Bir Grup İnsan Beyin Yaşlanmasını Sadece 6 Ayda Yavaşlattı ve Siz Aynısını Yapabilirsiniz


110
11 paylaş, 110 points

Beynin yaşlanma sürecini ertelemek ve hatta tersine çevirmek ister misiniz? CNN çalışmalarına göre  , günde en az 3 kez bisiklete binmek veya bisiklete binmek, beynin bilişsel işlevlerini geliştirir. Ve eğer kalbin sağlıklı bir diyetiyle birleştirilirse, beyninizi uzun yıllar boyunca sağlıklı tutabilirsiniz.

Nestfun , sağlıklı bir yaşam tarzını tamamen destekler. Bugün, eğer şimdi çok basit bir şey yaparsanız, gelecekte inanılmaz gelişmelerin olacağını söyleyen bir çalışmayı paylaşmak istiyoruz.

Nasıl çalışır

beyin yaşlanması

© depositphotos.com  

Ortalama 65 yaşları olan 160 yetişkin, 6 aylık bir çalışmaya katılmıştır . Katılımcılar araştırma öncesinde herhangi bir fiziksel aktivite yapmamışlar, karar vermekte ve konulara odaklanmakta zorluk çekiyorlardı ve yüksek tansiyon gibi kardiyovasküler hastalık belirtileri görüyorlardı. Hepsi bilişsel testlerden geçti.

Demans teşhisi konan veya herhangi bir nedenle egzersiz yapamayanlar ayrıldı. Araştırmacılar rastgele katılımcıları 4 gruba ayırdı.

beyin yaşlanmasında besinlerin önemi

© pexels.com  
  • İlk grup DASH diyetini yapmak zorundaydı . Bu diyet kalp ve kan damarları için çok sağlıklıdır, fakat aynı zamanda tüm vücut üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.
  • İkinci grup haftada 3 kez aerobik antrenmanları yaptı: 10 dakika ısındı ve ardından 35 dakika sürekli yürüyüş veya sabit bisiklet sürdü. Bu grupla ilgili özel olan şey, hiçbir yiyecek kısıtlamalarının olmamasıydı.
  • Üçüncü grup çalışmanın çoğunu yapmak zorunda kaldı. Katılımcılar haftada 3 kez egzersiz yaptılar ve DASH diyetini izlediler.
  • Dördüncü grupta kardiyovasküler hastalık riski konusunda 30 dakikalık bir konferans vardı. Katılımcıların diyetlerini veya alışkanlıklarını değiştirmeleri tavsiye edilmedi.

Beyin sağlığı, kalp sağlığı ile birlikte iyileşir.

Bir Grup İnsan Beyin Yaşlanmasını Sadece 6 Ayda Yavaşlattı ve Siz Aynısını Yapabilirsiniz 1

© pixabay.com 

İkinci bilişsel test sırasında en iyi sonuçlar, diyet uygulayan ve takip eden grup tarafından gösterildi. 3. grubun katılımcıları 2. grubun 42’sinde, 4. grubun 38’inde ortalama 47 puan aldı.

Araştırmanın başlangıcında, grubun ortalama yönetici fonksiyonel puanı 93 yıl olup, ortalama 65 yaş kronolojik yaşından 28 yaş daha büyüktü. Denemenin 6 ay sonra zihinsel yaşı 84’e düştü. DASH diyeti ve egzersiz programı araştırmacıların beyin yaşlanmasını 9 yıl yavaşlatmasına izin verdi.

BEYİN YAŞLANMASININ KALP İLE UYUMU

© depositphotos.com  

Alzheimer Önleme Kliniği başkanı Dr. Richard Isaacson, kontrollü egzersizlerin sadece beyin fonksiyonlarını iyileştirmediğini, aynı zamanda çok hızlı bir şekilde yaptıklarını söyledi .

Beyin Yaşlanmasını Durdurma Bulundumu

beyin yaşlanması sonucu vücud belirtileri

© depositphotos.com  

Beyni gençleştirmenin yolu çoktan bulundu, bu yüzden yapmamız gereken tek şey vücudu nasıl gençleştireceğinizi bulmak.

Bu araştırmanın iletkenleri, her yaşta yaşam kalitesini yükseltmeye bir adım daha yaklaşmıştır. Ancak bu deney hakkında en iyi şey, evde tekrar edilebilir olmasıdır! Kendin denemeyi düşünür müsün?Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

110
11 paylaş, 110 points

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
1
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
9
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
5
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
Aşk Aşk
12
Aşk
Çok komik Çok komik
13
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
9
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
5
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Oylama
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı