Bazı İşlerin Gizli Taraflarını Gösteren 9 Resim


65
7 shares, 65 points

Teknik destek çalışanları büyük olasılıkla, hatta beklemenizi istediklerinde sorunuzun cevabını bilmiyorlar. Bazı taksi şirketleri sürücülere 5 kişiden 4,7’nin altındaki puanları denetimli serbest bıraktığını açıklamıyor. Aslında, her iş hakkında ilginç ayrıntılar var.

Nestfun olarak biz  diğer insanların işlerine saygı duyuyoruz ve bazı ortak mesleklerin gizli yönlerini açığa vuruyoruz.

1. Uçuş görevlileri ve maaşları

Bazı İşlerin Gizli Taraflarını Gösteren 9 Resim

Birçoğumuz muhtemelen uçuş görevlilerinin aylık olarak maaş aldığını biliyoruz. Ama işin aslı o şekilde değil ana kabin kapısı kapalıyken ödeme alacağını bilmiyoruz . Bu, uçuş 1 saat sürerse, bu saat için yalnızca para kazanacakları anlamına gelir.

Yatılıyken veya motor durdurulduktan ve uçak durdurulduktan sonra ücret almıyorlar – muhtemelen uçuştan 2 saat önce havaalanına gelmiş olsalar bile.

Bu, özellikle geciktiği zaman uçakta çalışan insanlar için hayal kırıklığı yaratıyor. Ve bu süre zarfında, sinir bozucu yolculardan şikayetten başka bir şey alamazlar.

2. Garsonlar ve koşucular

Bazı İşlerin Gizli Taraflarını Gösteren 9 Resim

Birçoğumuz restoranlara gelen ve yemeklerini ödemekten kaçınmak için her şeyi yapan insanlar hakkında hikayeler duymuş olabiliriz. Ancak bir soru var: garsonlara ne olacak?

Restoranlar aslında personelin “yemek ve servis açma” sırasındaki ücretlerini ödemesini sağlıyor . Bu sektörde çalışan insanların sadece ceplerinden para ödemek için çok çalışmak zorunda kalmayacağını umalım.

3. Beyin cerrahları ve programları

Bazı İşlerin Gizli Taraflarını Gösteren 9 Resim

İnanması zor olabilir ama beyin cerrahı bazen günde 3 saat uyuyabilir . Zor ve zor bir iş olduğunu biliyoruz, ancak bunun dışında haftada 120 saat çalışacaklar. Bazı işlemler 12-15 saat sürebilir!

Ek olarak, beyin cerrahları günde 30-40 hastayı kabul eder ve geceleri işe çağrılabilir.

4. Rüşvet

Bazı İşlerin Gizli Taraflarını Gösteren 9 Resim

Ünlü veya zengin biriyseniz, hemen her yere girebilmek için rüşvet verdiğiniz bir yer vardır.Anlaşılan, bu sadece doğru değil.

Bir guard ve bir hostun uyması gereken bazı kurallar vardır  . Bir masa için rüşvet almazlar ama yine de para alabilirler ve rezervasyon yaptırmazlarsa sizlere masa vermeyebilirler.

5. Çöp toplayıcıları ve eski şeyler

Bazı İşlerin Gizli Taraflarını Gösteren 9 Resim

Türkiye’de bir çöp toplayıcısının yıllık ortalama maaşı neredeyse 30.000 bin TL kadar. Bu meslek gerçekten zor ve Türkiye’de ki en tehlikeli beşinci iş.

Çöp toplayıcıları sayesinde eski eşyalar ikinci bir hayat kazanıyor. Örneğin, eski bir elektrikli süpürge tıkanmış olabilir ve eski TV’ler geldikleri yerlere geri getirilebilir ve başka bir yere monte edilebilir. Artık bir şey kullanmak istemiyorsanız, işe yaramayacağı anlamına gelmez.

6. Hakimler ve kararlar

Bazı İşlerin Gizli Taraflarını Gösteren 9 Resim

Hakimler çalışmaları hakkında izin verdiklerinden çok daha fazla endişeli olabilirler. Sadece hayal edin: Gün boyu savunucuları dinlemek zorundalar ve bazen konunun ana noktası karışıklıkta kaybolabilir. Yargıçların konsantrasyonlarını sürdürmeleri çok önemlidir , çünkü birçok insan hayatlarında mücadele eder ve iskonto edilmeyi hak etmez.

Onlar için en küçük davalar bile çok önemli ve sırlarla dolu olabilir. Bu iş genellikle insanların daha karanlık bir tarafına açılan bir pencere açar. Hakimler milyonlarca rahatsız edici ve ilginç hikayeler duyabilirler. İş, insanları yargılamakla ilgili değil, aksine, herkesin adaletli olmasını sağlamakla ilgili .

7. Ağda için balmumu ve erkekler

Bazı İşlerin Gizli Taraflarını Gösteren 9 Resim

İnsan vücuduna geldiğinde bir balmumu şok edebilecek kadar bir şey yok. Kadın mı yoksa erkek mi olduğu önemli değil. Balmumu kullananların  % 20 ila% 30’u erkektir.

Ve evet, bazen gülmemek elde değil. İnsanlar farklıdır ve zor logo tasarımları da dahil olmak üzere çeşitli saç modelleri hakkında sorular sorabilir, ancak çoğu durumda daha doğal bir stil istenir.

8. Medyumlar ve gerçek

Bazı İşlerin Gizli Taraflarını Gösteren 9 Resim


Medyumlar
 , özellikle duygusal ve hassas insanlar üzerinde bizler üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. Bu nedenle müşterilere kötü haberi keserken dikkatli olmaları gerekir. Yakında öleceğini ya da görseler bile ciddi bir kaza geçireceğini söylemeleri uygunsuz.

Bir psişik, hayatınızın hangi bölümüne dikkat etmeniz gerektiğini söylemekten daha iyi olurdu. Örneğin, mide rahatsızlığına iyi bakmayı ya da bir hafta boyunca araba kullanmamayı söyleyebilirler.

9. Sihirbazlar ve püf noktaları

Bazı İşlerin Gizli Taraflarını Gösteren 9 Resim

Bir sihirbazın çalışmasının arkasında her zaman bir miktar gizem vardır. Sinirbilimciler Susana Martinez-Conde, sihirbazların en az yüz yıl boyunca illüzyon sanatını okuduğunu, bilim insanları ise sadece birkaç yıldır okuduğunu doğrulamaktadır.

3 temel teknik vardır: optik, mekanik ve psikolojik. Püf noktaları, nesnelerin görünmesini ve kaybolmasını sağlamak için aksine olabilir. Ayrıca beyniniz yukarıdaki resimde olduğu gibi diğer bilgileri kapatırken bir şeye dikkat edebiliyor.

Örneğin, sihirbazlar bir şeyi fark etmemek için komedi kullanabilir. Böylece bir şaka her yapıldığında, muhtemelen gerçek “sihir” yaşanıyordu.

Kendi profesyonel sırların var mı? Sence en karmaşık iş hangisi? Lütfen fikirlerinizi aşağıda paylaşın!Like it? Share with your friends!

65
7 shares, 65 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
12
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
6
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
2
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Aşk Aşk
9
Aşk
Çok komik Çok komik
10
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
7
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
2
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir