Alerjilerinizi İyileştirebilecek 11 Doğal Çözüm


65
7 paylaş, 65 points

İstatistikler , küresel nüfusun% 10 ila% 30’unun mevsimsel alerjilerden ve alerjik rinitten etkilendiğini göstermektedir . Sadece ABD’de , yaklaşık 50 milyon insan polen alerjisi ve alerjileri tedavi etmek için sağlık sistemi ve çeşitli tıbbi işletmeler tarafından 18 milyar dolar harcanmaktadır. Alerjiler için çeşitli nedenler vardır, ancak gerçekten rahatsız edici insanlar, semptomlarını nasıl tedavi edebilecekleri veya en azından onları daha az rahatsız edici hale getirebilecekleridir.
1. Sinüslerinizi Tuzlu Su İle GeçirinNazal irrigasyon , alerjilere karşı en eski ilaçlardan biridir. Ayurveda’nın Hintli uygulayıcıları , sinüslerin tuzlu su ve özel olarak tasarlanmış bir kap kullanılarak yıkanmasını icat etti. Tekniğin destekçileri, bir neti tencerenin kullanımının kendisinden kaynaklanan sinüs tıkanıklığı ve baş ağrılarından önemli ölçüde rahatlama sağladığını iddia ediyor. Birçok klinik testler , bir kullanma göstermiştir ki neti pot kesinlikle güvenlidir.
Alerjilerinizi İyileştirebilecek 11 Doğal Çözüm 1
2. butterbur ve ısırgan otu ile doğal gidin.Vücudunuz bir alerjene rastladığında , lökotrien denen bir kimyasal salar . Hangi butterbur, bir LT reseptör inhibitörü gibi davranır , burun alerjilerini tedavi eder ve semptomlarını hafifletir. Ancak, işlenmemiş butterbur kullanırken çok dikkatli olmalısınız, çünkü ciddi karaciğer hasarına neden olabilir.Buna ek olarak , araştırmalar, dondurularak kurutulmuş kapsüllerde ısırganların tüketilmesinin vücuttaki histamin seviyesini etkili bir şekilde azalttığını göstermiştir. Isırgan otu çayı çok faydalı olabilir.
Alerjilerinizi İyileştirebilecek 11 Doğal Çözüm 2
3. HEPA filtreleri takın.HEPA , Yüksek Verimli Parçacıklı Hava anlamına gelir ve bu filtrelerin yaptıkları, polen, toz ve evcil hayvan kepeği gibi zararlı parçacıkları yakalamalarıdır. Bu filtreler kimyasal parçacıkları yakalamaz. Nefes aldığınız havanın kalitesinde büyük bir fark görmek istiyorsanız, ucuz filtrelere çok dikkat etmelisiniz. Bu belirli alanda tam olarak ne için ödeme yapıyorsunuz.
Alerjilerinizi İyileştirebilecek 11 Doğal Çözüm 3
4. Uçucu yağların kokusunu solumayın.Uçucu yağlar, iltihapla savaşma ve bağışıklık sistemini güçlendirme yeteneğine sahiptir. Alerjik reaksiyonunuza neden olan bakteriler, parazitler ve toksik mikroorganizmalar ile savaşırlar. Sen kullanabilirsiniz okaliptüs , fesleğen, ve çay ağacı yağları ya da burnunun dibinde topikal uygulamadan veya kaynar su da difüzyon ve buhar solunması ile.
Alerjilerinizi İyileştirebilecek 11 Doğal Çözüm 4
5. Biraz Yunan yoğurdu yiyin.Yoğurt , sıklıkla alerji semptomlarını hafifletmek için doğal bir yöntem olarak belirtilmektedir. Ancak, en yakın mağazaya gitmeden ve bulduğunuz ilk yoğurdu almadan önce sadece Yunan ve probiyotik yoğurdun faydalı olabileceğini bilmelisiniz . Lactobacillus casei gibi probiyotik bakteriler , probiyotik ve Yunan yoğurdu içinde bulunabilir ve vücudun aşırı tepki göstermesini alerjenlere karşı önlemeye yardımcı olur.
Alerjilerinizi İyileştirebilecek 11 Doğal Çözüm 5
6. Omega-3 yağ asitleri içeren yiyecekleri pişirinizSomon, istiridye, sardalye ve uskumru gibi besinler Omega-3 yağ asitleri açısından zengindir ve beyin gelişimi ve alerji ve astım tedavisi üzerinde önemli bir etkiye sahiptirler. Akciğerlerin işlevini sıradan bir seviyede tutarak, alerjen ve eozinofil aktivitelerinden kaynaklanan inflamasyonu azaltma kabiliyetine sahiptirler .
Alerjilerinizi İyileştirebilecek 11 Doğal Çözüm 6
7. Evinizi temizlerken çok dikkatli olun.Polen alerjiniz olduğunda evinizi temizlemek kolay ve hızlı bir iş değildir. Halıları haftada bir ila 2 defa vakumlamalısınız ve vakumunuzda kurulu bir HEPA filtresinin olduğundan emin olunuz, böylece daha küçük alerjenleri bile yakalayabilirler. Ayrıca alerjenleri yakalamak ve onları havada çekmemek için evi temizlerken nemli bir bez kullanmalısınız . Tipik ev işleri yaparken bir maske takmak da çok yararlı olacaktır .
Alerjilerinizi İyileştirebilecek 11 Doğal Çözüm 7
8. İçeride egzersiz yaptığınızdan emin olun.Carlos Iribarren , MD, Ph.D., alerjisi olan kişilerde sık egzersizin , alerjisi olanlarda% 40’lık bir kalp hastalığı riskini azaltabildiğini ortaya koyan bir araştırma bilimcisidir . Çalıştığınız zaman, vücudunuz kanın çoğunu en çok hareket eden kısımlara gönderdiği için burnunuzdaki kan damarları şişmemiş olur.Ancak, açık havada egzersiz yapmanın sadece yağmurdan sonra ya da yağmur sırasında yapılabileceğini bilmelisiniz çünkü bu, polenin etrafta dolaşmamasıdır. Alerji belirtilerinizi kolaylaştıracak en etkili egzersiz türü, nefesinize konsantre olduklarından ve burun tıkanıklığını gidermede yardımcı olduklarından aerobik ve yogadır .
Alerjilerinizi İyileştirebilecek 11 Doğal Çözüm 8
9. Akupunkturu deneyin.Annals of Internal Medicine’de yayımlanan bir çalışma , polen alerjisi olan ve akupunktur tedavisi alan hastaların yanı sıra antihistaminiklerin de alerjik semptomlarında büyük iyileşme gösterdiğini göstermiştir. Öte yandan, sadece antihistaminik ve sahte akupunktur tedavisi alan hastalar bu kadar iyileşme görmedi.
Alerjilerinizi İyileştirebilecek 11 Doğal Çözüm 9
10. C vitamini alımına yatırım yapın.Nöropatik doktor Dani Wilson , C vitamini bazlı beslenmeye (lahana, brokoli, çilek, biber) yatırım yapmanın alerji semptomlarını hafifletmeye yardımcı olabileceğini söylüyor . Ona göre, C vitamini doğal bir antihistamin, sadece hafif olanıdır. Bu, semptomları azaltmak için günde 3 kez 500 mg ila 1000 mg almanız gerektiği anlamına gelir. Beslenmenizde takviyelerle birlikte bazı ayarlamalar yapmak önemli ölçüde iyileşme gösterebilir.

11. Belirli çay karışımlarını içinÇoğu insan, herhangi bir çayın alerjiler için yararlı olduğunu düşünür, ancak çok ciddi bir yakalama vardır. Evet, yeşil çay sizin için iyidir (alerjiniz olmadıkça), fakat sadece herhangi bir çay alerjinizdeki semptomları hafifletmeyecektir. Çayı yudumlamak isterseniz, iyi bir nane , ısırgan otu ve zencefilkarışımı bulup günde 2-3 kez tüketmelisiniz. Zerdeçal ve rooibos çayı da çok olumlu etkilere sahip olacak.
Alerjilerinizi İyileştirebilecek 11 Doğal Çözüm 10
Bonus: Alkol tüketiminizi kontrol edin.Bira, şarap ve likör, mayalanma sürecinde maya ve bakteri tarafından üretilen histamin içerir. Kırmızı ve beyaz şarap, özellikle, alerjiye bağlı semptomların en büyük tetikleyicileridir. 2008 yılında yapılan bir çalışmada , günde 2 bardaktan fazla şarabın, alerji semptomlarının şiddetini iki katına çıkarabileceği bulunmuştur.İlkbahar alerjilerinizde yardımcı olacak başka doğal ilaçlar buldunuz mu? Lütfen yorum bölümünde bize bildirin.
Alerjilerinizi İyileştirebilecek 11 Doğal Çözüm 11
AYRICA BAKINIZ: Çok Az İnsanın Bildiği Kadın Bedeni Hakkında 10 ŞeyBeğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

65
7 paylaş, 65 points

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
1
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
9
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
5
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
Aşk Aşk
12
Aşk
Çok komik Çok komik
13
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
9
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
5
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Oylama
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı