Android Cihazlar Ne Kadar Güvende?


47
8 paylaş, 47 points

Bugünlerde Android telefonlarında veri güvenliği ihlali olmadan geçen bir hafta gibi görünmüyor. Çağrılarınızı dinliyorlar mı? Bilgisayar korsanları verilerinizi mi çalıyor? Banka bilgilerinizi kim alıyor? Ve ne kadar korkmamalıyız ki, tüm ağa yayılmış gibi görünen bu garip zararlı yazılım botları hakkında… Endişelenmeyin, değerli Android’inizi korumak için bilmeniz ve yapmanız gereken her şeyle ilgilisiniz.

Son Android Güvenlik İhlalleri

Haber onlarla doluydu – Desert Scorpion ve ViperRat ile Android Telefonlara yayınlanan kötü amaçlı yazılım hatalarından sadece ikisi. Bu kötü amaçlı yazılım hataları, kullanıcıların telefonlarına bile bilmeden son teknoloji gözetleme araçları sundu – paranoya faktörünü daha da yukarı çekiyor!

Android güvenlik hatalarına ne kadar hızlı tepki veriyor?

Yine, anketler ve haber sızıntıları, Android’in her zaman güvenlik açıklarına tepki vermek için bu kadar hızlı olmadığını ve gerekli yazılım güncellemelerinin her zaman zamanında gerçekleşmediğini göstermiştir – bu, bazı Android cihazların açık olduğu andan itibaren savunmasız olduğu anlamına gelir.

İlk kez. Sorunun bir kısmı, açık kaynaklı kodlamanın uygulamalar için kullanıldığı yerlerde meydana gelir, ancak güvenlik arkasındaki sürücü ne olursa olsun, gerçek şu ki sürekli olarak devam eder – ve bilgisayar korsanları daha akıllı olmaya devam ediyor.

Android cihazlarını güvenle kullanabilir misiniz?

İyi haber şu ki, iyi uygulamaları ve protokolleri izlerseniz Android telefonunuzu güvenle kullanabilirsiniz. Bunların birçoğu farklı dijital cihazlar için geçerlidir, bu nedenle güvenliğinizi devreye sokun ve genel olarak daha güvenli bir çevrimiçi deneyimin tadını çıkarabilirsiniz.

Hafta Sonuna Özel 6 Ücretsiz Android Oyunu ve Uygulaması

Android cihazınızın güvenliğini sağlamaya nasıl yardımcı olabilirsiniz?

1. Bir VPN kullanın

Sanal Özel Ağ veya VPN, verilerinizin şifrelenmiş bir biçimde geçtiği güvenli bir dijital tünel sağlar. Aynı zamanda, konumunuz VPN’in alternatif sunucularından biri kullanılarak maskelenir, bu da çevrimiçi olarak tam anlamıyla gizli bir şekilde, hiç orada bulunmamışsınız gibi çalışabileceğiniz anlamına gelir.

VPN’ler çok ucuz – çoğu durumda ayda aynı anda birden fazla cihazı güvence altına alabilirsiniz. Hepsi, halka açık wifi’i güvenli bir şekilde kullanabilmek ve İngiltere’den Netflix ABD gibi coğrafi kilitlenmiş içeriğe veya Çin Güvenlik Duvarının arkasından sansürlü içeriğe erişebilmek gibi farklı özellikler ve başka avantajlar sunuyor.Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

47
8 paylaş, 47 points

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
9
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
4
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
13
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
12
Eğlenceli
Aşk Aşk
6
Aşk
Çok komik Çok komik
8
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
4
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
13
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Oylama
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı