Apple iOS 13: WWDC 2019’da Neler Bekleniyor


57
6 paylaş, 57 points

Apple iOS 13: Yeni özellikler, çıkış tarihi ve neler çıkacağı konusunda söylentiler neler.Haziran ayındaki WWDC 2019’da, Apple iPhone ve iPad’in gelecek büyük güncellemelerini açığa çıkarmaya hazırlanıyor.

Apple , 2019 Dünya Çapında Geliştirici Konferansında en son yazılım güncellemelerini açıklayacak ve iPhone ve iPad için ne anlama gelebileceği konusunda birçok ipucu ortaya çıktı. Geçen yılki iOS güncellemesi, bu yıl devam etmesi beklenen bir şey olan iOS’un genel performansını iyileştirmek üzere tasarlandı. Ancak iOS 13 ile, spot ışık Apple’ın mobil işletim sistemine yeni özellikler eklemeye geri dönecek.

İşte şimdiye dek bildiklerimiz. 

Apple iOS 13: WWDC apple etkinliği

Yeni özellikler: 

Karanlık mod, ekran olarak iPad, klavye kaydırma, fare desteği

Google’ın G / Ç’de Android Q’ya karanlık bir mod getireceğini açıklamasının ardından , iOS kullanıcıları Apple’ın bu en son güncellemeyle kendi karanlık modunu iOS’a getirmeyi planladığını bilmekle memnun olacaklar. Bloomberg’e göre, bu özellik Control Center üzerinden açılabiliyor, iPhone’larda bir ev düğmesiyle yukarı kaydırılarak ve yüz kimliği olan iPhone’larda sağ üst köşeden aşağı doğru kaydırılarak bulunan hızlı erişim menüsü . 

Bloomberg, yeni renk seçeneğine ek olarak, Google’ın beğenisine veya popüler SwiftKey’in beğenisine benzer seçeneklere benzer şekilde, parmağınızı tuşların üzerinde sürükleyerek metinleri oluşturabileceğiniz yeni bir kaydırma klavyesi ekleyebileceğini de söylüyor. İPad kullanıcıları için bir başka yeni özellik ise, Mac’iniz için ikincil ekran olarak tableti kullanma yeteneği olacak, Duet Display gibi uygulamalar zaten sunmuş olacak.

Kesinlikle iPad Pro kullanıcıları tarafından memnuniyetle karşılanacak bir başka özellik : fare desteği. MacStories’in editörü ve Connected podcast’in ev sahibi Federico Viticci’ye göre , iOS 13 en azından bir miktar geleneksel imleci destekleyecek. Uzun zamandır geliştirici olan Steve Troughton-Smith, bir tweet ile raporu açıkladı.. 

iMessage, Maps, Hatırlatıcılar yerleşik uygulama güncellemeleri gelecek

Mevcut iOS uygulamalarını biraz daha güçlü hale getirmek için güncellemeler geliyor. Bloomberg’e göre, bazı Apple’ın kendi uygulamaları iOS 13’te bazı güncellemeler görecek. 

Geleceği bildirilen yükseltmeler arasında, kullanıcıların bir profil fotoğrafı ve görüntü adı belirlemelerine olanak tanıyan WhatsApp’a benzer iMessage için bir profil ayarı, ev ve iş için sık sık konumların daha kolay ayarlanmasına olanak sağlayacak iyileştirilmiş bir Haritalar uygulaması ve yenilenmiş bir Hatırlatıcılar uygulaması bulunuyor. görevlerin mükemmel şekilde sıralanmasına izin verecektir. 

Bir “uyku modu”, Saatler uygulamasındaki Bedtime işleviyle çalışarak, Rahatsız Etmeyin özelliğini açarak, kilit ekranını karartıp Kontrol Merkezi’nden bildirimleri susturarak çalışacaktır. Apple ayrıca, Bloomberg’in, bazı kişilerin çocuklarıyla hangi zamanlarda iletişim kurabileceklerini sınırlamalarını sağlamak için Screen Time’ı da güncelleyecektir. 

Apple wwdc 19: ios 13

İOS ve MacOS arasındaki uygulamalar 

WWDC Apple yazılım şefi Craig Federighi’de geçen yıl, şirketin geliştiricilerin 2019’da iOS uygulamalarını Mac’e taşımasına izin vereceğini açıkladı . Apple, bu süreçten bu yana oldukça sessiz kalmasına rağmen, önümüzdeki yılın bu etkinliğinde atılacak adımların atılması çok mümkün. “Marzipan” adlı kod adıyla anılan bu girişimi duymuş olabilirsiniz.

9to5Mac, iOS uygulamalarının MacOS ile çalışmasını sağlamanın “Xcode’daki hedef ayarlarda bir onay kutusunu işaretlemek kadar kolay” olacağını, geliştiricilerin de en son MacBooks’un TouchBar ve Mac’lerinin klavye kısayollarından yararlanabileceğini bildirdi. 

Geliştirilmiş hız 

Bloomberg, geçen yıl iOS 12’ye benzer şekilde, bu yılki yükseltmenin, çoklu görev ve kapanış uygulamaları için yeni animasyonlarla gelen mevcut iOS cihazlarında hız ve performansı geliştirmeye devam edeceğini bildirdi. 

ARKit Güncellemeleri

Apple, AR için tutkularını iPhone’da zorlamaya devam ettiği için son birkaç yıldır artırılmış gerçeklikle uğraşıyor. iOS 12, birden fazla kişinin AR oyunları oynamasını sağladı ve iOS 13’ün yeni teknolojinin yeteneklerini artırmaya devam etmesi mümkün. 

9 ila 5Mac’a göre , iOS 13, AR’nin oyun güçlerini, stereo AR kulaklıklara ve dokunmatik yüzeyli kontrol cihazlarına destek sağlayacak şekilde genişletecek ve şirketin ARKit’in, insan pozlarını tespit etme kabiliyetini kazandığı da iddia ediliyor.  

Ne zaman açıklanacak? 

Apple genellikle Haziran ayında düzenlenen yıllık WWDC etkinliklerinde büyük iOS güncellemelerini duyurur . Bu yılın WWDC’si 3 Haziran Pazartesi günü başlıyor ve 7 Haziran Cuma gününe kadar sürecek. 

iPhone X incelemesi:  iPhone 8 Plus Almanız Daha İyi wwdc 19 ios 13

Ne zaman kullanıcılara sunulacak? 

Apple, geleneksel olarak sonbaharda halka açık olan yeni iOS güncellemelerini, genellikle yeni iPhone’ları piyasaya sürdüğü zamanlarda yaptı. Geçmiş yıllar herhangi bir gösterge ise, yeni yazılımı iPhone 11 için tam zamanında Eylül ayında ücretsiz güncelleme olarak almayı bekleyin . 

Beta ne zaman çıkacak? 

Apple, WWDC açılış konuşmasının sona ermesinden kısa bir süre sonra iOS betalarını geliştiriciler için kullanılabilir hale getirir. Açıkçası, yazılım tamamlanmamış ve ekstra bir iOS cihazı veya birkaç hatayla başa çıkma toleransı olan herkes için en iyisi. Geçmişteki kamu betaları, ilk geliştirici betaların vurulmasından birkaç hafta sonra ortaya çıktı. Apple’ın beta yazılım programlarına beta.apple.com adresinden kaydolabilirsiniz .

Hangi Apple cihazları iOS 13’e sahip olacak? 

Apple, eski iPhone’ları ve iPad’leri iOS 12 ile destekleyerek oldukça iyi bir iş çıkardı ve yeni yazılımı 2013’ün iPhone 5S ve iPad Mini 2’leri kadar eski cihazlara kadar genişletti . 

İOS 13’ün iOS 12’nin performans odaklı güncellemesinin aksine, daha yeni özelliklere sahip olması beklendiğinden, söylentiler, Apple’ın nihayet bazı eski iPhone ve iPad’leri destekleyeceğini söylüyor. Fransız iPhone blogu iPhoneSoft.fr tarafındanyayınlanan bir raporda, Apple’ın iPhone 5S, SE , 6, 6 Plus’ın yanı sıra iPad Mini 2 ve orijinal iPad Air’i de destekleyeceği iddia ediliyor . 

Apple’ın iPhone 6 serisi gibi 2014 cihazlarına destek vermemesi mantıklı olsa da , SE, iPhone 6S ve 6S Plus ile aynı A9 işlemcisini çalıştırıyor ve bu da yeni yazılımı kesmeyi mümkün kılıyor. 

Apple’ın sahip olduğu cihazların sahip olduğu görülmeye devam ediyor, ancak şimdilik 2014’ten daha eski bir iPhone’unuz varsa, iOS 13 bir yükseltme düşünmeye başlamanın tam zamanı hatırlatması olabilir. Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

57
6 paylaş, 57 points

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
9
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
4
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
13
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
12
Eğlenceli
Aşk Aşk
6
Aşk
Çok komik Çok komik
8
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
4
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
13
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Oylama
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı