Bilim Adamlarını bile Şaşırtan Şaşırtıcı 8 Yaratık


73
8 paylaş, 73 points

İnsanlık Mars’ın kolonileşmesi hakkında düşünürken ve diğer gezegenlerde yaşam bulmaya çalışırken, insanlar zaten aralarında yaşayan harika yaratıkları her zaman görmezler. Bu makale, hayvanlar aleminin ana kötü adamının kim olduğu ve ebedi hayatın sırrının nerede tutulduğu gibi dünya hakkında bir şeyler anlatacağım.

Nestfun bir kez daha, dünyasının yeteneklerini bilim insanlarını bile şaşırtacak şaşırtıcı yaratıklarla dolu olduğunu göstermek istiyor.

8. Bal porsuğu

Bal porsuğu

© Doğu Haberleri  

Bu yaratık kolayca bir korku filminde bir karakter olabilir. İşte size 5 neden:

 • Bal porsuklarının temel özelliği,  kime saldırdıklarını umursamadıklarıdır: bir kirpi, leopar, aslan veya bir bufalo – herneyse! Rakip sayılarını bile umursamıyorlar. Ve saldırırlarsa, diğer hayvanın hayatta kalması pek mümkün değildir. Mesele şu ki, ne yırtıcı dişlerini ne de birkaç silah türünü (oklar, mızraklar, palalar) delip geçmeyen sert, kalın bir cilde sahipler.
 • Dahası, derileri elastik ve kaçmalarına izin veriyor. Bu yüzden, bir bal porsuğunu kaldırması, kendini serbest bırakması ve saldırması gibi bir şey yapması önerilmez.
 • Bal porsuklarında ayrıca avlarını kemikler, mermiler vb. İle tamamlamalarını sağlayan keskin dişleri, pençeleri ve güçlü çeneleri vardır.
 • Ayrıca güçlü bir bağışıklık sistemine sahiptirler. Bilim adamları bal porsuklarının vücudunun zehirleri nasıl etkisiz hale getirdiğini anlayamıyorlar. Örneğin, eğer bu yaratık bir kobra tarafından ısırılırsa, kasılmalar yaşar ve ölür, fakat 40 dakika sonra canlanır ve savaşına devam eder veya normal hayatına geri döner.
 • Bal porsuğu her yerde yaşayan bir avcı olsa da balı çok sever. Porsukların onu bulmanın ilginç bir yöntemi var. Onlar kullanmak honeyguides , küçük kuşlar. Bu kuşlar bir arı kovanı bulur ve ıslık çalarak bal porsuğu yetiştirir. Yırtıcı hayvanlar balı yerler ve kuşlar arı larvaları alır.

7. Dikenli fare

Dikenli fare

© Mickey Samuni-Boş / wikipedia  

Dikenli fare ‘nin süper güç rejenerasyon olduğunu. Bir avcı tarafından yakalandıktan sonra derilerini serbest bırakma yeteneğine sahiptirler. Kürklerini, derilerini, kıkırdaklarını ve ter bezlerini tamamen yenileyebilirler. Bilim adamları, tüm memelilerin ve sürüngenlerin aslında kendi kendini iyileştiren genlere sahip olduğunu varsaymaktadır, ancak bu özellik şu anda yalnızca dikenli fareler için “kullanılabilir” durumdadır.

6. Dağ sıçanı

Dağ sıçanı

© DOĞU HABERLER

Bu sevimli yaratık bir deveden daha havalı. Tarbağanlar su içmezler : Yiyeceklerinden aldıkları sıvı onlar için yeterlidir. Örneğin, bir deney sırasında, bir Tarbagan dağ sıçanı 3 yıl susuz yaşamayı başardı, sadece kuru tahıllar yemişti.

5. Platypus

Platypus

© DOĞU HABERLER  

Platypus ‘görünümü bile bilim adamları arasında soruları neden olur. Doğa bu hayvanı yaratırken, ne olacağına karar veremedi! Bir ördek burnu, ayaklarında dokuma, bir kunduz kuyruğu ve küçük bir hayvanın kabarık vücudu vardır. Dahası, aynı zamanda toksik tükürük üretir, yumurta bırakır, süt üretir ve yalnızca Avustralya’da yaşar.

4. Port Jackson köpekbalığı hayvanı

Port Jackson köpekbalığı

© Doğu Haberleri  

Port Jackson köpekbalığı oldukça korkutucu görünüyor olsa da , oldukça nazik. İşte bazı özellikleri.

 • Yumuşak bir vücuda sahip balık ve diğer deniz canlılarıyla uğraşmak için çok keskin dişlere ihtiyaç vardır. Evlerini daima yanlarında taşıyan kabukları, deniz kestanelerini, yengeçleri ve yaratıkları çiğnemek için büyük ve düz dişlere ihtiyaç vardır.
 • Köpekbalığı zehirlidir, ancak bu özelliği sadece tehlike durumunda kullanır. 2 dorsal yüzgeç üzerindeki uzun ve zehirli dikenler, daha büyük avcılardan kaçmalarına yardımcı olur. Bu arada, zehirleri ölümcül değil, sadece felç edici.
 • Port Jackson köpekbalığı yavruları geç yetişir. Erkekler 10 yaşında yetişkin olurlar ve dişiler 14 yaşında cinsel olarak olgunlaşır. Bu arada, ortalama ömürleri 30 yıldır – gerçekten çocuk yaratıkları.
 • İnsanlar onları çekmez. Bir insanı yalnızca çok sinir bozucu olduklarında ısırırlar. Ve tam tersine, insanlar da bu köpek balıklarıyla gerçekten ilgilenmiyor: etleri o kadar lezzetli değil.

3. Hayvan Uzun kuyruklu sümüklü böcek (Ibycus rachelae)

Uzun kuyruklu sümüklü böcek (Ibycus rachelae)

© Doğu Haberleri  

Bilim adamları hayvan vücudunun özelliklerini insanlara nakledebilselerdi , bu sümüklü böcek ( Ibycus rachelae ) çok fazla kırık kalp kurtarırdı. Mesele şu ki, bu sıradışı türler sosyalleşmede “aşk dart” denilen şeyi kullanıyor. Kalsiyum karbonattan yapılan aşk dart, başka bir sümüklü böcek içine bir hormon ekleyen ve enjekte eden zıpkın benzeridir ve romantik macera şansını artırmada rol oynayabilir.

2. Ölümsüz denizanası (Turritopsis)

Ölümsüz denizanası (Turritopsis)

© Shane Anderson / wikimedia 

Ölümsüzlüğün sırrı, denizanası tarafından okyanusta gizlenir. Turritopsis nutricula hayatına tekrar baştan başlayabilir. Örneğin, ciddi bir yaralanmadan sonra, tabana ulaşırlar, polip olurlar ve kendilerini denizanası haline dönüştürürler. Büyüme süreci genellikle 2 ay sürer ve görünüşe göre diriliş süreci sınırlı değildir. Böylece, bilim adamları 12 kez dönüşen bir deniz anası üzerinde çalıştılar.

1. Sperm balinası

Sperm balinası

© Doğu Haberleri  

Sperm balina en sıradışı hayvanlar listemizde ilk.

 • Sperm balinaları, daha derinlere dalabilir ve havayı soluyan diğer hayvanlardan daha uzun süre su altında kalabilir. Bilim adamları 4 mil (4,000 m) derinlikte sperm balinaları olduğunu iddia ediyorlar. Ciğerlerinin bu kadar inanılmaz bir baskıyla nasıl başa çıktığı bilinmiyor.
 • Bu hayvanlar parfüm üreticileri için son derece değerli bir maddeye sahiptir: ambergris. Kulağa hoş geliyor, ancak yaktıkları sperm balinalarının sindirim sisteminde üretilen gri renkli bir madde.
 • Bir başka faydalı malzeme spermaceti’dir. İnanılmaz iyileştirici özellikleri ile tanınır.
 • Sperm balinalarının günde sadece 15 dakikalık uykuya ihtiyacı vardır. Gerekirse (veya son teslim tarihlerinde), 3 aya kadar uyumadan yaşayabilirler.
 • Sperm balinaları en kalın tenli canlılardır: 19 inç kalınlığa kadar kesin!
 • Direnmeye çalışsalar bile dev kalamar yerler. Bir keresinde, bir sperm balinası 440 lb kalamarla kavga etmiş ve onu yutmuş.

Hangi hayvan seni en çok etkiledi? Bu gezegende bizimle yaşayan diğer inanılmaz hayvanları tanıyorsanız, yorumlarda paylaşın!

KaynakBeğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

73
8 paylaş, 73 points

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
5
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
13
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
9
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
8
Eğlenceli
Aşk Aşk
2
Aşk
Çok komik Çok komik
4
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
13
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
9
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Oylama
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı