Aşkı Bulmanızı Engelleyen 10 Hata


49
8 shares, 49 points

İnsanlar tanışır, aşık olur, evlenir – çok basit geliyor ve her gün insanlara oluyor. Senin dışında. Sürekli olarak buluşmaya devam etmeye zorlanırsanız ve “bir” ile tanışmakta zorluk çekiyorsanız, bilim sizi daha az çekici kılan faktörlerle ilgili bazı soğuk ve sert gerçekleri ortaya çıkarmaya hazırdır. Ama henüz üzülme. İşin iyi yanı, nasıl çalıştığını anladıktan sonra o özel kişinin nefesini kesme şansınızı artırabilmenizdir.

Nestfun çalışmalara dikkatlice baktı ve bundan sonra herhangi bir kişinin kolayca yapmaktan kaçınabileceği 10 şeyi ortaya koymaya karar verdi.

10. Mutlulukla ışınlanın (ya da ışınlanmayın).

Aşkı Bulmanızı Engelleyen 10 Hata
© kristabelkrayt / Instagram   © nick__bateman / Instagram 

Bu biraz tartışmalı çalışma , British Columbia Üniversitesi’nden araştırmacılar tarafından yapıldı. Yaklaşık 1000 katılımcıyı içeriyordu. Ve şimdi bilmek istediğimiz şey mutlu görünmek zorunda mıyız? değil miyiz? Hadi bulalım.

Her şeyin cinsiyetinizin ne olduğuna bağlı olduğu anlaşılıyor. Mutluluğun, kadınların çekiciliğini sağladığı, ancak erkeklerin yararı olmadığı bildirildi. Erkekler gururlu göründüklerinde en çekici oldukları bulundu.

9. Chit-chat’in tadını çıkarın.

Aşkı Bulmanızı Engelleyen 10 Hata
© Büyük Patlama Teorisi / Warner Bros.  

Demek, hava durumundan yabancılara şikayet etmeyi seviyorsun. Ve güncel haberleri tartışmak için çok keyifli buluyorum. Bilim adamları , bu stratejiyi unutmanın ve daha derin konuları tartışmanın tam zamanı olduğunu söylüyor . Bu, birbirinize daha bağlı ve ilgi duymanıza yardımcı olacaktır. Bu, aşık olma şansınızın artacağı anlamına geliyor.

8. Uyku problemi.

Aşkı Bulmanızı Engelleyen 10 Hata
© Çeviri / Odaklama Özelliklerinde Kayıp  

Sleeping Beauty’in neden onun adını aldığını hiç merak ettiniz mi? Öyle görünüyor ki çok uyuyordu. Uykusuzluğun sonuçlarının ne olduğunu bildiğinize inanıyoruz – kırmızı gözler, altlarındaki koyu halkalar, kabarık yüz ve soluk ten. Ugh. İsveçli bir çalışmanın uykusuz insanların daha az çekici olduğunu göstermesi şaşırtıcı değil  .

Daha az sağlıklı ve daha yorgun göründüklerinden bahsetmiyorum bile. Bu yüzden, geceleri 7-8 saat uyumak, çekiciliğimizi sürdürmek için her birimizin ihtiyaç duyduğu şeydir.

7. Şakalardan sonra kıkırdamazsınız.

Aşkı Bulmanızı Engelleyen 10 Hata

Birinin şaka söylediği ve siz hariç herkesin kahkaha attığı durumları hatırlamaya çalışın. Ve hatta hiç bir mizah duygusundan bile hoşlanmıyorsunuz. Erkekler ve kadınlar bu maddenin  Mizah duygusu güçlü bir çekicilik kaynağıdır ve neyse ki geliştirilebilir.

6. Kırmızı rengin size uymadığını düşünüyorsunuz.

Bunu düşünüyorsanız, muhtemelen kırmızı kıyafet almaktan kaçınırsınız. Ve ayakkabılar veya kravatlar gibi kırmızı aksesuarlar kalbinizde herhangi bir duygu uyandırmaz. Ama bu rengin neyi temsil ettiğini biliyor musun? Tutkulu aşk, baştan çıkarma ve maceranın sembolüdür.

Belki bu teyit birkaç çalışmaların sonuçlarını açıklar erkekler ve kadınlar daha kırmızı giyen korkmuyoruz olanlara ilgi vardır. Bu, kendinizi tamamen kendinizle örtmeniz gerektiği anlamına gelmez, ancak en azından tarzınızı biraz renklendirmeyi deneyin.

5. Yalnız bir kurtsun.

Aşkı Bulmanızı Engelleyen 10 Hata

Hiç kimse tek başına biraz zaman geçirmenin sağlığımız ve ruh halimiz için faydalı olabileceği gerçeğiyle tartışmayacak. Ama aşkı arıyorsanız, bu yanlış bir stratejidir. Bu çalışma , insanların bir grupta zaman geçirdiklerinde daha iyi göründüklerini bildirmiştir . Uzmanlar, bunun beynimizin grubun tüm yüzlerini bir bütün olarak alması ve onları ortalama olarak algılaması nedeniyle gerçekleştiğini belirtiyor (ve bu yüzden bir gruptaki insanlar yalnız birini gördüğümüzden daha güzel ve yakışıklı görünüyor).

4. Yıpranmışsınız.

Aşkı Bulmanızı Engelleyen 10 Hata

Stresli olmak sizi yeterince kötü hissettirmiyorsa, bu çalışma size en sonunda rahatlamanız için bazı nedenler verecektir. Zorlu yaşam koşullarının bizi daha az çekici hale getirdiği anlaşılıyor . Araştırmacılar dikkatlerini yalnızca kadınlara odakladı ve sonucun evrim ile açıklanabileceğini önerdi. Stresli durumlarda, stres hormonlarımızın seviyesi artar ve bir şekilde kadınların yeterince sağlıklı veya verimli olmadıklarını gösterebilir.

3. Mütevazi değilsin.

Aşkı Bulmanızı Engelleyen 10 Hata

Aşağıdaki ifadelere bir göz atın: 1. “Çok iyi bir öğrenciyim, ancak bir kitap kurdu değilim.” 2. “Zekiyim ama ilgiden hoşlanmıyorum.” 3. “Ben bir Gerçekten iyi bir öğrenci ve oldukça akıllı, ama kesinlikle bir inek ya da kitap kurdu değilim. Sanırım sadece doğal geliyor. ”Hangi kişiye daha çok sempati duyarsınız?

Bu çalışma , açıklamalarda ve kişilik değerlendirmelerinde bu mütevazi insanların kibirli olanlardan daha çekici olduğunu bildirmiştir . Öyleyse, yakınlarda bir tatlı tespit ettiyseniz, ne dediğinizi izleyin.

2. Dilbilgisi hatalarını yapıyorsunuz.

İnternette sörf yaparak gerçek aşklarını bulmaya çalışan insanlar var. Ve eğer onlardan biriyseniz, çok dikkatli olmalısınız. Birisinin kalbini yakalamak istiyorsanız, metinlerinizdeki dilbilgisi hatalarını önlemek daha iyidir. Bu sonuç Grammarly ve 10.000 karşılaşmayı gözden geçiren eHarmony tarafından tespit edildi.

Bunu hayal edin, profillerinde sadece 2 imla hatası yapan erkeklerin cevap alma olasılıkları% 14 daha azdı. Mesajlarınızda 5 veya 10 hata varsa şansınızın ne kadar az olduğunu anlıyor musunuz?

1. Almak çok zor.

Aşkı Bulmanızı Engelleyen 10 Hata

Bazı kadınlar bunun erkeklerin kendilerine olan ilgisini artıracak büyülü bir strateji olduğuna inanıyor ve bunun tepki oranlarını artıracağından emin. Ancak  bu çalışmanın gösterdiği gibi, ne zaman duracağınızı bilmek zorundasınız. İnsanların duygularını anlamada sorun yaşamazsa, diğerlerini çekici bulmaları daha olasıdır .

Hangi faktörler sizin için önemli? Bir insanı gözlerinizde daha az çekici yapan diğer şeyleri paylaşın.Like it? Share with your friends!

49
8 shares, 49 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
5
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
13
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
9
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
8
Eğlenceli
Aşk Aşk
2
Aşk
Çok komik Çok komik
4
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
13
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
9
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir