Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirmek İçin Yapabileceğiniz 7 Küçük Şey


94
10 paylaş, 94 points

Etrafımızdaki her zaman çok sayıda kötü bakteri ve virüs vardır, ancak bağışıklık sistemi adı verilen çok etkili bir iç savunma mekanizmasına sahibiz .
Özel hücreler vücudumuzun her tarafına yayılır ve potansiyel olarak zararlı bakteriler veya virüsler bize çarptığında, hücreler sistemimizin diğer bölümlerine dikkat çekmek ve hastalığın yayılmasını önlemek için bir uyarı sinyali gönderir. Yani bir bağışıklık sistemi pratik olarak bir ağdır ve bizi korumanın harika bir işidir. Bu nedenle, ona bakmalı ve kendimize daha iyi bakmalıyız.

1. Sarımsak ve balBal , vitaminler, mineraller, antioksidanlar ve enzimlerle yüklüdür. Aynı zamanda serbest radikallerle savaşmak için bir antioksidan görevi görür.Sarımsak , beyaz kan hücrelerinin bazı virüslere karşı savaşma kabiliyetini arttıran bileşikler içerir. Parçalama yerine sarımsak ezmek önemlidir, çünkü ezme sırasında ana bileşen alliin aktif haline dönüşür.1 bardak çiğ bal8-10 diş sarımsak Cam kavanoza sarımsak ve bal  doldurun. Oda sıcaklığında 3-5 gün bekletin ve daha sonra buzdolabına koyun. O zamandan sonra kullanıma hazır. Günde bir kez bir parça sarımsak ile bir çay kaşığı bal atın.
Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirmek İçin Yapabileceğiniz 7 Küçük Şey 1
2. Zerdeçal ve zencefil çayıZerdeçalda aktif bileşenler olan  curcuminoidler birçok sağlık yararına, anti-viral özelliklere sahiptir ve bağışıklık kazandırıcı özellikleri bunun bir parçasıdır.Zencefil , bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olan çok güçlü anti-bakteriyel ve antiviral özelliklere sahiptir.3 bardak sıcak su1 cm zerdeçal kökü, soyulmuş ve rendelenmiş veya 2 çay kaşığı toz zerdeçal1 parça bir parça zencefil, soyulmuş ve rendelenmişSu kaynatın ve zerdeçal ve zencefil ekleyin. 5-10 dakika dinlendirin. Tatlandırmak için bal veya limon ekleyin.
Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirmek İçin Yapabileceğiniz 7 Küçük Şey 2
3. Limon suyuLimonlar , C vitamini açısından son derece yüksektir, bu da onları bağışıklık sistemi için mükemmel bir güçlendirici yapar.1 bardak ılık su1/2 limon suyuSuyu yarım limondan biraz suya sıkın ve tadını çıkarın. C vitamini çok kararsız olduğundan, kullanımdan hemen önce limon içeceği hazırlamak daha iyidir.
Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirmek İçin Yapabileceğiniz 7 Küçük Şey 3
4. Zencefil, limon ve acı biber Yukarıda bahsettiğimiz gibi, zencefil anti-bakteriyel ve antiviral bir ürün olarak çok etkilidir ve C vitamini içinde limon çok yüksektir.Cayenne biberi C vitamini içinde ve ayrıca vücudunuzun kötü bakterilere karşı savaşmasına yardımcı olan beta-karoten ve antioksidanlarda yüksektir. Cayenne biberi oldukça baharatlıdır ve bağışıklık sistemini harekete geçirerek vücut ısınızı yükseltir.Bir parça zencefil, soyulmuş ve rendelenmiş 2 cm1/2 limon suyu1/4 çay kaşığı acı biberAyrıca bir tatlı kaşığı bal ve küçük bir parça ezilmiş sarımsak da ekleyebilirsiniz.
Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirmek İçin Yapabileceğiniz 7 Küçük Şey 4
5. Ekinezya, bal, zencefil ve meyankökü şurubuBal ve zencefil meyan kökü ve ekinezya kökleri ile birlikte de kullanılabilir.Ekinezya , süper güçlü bir bitki olarak adlandırılabilir çünkü tüm bitkinin çok etkili bir bağışıklık güçlendirici özelliği vardır.Meyan sadece bir şeker değil, aslında çok yüksek anti-enflamatuar, antimikrobiyal ve antioksidan özelliklere sahip bir köktür. Bu onu çok etkili bir bağışıklık düzenleyici yapar. Her zaman kullanılması tavsiye edilmez, sadece 4 ila 6 hafta boyunca kullanın.4 bardak suSoyulmuş ve rendelenmiş 1 bardak meyan köküSoyulmuş ve rendelenmiş 1/2 ekinezya kök1 bardak bal2 yemek kaşığı veya 5 cm zencefil parçasıSuyu kaynatın, ekinezya, meyankökü ve zencefil ekleyin ve 45 dakika pişirin. O zaman soğumaya bırakın ve bal ekleyin.
Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirmek İçin Yapabileceğiniz 7 Küçük Şey 5
6. Mantar özüMantar özü birçok sağlık yararına sahiptir ve binlerce yıldır Çin tıbbında kullanılmaktadır. Mantarların, bağışıklık hücrelerini kan damarlarının duvarlarına yapışmasını önleme kabiliyeti açısından çok eşsiz bir bağışıklık güçlendirici gıda olduğuna inanılmaktadır. Şiitake, maitake, cordyceps ve tremella gibi güçlü bağışıklık güçlendirme güçlerine sahip birkaç mantar türü vardır. Her mantar türü bağışıklık sistemini farklı şekilde destekleyebilir ve bazı ekstrelerinin harmanlanması maksimum fayda sağlayacaktır.
Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirmek İçin Yapabileceğiniz 7 Küçük Şey 6
7. Yeşil suyuBu meyve suyu sadece vitaminlerle dolu değildir ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için harikadır, ama aynı zamanda çok lezzetlidir!Ispanak bir sebepten dolayı superfood olarak adlandırılır, C vitamini de dahil olmak üzere birçok vitamin ve mineral ile yüklüdür ve aynı zamanda vücudumuzun enfeksiyon ve virüslerle savaşmasına yardımcı olan beta-karoten ve antioksidanlarda da yüksektir.Portakallar , grip veya soğuk algınlığına karşı savaşmak için gerekli olan C Vitamini ile doldurulur.Kereviz de C vitamini ve bağışıklık sistemini aktif ve verimli hale getirmeye yardımcı antioksidanlar da yüksektir.Zencefil, anti-bakteriyel ve anti-viral özellikleri ile bilinir.2 bardak ıspanak2 portakalKereviz 2 sapları2 cm parça zencefil, soyulmuş ve rendelenmiş
Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirmek İçin Yapabileceğiniz 7 Küçük Şey 7Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

94
10 paylaş, 94 points

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
8
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
2
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
12
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
10
Eğlenceli
Aşk Aşk
5
Aşk
Çok komik Çok komik
6
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
2
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
12
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Oylama
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı