Akciğerlerinizi Temizlemenin 9 Doğal Yolu


55
6 paylaş, 55 points

Akciğerlerimiz bizi çeşitli enfeksiyonlardan ve hava kirliliğinden koruyan doğal bir filtredir, bu nedenle sağlıklı akciğerlerin mutlu bir yaşamda çok önemli bir rolü vardır. Ne yazık ki, solunum sistemimiz her gün soluduğumuz havadaki zararlı maddelerden dolayı acı çekebilir. Kuru öksürük, göğüs ağrısı, nefes darlığı – bunların hepsi astım, kronik bronşit, pulmoner emboli ve diğerleri gibi ciddi akciğer hastalıklarının uyarı işaretleri olabilir.
9. Uyurken kafanızı kaldırın.Uyurken başınızı 15 derece yüksek tutarak boğazınıza sümük drenajını azaltabilir ve böylece gece öksürmesini önleyebilirsiniz. İstenilen yüksekliği elde etmek için bir ilave yastık yeterli olabilir.
Akciğerlerinizi Temizlemenin 9 Doğal Yolu 1
8. Bir arkadaşınızdan, ciğerlerinizdeki balgamı gevşetmenize yardım etmesini isteyin.Bir arkadaşınıza ellerinizi bardak şeklinde vurmalarını isteyin. Sırtınızın üst orta kısmına sıkıca vurmaya başlamalılar. Bu, ciğerlerinizdeki mukusu gevşetmenize yardımcı olabilir, böylece öksürebilirsiniz.
Akciğerlerinizi Temizlemenin 9 Doğal Yolu 2
7. Evinizi temizleyin.Bazen ciddi akciğer hastalıkları, büyümesi için sadece birkaç basit besin ve suya ihtiyaç duyan toksik küflere maruz kalmakla provoke edilebilir . Küflenmeye maruz kalmak iltihaplanma, alerji ve astım atakları gibi semptomları tetikleyebilir.Zorlanmadan nefes almak için evinizin her köşesini zamanında temizleyerek ve özel bir hava temizleyici kullanarak akciğerleriniz için güvenli bir yer oluşturmanız gerekir.
Akciğerlerinizi Temizlemenin 9 Doğal Yolu 3
6. Akciğerlerinizi kirlenmeye karşı koruyun.Çok kirli bir bölgede yaşıyorsanız, etrafınızdaki havadaki zararlı gazlardan kendinizi korumanız gerekir. Dışarı çıkarken daima özel bir maske tak. Aktif karbon veya kömürden yapılmış bir filtre ile bir tane satın alabilirsiniz. Ayrıca , en yüksek solunum koruma seviyesi için daha sofistike P100 Partikül Filtresi de bulunmaktadır.
Akciğerlerinizi Temizlemenin 9 Doğal Yolu 4
5. Öksürüğü bastırmayın.Öksürük, nezle veya grip olduğunda ciğerlerinizin mukustan kurtulmasına yardımcı olan doğal bir işlemdir . Bir öksürüğü bastırmak enfeksiyonun ciddi şekilde ilerlemesine neden olabilir. Bu yüzden bir dahaki sefere öksürük önleyici maddeler kullanmaya çalışın, ancak ciddi rahatsızlık hissettiğinizde veya onlarsız öksürüğü durduramazsanız.
Akciğerlerinizi Temizlemenin 9 Doğal Yolu 5
4. Sağlıklı bir diyet uygulayın.Bazı yiyecekler, akciğerlerinizi ek hap kullanmadan koruyabilecek birçok vitamin ve mineral içerir. Yemek yeme alışkanlıklarınızı nasıl değiştireceğinize dair bazı tavsiyeler:Organik bir diyete geçmek, akciğer kanseri, kronik bronşit ve amfizem gibi hastalık riskini önlemenize yardımcı olur.Organik gıdalara tamamen geçemiyorsanız, hazır ambalajlı ve işlenmiş yiyeceklerin yanı sıra koruyucu ve katkı maddeleri içeren ürünlerden uzak durmaya çalışın. Herhangi bir şey satın almadan önce süpermarketteki yiyecek etiketlerini dikkatlice kontrol edin.Her gün gerekli miktarda su içmeyi unutmayın. Akciğerlerinizi sulu ve mukustan uzak tutmanıza ve ayrıca kan akışını kolaylaştırmanıza yardımcı olur.Kolon, akciğer ve prostat kanseri riskini artırabileceğinden sigara içiyorsanız beta-karoten takviyesi almayın .
Akciğerlerinizi Temizlemenin 9 Doğal Yolu 6
3. Bazı basit egzersizler yapın.Fiziksel egzersizler sadece iyi görünmek için değil aynı zamanda kan akışını arttırmaya yardımcı olması ve gerekli vitamin ve minerallerin akciğerlerinize daha hızlı ulaşmasına izin vermeleri nedeniyle iç organlarınızın sağlığı için de önemlidir.Akciğerlerinizle veya solunumla ilgili bazı problemleriniz varsa, yeni bir egzersiz yapmadan önce bir doktora danışın.

Çin egzersiziİlk pozisyon : sandalyede veya yerde oturmakKollarınızı kaldırırken ve önünüze yerleştirirken soluyun. Nefes ver.Kollarınızı yana doğru hareket ettirirken ve onları omuz hizasında tutarken nefes alınız. Nefes.Kollarınızı başınızın üstünde yukarı kaldırırken solun. Nefes.İlk pozisyona dönün.Tekrarla : 10–12 kez
Akciğerlerinizi Temizlemenin 9 Doğal Yolu 7
Dışarı iterekİlk pozisyon : ayakları birbirine yakın dururken yerde düz durmakMümkün olduğunca yavaşça aşağı doğru bükün.Akciğerlerinden mümkün olduğunca fazla hava al.İlk pozisyona dönün. Nefes.Dikkat : Bir bacağın arkasında bel ağrısı veya ağrısı varsa bu egzersizi yapmayın .
Akciğerlerinizi Temizlemenin 9 Doğal Yolu 8
Yan virajİlk pozisyon : bacakların omuz genişliğinde ayrı durmakDerin bir nefes al.Sol kolunuzu başınızın üzerinde kaldırın ve nefesinizi verirken vücudunuzu yavaşça sağ tarafa doğru bükün.İlk pozisyona dönerken solun.Diğer tarafla tekrarlayın.

2. Düzgün nefes alın.Nefes alma şekliniz doğrudan sağlığınızla doğrudan bağlantılıdır. Kural olarak, ciğerleriniz ne kadar güçlüyse, o kadar iyi hissedersiniz . Ciğerlerinize oksijen miktarını artırmak ve onlardan karbondioksiti serbest bırakmak için yeteneğinizi geliştirmek için, bazı nefes egzersizleri yapabilirsiniz.

Lanetli dudak solunumuBurnunuzdan 2-3 saniye nefes alın.Sürülen dudaklardan 4-9 saniye boyunca yavaşça nefes alın.Bu egzersiz aynı zamanda astım krizini etkili bir şekilde yönetmenize ve sakinleşmenize yardımcı olabilir .
Akciğerlerinizi Temizlemenin 9 Doğal Yolu 9
Diyaframik solunumİlk pozisyon : sırt üstü düz yatmakBir elinizi karnınıza, diğer elinizi göğsünüze koyun.Karnınızı dışarıya doğru hareket ettirerek burnunuzdan 2-3 saniye nefes alın.Karnınıza 3-4 saniye boyunca hafifçe bastırarak, dudaklarından dudaklarınızı çekin.Süre : 5 dakikaİnsanlar normalde bu tür nefes almasalar da, akciğer kapasitenizi arttırmanıza ve daha güçlü hale getirmenize yardımcı olabilir .
Akciğerlerinizi Temizlemenin 9 Doğal Yolu 10
Uğultu nefesBurnundan derin bir nefes al.Nefes alırken, uğultu bir ses çıkar.Bu tür bir nefes diyaframınızı güçlendirmenize yardımcı olabilir . Ayrıca, ciğerleriniz daha fazla oksijen alır.
Akciğerlerinizi Temizlemenin 9 Doğal Yolu 11
Anulom-Vilom Pranayamaİlk pozisyon : rahatça padmasana poz katta oturan . Elleriniz avuç içi yukarı bakacak şekilde dizlerinize yerleştirilir.Kollarınızdan birini kaldırın ve bir burun deliğini bir parmakla kapatın. Derin nefes al.Diğer burun deliğini kapat ve nefes ver.Soluduğunuz aynı burun deliğinden nefes alın.Diğer burun deliğini kapat ve nefes al.Süre : Yeni başlayanlar için 3 dakika, daha deneyimli pratisyenler için 15-20 dakika
Akciğerlerinizi Temizlemenin 9 Doğal Yolu 12
1. Acupressure kullanın.akupresür noktaları rehberine göre , solunum sorunları ve öksürükten kurtulma sağlayabilir vücudunuzda bazı noktalar vardır. Bunlardan biri başparmağın tabanında bulunur. Sonuçları görmek için bu noktaya 3 dakika boyunca sıkıca basın.En etkili ipuçlarından hangisini buluyorsunuz? Ciğerlerimizi daha sağlıklı yapmanın başka yollarını biliyor musunuz? Fikirlerinizi yorumlarda paylaşın!
Akciğerlerinizi Temizlemenin 9 Doğal Yolu 13Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

55
6 paylaş, 55 points

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
13
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
8
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
4
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Aşk Aşk
10
Aşk
Çok komik Çok komik
12
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
8
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
4
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Oylama
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı