Asyalı Çocuklar Dünyanın En Sağlıklıları Ve İşte Nedeni

Japon çocuklarının dünyadaki en sağlıklı çocuklardan biri olduğunu iddia eden araştırmalarla , çocuklarının nasıl bu kadar sağlıklı olduklarına bir göz atmalı ve bu fikirleri kendi alışkanlıklarımıza dahil etmeliyiz. Aslında, diğer Asya ülkelerinde geliştirilen birçok kültürel norm, çocukları genellikle sağlıklı bir şekilde, aklınıza gelmeyecek çok yardımcı oldu.


Japon çocuklarının dünyadaki en sağlıklı çocuklardan biri olduğunu iddia eden araştırmacılar , çocuklarının nasıl bu kadar sağlıklı olduklarına bir göz atmalı ve bu fikirleri kendi alışkanlıklarımıza dahil etmeliyiz. Aslında, diğer Asya ülkelerinde geliştirilen birçok kültürel norm, çocukları genellikle sağlıklı bir şekilde, aklınıza gelmeyecek çok yardımcı oldu.

1. Çocukların çok yakından okumalarını engelleme

Birçok Çinli okulda , çocukların gözlerinin sağlıklı kalmasına yardımcı olmak için tasarlanan demir çubuklar yerleştirilmiştir. Okurken kitaplarına çok yakın tutması sonucunda gözlerini incitebilir, böylece demir cubuklar çocukları sağlıklı bir mesafede tutar. Ek olarak, çubuklar çocukların iyi bir duruş geliştirmelerine yardımcı olabilir.

2. Göz egzersizleri yapmak

View this post on Instagram

#眼保健操

A post shared by mermermer🎈🎈 (@zzzmermerzzz) on

Çin Halk Cumhuriyeti’nde, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine, kan dolaşımını iyileştirme ve göz kaslarını gevşetme amaçlı göz egzersizleri yapması sağlanır . Egzersizler, göz çevresine farklı bölgelere sürtünmeyi içeren ve genellikle günde iki kez uygulanan 6 seans içerir.

3. Dışarda ders testleri

Yıllar boyunca, Çin genelinde açık havada ders testlerinin uygulanması ortaya çıktı. Uygulama genel olarak öğrencilerin aldatmalarını önleme amaçlıdır, çünkü sınırlı alana sahip bir odada olmalarından daha uzağa yerleştirilebilirler, ancak görünmeyen sağlık yararları da vardır. Sadece öğrencilere ara sıra temiz hava ve güneş ışığına maruz kalmayı sağlamakla kalmaz,  aynı zamanda öğrencilerin stresi hafifletmesine yardımcı olur .

4. Cerrahi maske takmak

İnsanların kışın soğuk algınlığı olması nedeniyle hastalanma olasılığı daha yüksektir ve diğer insanlardan mikroplara daha kolay maruz kalmaları sağlanır. Japonya’da, hasta hisseden veya paylaşabilecekleri havadan mikropların sayısını azaltmaya yardımcı olmak için cerrahi maske takma alerjisi olan kişiler için yaygındır. Maskeler için satışlar diğer sağlık korkularında, soğuk algınlığı ve grip salgınları sırasında artar .

5. Canlı yayın sınıfları

Hava durumu yüzünden okula gidemediğinde, bazı Çinli öğretmenler biraz yaratıcı olurla. Çocuklar derslerini evlerinin güvenli konforundan öğreniyorlar; bu da özellikle kötü hava koşullarına rağmen okullar kapanmaya karar verildiğinde yardımcı olabilir. Ayrıca, uzak alanlarda yaşayan, başka türlü okula erişimi olmayan öğrencilere yardımcı olur.

6. Tam porsiyon yerine daha küçük porsiyonlarda servis yapılır

Japon okul öğle yemeği programı Dünya Savaşı sonrasında çocuklara açlıktan yardımcı olmak için geliştirilmiştir, ancak modern yemekler gerçekten yıllar içinde pek değişmedi. Bu yemekler genellikle en azından B bir ana yemek değil. Yemekler, genellikle pirinç, sebzeler, miso ve balık veya et olmak üzere orta kısımlara ayrılır. Buna ek olarak, yerel olarak yetiştirilen gıdalara odaklanmak için önlemler alınmıştır.

7. Açık havada harika vakit geçirme keyfi

Açık havada bir aktiviteye yapmak Güney Kore’de giderek daha önemli olarak görülmekte, yürüyüş ve kamp gibi aktiviteler gittikçe daha popüler hale gelmektedir. Kentsel bir yaşama alışkın olan kişilerin bile kamp gezileriyle ara verdikleri bilinmektedir. Bu programlar aynı zamanda rahatlama ve ruh sağlığı bilincine büyük önem vermektedir.

8. Okula genellikle yürüyerek gidilir

Birçok Asya ülkesinde, insanlar araç veya toplu taşıma kullanmak yerine yürümeye büyük önem veriyorlar. Güney Kore’de, insanların günlük adım sayısını saymalarına yardımcı olan cihazlar giderek daha popüler hale geliyor. Ayrıca, çoğu Asya ülkesinde, çocukların otobüs kullanmak yerine, özellikle kentsel alanlarda , yürüyerek okullarına gitmeleri beklenmektedir  .

9. İnternet bağımlılığının izlenmesi

Tüm dünyada çocukları teknoloji cihazlarına yatkınlığı giderek yaygınlaşıyor. Güney Kore’de bu nadir bir durum değildir, ancak ülkedeki internet bağımlılığı ile mücadele etmek için daha fazla önlem alınmıştır. İnternete bağımlı hale gelen genç insanlara yardım etmeyi amaçlayan çeşitli kamplar, rehabilite ve tedavi merkezleri bulunmaktadır . Hükümet, 16 yaşın altındaki çocukların gece yarısından sonra internete erişmelerini bile engelleyen yasalar bile koymuştur.

10. Çocuklara daha fazla sorumluluk verilmesi

Marines work with Japanese to clean school

Japonya’da, çocukların diğer ülkelerden yapılmayan birçok etkinliği kendileri yapması beklenmektedir. Çocukların  okula kendi başlarına gitmeleri, aile işleri yapmaları ve hatta kapıcı yerine kendi sınıflarını temizlemelerine yardımcı olmaları beklenir . Bu, çocukların bağımsız ve sorumlu olmayı öğrenmelerine yardımcı olur, bu da kendilerine daha iyi bakmayı öğrenmelerini sağlar.

11. Yemek zamanını olabildiğince sağlıklı yapmak.

Birçok Asya ülkesi, çocuklar için yiyecekleri sağlıklı hale getirmenin farklı yollarını bulur. Japonya’da sebzeler, yemek zamanında ana etkendir , et, yağ, süt veya şekere daha az önem verilir. Çorba, birçok Asya diyetinde de önemli bir unsurdur; Çinliler çorbaya ekstra bir tat vermek için Goji meyveleri, limon otu ve zencefil gibi çeşitli sağlıklı ürünler kullanırlar .

Her ikisi dahil olmak üzere birçok Asya ülkesinde, Çin ve Japonya’da çocuklara çay içmek için, o da normal kabul edilir. Çay sadece alkolsüz içecekler gibi şeylere daha sağlıklı bir alternatif olmakla kalmaz, aynı zamanda çocuğun görüşüne yardımcı olmak gibi şaşırtıcı sağlık yararları da sağlayabilir.

Diğer ülkelerin çocuklarımızın sağlığını iyileştirmek için kullanabileceği yabancı çocuk yetiştirme normları biliyor musunuz?


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
0
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Aşk Aşk
0
Aşk
Çok komik Çok komik
0
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
0
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik yarışması
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Önemsiz bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Havuz
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Liste
Klasik İnternet Dinleyicileri
Geri Sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Açık Liste
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Sıralananlar Listesi
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Bunu hiç anlamadım
Özel notlar almak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı