklarını ve onlarla başa çıkmayı öğrenmeleri gerekir, bu nedenle bu yetişme romantik bir partnerle çalışırken çok önemlidir. Arkadaşınız büyürken büyük bir kardeşin olması, hayatınızın her alanında derin bir etkiye sahiptir.

2. Ailenizin size karşı daha esnek olmasının nedeni budur.

Abla Neden Hayatımızda En Önemli İnsanlardan Biri
© Dedikoducu Kız / Warner Bros  

Büyümenin sizin için zor olduğunu düşünüyorsanız, ister inan ister inanma, kız kardeşiniz için daha zordu. Bir  araştırma , ebeveynlerin kardeşlerinin geri kalanına kıyasla ilk doğanlarına karşı çok daha katı ve sert olduklarını tespit etti. İlk kez ebeveynlerin hepsi kurallarla ve çok fazla beklentiyle ilgilidir, ancak başka bir çocuk doğduğunda ve kademeli olarak daha esnek olduklarında azalırlar. Bu yüzden, büyük bir kız kardeşiniz varsa, ona minnettar olmanızın başka bir nedeni de budur.

3. Sizi alkışlıyor ve hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı oluyor.

Abla Neden Hayatımızda En Önemli İnsanlardan Biri
© _BindersFullOfWomen_ / Reddit  

Sana henüz deneyimlemediğinizi öğretecek çok şeyi var. Her zaman bir müttefikiniz ve bakacağınız biri olacak. Daha iyi olmanız ve hedeflerinize doğru çaba göstermeniz için size ilham veriyor . Kız kardeşlerle birlikte büyümek seni daha hırslı ve bağımsız yapar . Gençlerin yaşlı kardeşlerini sosyal ve bilişsel gelişimlerinin bir parçası olarak taklit etmesi normal bir süreçtir . Farkında olmasanız bile, ablan kişiliğinizi şekillendirmede esastır.

4. Sizin için orada olmak ruh sağlığınızı iyileştirir.

Abla Neden Hayatımızda En Önemli İnsanlardan Biri
© Açlık Oyunları / Lionsgate  

Bilime göre , genç kızlarda kız kardeşlerle birlikte büyümek olumsuz duyguları azaltıyor. Kendinizi yalnız, suçlu ve sevilmemiş hissetme ihtimaliniz daha düşüktür. Kardeş sevgi duygusal gelişimde çok önemlidir ve depresyonu önlemeye yardımcı olabilir . Ayrıca bir kız kardeşe sahip olmanın sizi daha kibar, daha empatik bir insan haline getirdiği de tespit edildi  .

5. Koşulsuz sevginin anlamını keşfetmenize yardımcı olur.

O her zaman arkanı kollayan olan biri. Yaşlandıkça bile, bu bağ her zaman olmaya devam edecektir . Her zaman ondan ve konuşacak birinden destek alıyorsun. Bu sizi sevilen ve sevilen hissettirir ve ayrıca duygularınızı nasıl daha iyi ileteceğinizi de öğretir . Onunla bir şeyi paylaşmak, ailenizden daha rahat olacak ve kesinlikle daha iyi bir dinleyici olacak.

En önemlisi, her zaman bir arabaya atılacak ya da ölecek en iyi arkadaşınız olacak, sizi yakından tanıyan biri, sadece size bakarak ne düşündüğünü söyleyebilir. Bu her gün en değerli armağan ve değer verecek bir şey. Seni seven bir ablan olduğu için çok şanslısın.

Ablası olmanın en iyisi olduğu konusunda hemfikir misiniz? Senin için dünya anlamına gelen bir ablan var mı? Hayatında ona sahip olduğun için ne kadar minnettar olduğunu bilmesi için bunu onunla paylaş!Like it? Share with your friends!

65
7 shares, 65 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
2
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
10
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
6
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
5
Eğlenceli
Aşk Aşk
13
Aşk
Çok komik Çok komik
1
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
10
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
6
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir