Ağız Kokusundan Kurtulmanın 9 Yolu


49
5 shares, 49 points

Ağız kokusu çok utanç verici olabilir ve dünya genelinde 80 milyondan fazla insan acı çekiyor. Basit bir durulama suyu koya koyabilirken, iş görüşmesine ya da randevuya bir lavabo taşıyamazsınız. Ancak, taze bir elma veya sakız taşımak kesinlikle bir olasılıktır.

Ağzınızdan çıkan kokuşmuş dumanlar hakkında endişelenmeden gülümsemenizi sağlamak için Nestfun , nefesi kilometrelerce uzak tutabilecek 10 gıda maddesinin bir listesini yaptı.

1. Bir havuç, bir kereviz veya bir elma

Elmalar ve havuçlar sindirimi iyileştirir ve sindirim sistemini sağlıklı tutar. Yani bu, midede daha fazla gaz oluşumu olmayacağı anlamına gelir; bu, ağızdan salınması durumunda kir kokusuna neden olabilir. Ayrıca, taze meyveler ve sebzeler ağızda tükürük üretimini teşvik eder; bu da dişlerden, dilden ve diş etlerinden ağız kokusuna neden olan bakterileri temizleyebilir.

Boş bir midede ayrıca soluk almasına neden olabilir, çünkü asit birikmesine neden olur. Bu nedenle, meyve ve sebzelerde midenizi tam tutmak ve nefesinizdeki kokuyu kesmek için sağlıklı bir yoldur.

2. Sebzelerini ye.

Ağız kokusu, asit reflü veya diğer sindirim bozuklukları belirtisi olabilir. Bağışıklık sisteminiz güçlü ise ve sebzeler yemek yeme, bağışıklık sisteminizi güçlendirmenin harika bir yoluysa, bu sorunlar nadiren ortaya çıkar.

Ayrıca yeşil sebzeler, bitkilerin güneş ışığından enerji almak için fotosentez için kullandıkları pigment olan klorofil bakımından zengindir  . Klorofil ayrıca etkili bir doğal koku gidericidir ve ağızdaki herhangi bir kokuyu giderir.

3. Daha sonra yemek için biraz garnitür iyi gelir

Nane gibi süslenmiş garnitürler ağız kokusu kötüleşmesine neden olabilecek hazımsızlık ve mide ekşimesi rahatlatma yardımcı olur . Ayrıca nane, maydanoz ve kişniş gibi garnitürler güçlü ağız koku gidericileridir.

Yani, yemeğin sonunda bunlardan biraz tasarruf edin. Yedikten sonra yediğiniz yiyeceğin neden olabileceği herhangi bir kokuyu etkisiz hale getirmek için onları çiğneyin.

4. Yoğurtla arkadaş olun. Ama şekerli olanlardan uzak dur.

Yoğurtta bulunan iyi bakteriler sindirime , özellikle süt ürünlerinin sindirilmesine yardımcı olur . Bu, sindirim sistemini sağlıklı tutar, böylece kötü nefes alma şansını azaltır.

Kötü bir sindirim sistemi dışında, ağızda sülfit bileşiklerinin birikmesi ağız kokusuna neden olabilir. Probiyotiklerde bulunan iyi bakteriler, birçok çalışmada gösterildiği gibi, ağızda mevcut olan sülfit bileşiklerinin seviyesini düşürür. Yoğurt alırken, şeker eklenmiş olanları atladığınızdan emin olun.

5. Vişne

Ağız kokusundan genellikle çürük-lahana kokulu bir bileşik olan metaniol genellikle sorumludur. Vişne yemek, bu kokuya karşı etkili bir panzehir olduğunu kanıtladı . Marul da bunun için etkilidir.

6. Bir bardak yeşil çay gibisi yoktur.

Yeşil çay içmek, beyin fonksiyonlarını iyileştirmeyi ve belirli kanser türlerinin riskini azaltmayı içeren birçok sağlık yararına sahiptir. Aynı zamanda vücudun detokslenmesine yardımcı olur ve böylece hem kötü vücut kokusunu hem de kötü nefesi azaltır. Yeşil çay aynı zamanda ağızdaki bakterilere karşı savaşan ve ağız kokusuna neden olan katechin olarak bilinen doğal bir antioksidan içerir .

7. Turunçgiller bakteri için zararlıdır ve sizin için iyidir.

Narenciye sitrik asit meyve ağız bakteri büyümesi ve sindirim sistemi için yersiz koşulları sağlar. Bunlar ağızda kötü kokuya neden olan bakterilerdir. Bu nedenle, hiçbir bakteri koku olmaması anlamına gelir.

8. Zencefil limon çayı harika bir ağız kokusu gidericidir

Zencefilin birçok tıbbi özelliği vardır. Diyetinize eklemek, kokuyu ağızdan atmanıza neden olabilecek rahatsız edici bir mideyi tedavi edebilir. Çay sevmeseniz bile, bunu kullanarak ağzınızı durulayabilirsiniz. Zencefil kokunun maskelenmesine yardımcı olur ve  limondaki sitrik asit bakterilerin üremesini zorlaştırır.

9. Su alın.

Ağzınızı nemli tutarken, aslında yiyecek parçacıklarını ve ölü hücreleri durulayabilirsiniz. Bu, ağızda bakteri üremesini önlemeye yardımcı olacaktır. İçme suyu, diğer birçok metabolik süreç için de gereklidir. Öyleyse atlama.

Ağız kokusunu uzak tutabilecek başka bir yiyecek maddesi var mı? Bunu yaparsanız aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.Like it? Share with your friends!

49
5 shares, 49 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
13
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
8
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
4
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Aşk Aşk
10
Aşk
Çok komik Çok komik
12
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
8
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
4
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir