Bond kızları şimdi nasıl görünüyor?


54
6 shares, 54 points

2002’den eski filmlerin Bond kızı Maryam d’Abo ve yönetmen John Watkin , James Bond filmlerinde rol alan tüm kadınlara hediye olarak Bond Girls Are Forever adlı bir film hazırladı . James Bond, benzersiz arabalara ve inanılmaz becerilere sahip olan yakışıklı adam her zaman güzel kadınlara düşkün olmuştur. James Bond serisinin küresel başarısı , filmlerde ortaya çıkan kadınlardan büyük ölçüde etkileniyor.

Nestfun böylece yıllar içinde (kronolojik sırayla) tüm Bond Kızların bir listesini ile hafızanızı tazelemek istiyoruz. Bu aktrislerin çoğu, Bond kızları olarak oynadıkları rolün ardından ünlü oldu. Kaç tane hatırladığına bir bak.

1. Ursula Andress, 1962

Bond kızı Ursula Andress

© Fotoğraf12 / Doğu Haberleri   © Venturelli / Getty Images  

Hiç kimse ilk Bond kızı olan Bal Ryder’ı ve bıçağı takılıyken beyaz bikinili Karayip Denizi’nden çıktığı şanlı sahnesini unutamazdı. Ryder, hayranlarını onun için delirttiği Ursula Andress tarafından çalındı.

James Bond’dan sonra, What’s New Pussycat ve Amerikan ve Alman TV dizileri gibi birçok filmde oynadı  . Film endüstrisinde 2005’ten beri aktif değil.

2. Eunice Gayson, 1962

Eunice Gayson bond kızı

© Dr. No / Eon Yapımlar   © Jon Furniss / Invision / AP / Doğu Haberleri  

Eunice Gayson, Bond’un kızını bir kez değil iki kez oynadı; çünkü karakteri Sylvia Siper, hem Dr. No (1962) hem de Sevgiyle Rusya’dan (1963) Bond’un yanında duruyordu . Giriş çizgisi “Siper. Sylvia Siper. ”Bond’un hayatındaki en önemli noktalardan biriydi, çünkü o zamandan beri ünlü markası oldu:“ Bond. James Bond. ”

Bond’dan sonra  birçok filmde başrol oynadı , ancak çoğunlukla BBC Sunday-Night Theatre ile tanınıyordu 1972’de oyunculuk yapmayı bıraktı ve 2018’de 90 yaşında öldü.

3. Shirley Eaton, 1964

Shirley Eaton James bond kızı

© Doğu Haberleri   © bauergriffinonline.com/

James Bond’un Goldfinger’ı 60’ların en popüler filmlerinden biriydi. 1964 yılında Shirley Eaton tarafından oynanan Jill Masterson, Bond’un şantaj Goldfinger’ına yardım eden ünlü, altın rengi boyalı bir kızdı. Maalesef, hikayesi iyi bitmedi çünkü Goldfinger intikam almak için onu öldürdü.

Kariyeri Bond’dan sonra yükseldi ve 2001 yılına kadar 40’tan fazla film ve diziye katıldı. 1999’da, Altın Kız adı altında büyük bir başarıya imza atan bir Bond kızı olarak deneyimini bile yazdı.

4. Honor Blackman, 1964

 Honor Blackman, bond kızı

© Capital Pictures   © LFI/Photoshot/REPORTER / East News  

İngiliz oyuncu Honor Blackman, 1964’te Goldfinger’daki Bond’un kızlarından biriydi  . Auric Goldfinger’ın kontrolünde bir grup kadın pilotu yöneten Pussy Galore’yi oynadı.

Blackman , 2015’teki You, Me & Them TV dizilerindeki son görünümüyle oyunculuk yapmadı . Avengers TV şovunda Catherine Gale rolüyle uzun süredir oynadığı biliniyordu  . Ayrıca 80’li yıllarda geri dönen Doctor Who bölümlerinde Profesör Lasky’yi de oynadı  .

5. Martine Beswick, 1965

Martine Beswick, bond kızı

© East News   © Jon Furniss/Invision/AP/East News  

Martine Beswick , 1965 yılında Thunderball’da Paula Caplan’ı canlandırdı  , ancak bu ilk kez Bond kızı rolünü üstlenmedi. Ayrıca birkaç yıl önce Zora’yı From Russia With Love (1963) filminde oynadı .

Beswick oyunculuk kariyerini ilerletmek için Londra’ya gitti . James Bond’a katıldıktan sonra fark edilmeye başladı. Kariyeri boyunca birçok filmde oynadı ve oyunculuğu 90’lı yıllarda durdu.

6. Luciana Paluzzi, 1965

Luciana Paluzzi, bond kızı

© East News   © AFP / East News  

Fiona Volpe, görevi tuzaklarına düşen adamları baştan çıkarmak olan bir örümcek kadındı. Ateşli İtalyan aktris Luciana Paluzzi tarafından 1965 Thunderball’ında oynanan Fiona, bir düşman onu öldürme girişiminde Bond ile dans ederken kazayla öldürüldü.

Daha sonra birkaç filmde oynadı, ancak büyük filmler yapmadı İtalyan Amerikalı aktris, 1978 yılında ünlü Hawaii dizisi Hawaii Five-O dizisine katılımıyla oyunculuk yapmayı bıraktı .

7. Tsai Chin, 1967

Tsai Chin james bond kızı

© You Only Live Twice / EON Productions   © Floramrr / wikimedia  

Tsai Chin, 1967’de You Only Live Twice’in ilk sahnesinde Ling adında bir Bond kızı oynayan Çinli bir İngiliz aktris  . Ünlü sahnede, ikisi, Çinli kızların diğer kızlardan nasıl farklı olduğu hakkında konuşuyor .

Chin kendini oyunculukla sınırlandırmadı, aynı zamanda bir şarkıcı, bir öğretmen ve Shanghai Daughter adlı kitabın yazarı . Bond’dan sonra , bir Geyşanın Anıları , Now You See Me 2 ve Casino Royal gibi birçok önemli filmde oynadı  . En son sinema filmi  2019’da Lucky Grandma’daydı.

8. Karin Dor, 1967

Karin Dor james bond kızı

© East News   © imago/HRSchulz/ East News  

You Only Live Twice’deki güzel kızıl saçlı Helga Brandt,  1967’de Alman aktris Karin Dor tarafından oynandı. Helga, Bond’u sadece onu öldürme şansı elde etmek için düşüyormuş gibi yapıyor. Başarısız olduktan sonra, kendini öldürmekle sonuçlanır.

Dor , kariyerinde hem Amerika’da hem de Almanya’da oyuncu olarak 70’ten fazla filmde oynadı  . En son rolü, Die abhandene Welt’teki Rosa idi  2017 yılında öldü.

9. Diana Rigg, 1969

Diana Rigg bond kızı

© On Her Majesty’s Secret Service / EON Productions   © JOEL SAGET/AFP/East News  

Eğer  Game of Thrones hayranı iseniz, muhtemelen Diana Rigg’un Olenna Tyrell’ı oynadığını zaten biliyorsunuzdur. Fakat 1969’da, Rigg ayrıca Bond’un Majestelerinin Gizli Servisindeki kızlarından  ve en önemlilerinden biriydi. Contessa Teresa di Vicenzo kısa süre sonra Bayan Tracy Bond oldu.

Rigg’in başarılı kariyeri kendisi için konuşuyor. Birçok Emmy ve diğer ödüller kazandı ve oyunculuktan asla vazgeçmedi. Thrones Game’deki rolünün yanı sıra,  Dedektörlerde çaldı  ve “The Crimson Horror” bölümünde Bayan Winifred Gillyflower olarak Doctor Who’da rol aldı  .

10. Lana Wood, 1971

Lana Wood bond kızı

© Diamonds Are Forever / EON Productions   © JohnChapple.com / MEGA / East News  

En popüler Bond filmlerinden biri 1971’de Diamonds Are Forever adı altında çekildi Lana Wood, Las Vegas’tan altın arayıcısı olan Plenty O’Toole rolünü oynadı. Bond’un kumarhanede büyük para kazanmasına yardım etti ama kaderi iyi bitmedi.

Lana Wood ayrıca bir film yapımcısı ve film yıldızı Natalie Wood’un küçük kız kardeşi. İkinci rollerde birçok filmde oynadı  ve en son ortaya çıkışı Bill Tilghman ve Outlaws’taki Bayan Darling’di  .

11. Jane Seymour, 1973

Jane Seymour bond kızı

© East News   © Gilbert Flores/Broadimage/Broad Image/East News  

In  Let Die  1973 den, Jane Seymour Solitaire, bir medyum ve tarot kart okuyucu rol oynadı. İlk başta Bond’a karşı çalışıyor, ama yakında onunla ortaklık kuruyor.

Bir aktris ve yapımcı olan ve bu filmlerden birinde, Düğün Crashers gibi birçok Hollywood filminde yer alıyor Seymour , 1982’de Doğu Eden bakanlıklarındaki rolü ile Altın Küre kazandı , daha fazlası için aday gösterildi ve ayrıca Onassis: Dünyadaki En Zengin Adam rolüyle Emmy ödülü kazandı  .

12. Britt Ekland, 1974

Britt Ekland bond kızı

© East News   © East News  

İsveçli bir aktris olan Britt Ekland, 1974’te Altın Silahlı Adam’da Adam Goodnight rolündeki Mary Goodnight rolüyle tanındı  . Mary, Bond’un Londra’daki kişisel asistanıydı ve Hong Kong’daki bir görevinde idi.

Ekland, bir şarkıcı ve yazar; başlıklar altında 3 kitap yazdı: Gerçek Britt , Şehvetli Güzellik: Ve Nasıl Yapılır  ve Tatlı Hayat . Özellikle 70’li ve 80’li yıllarda çeşitli aksiyon filmlerinde oynadı  ve 2013’ten beri ekran dışında kaldı.

13. Barbara Bach, 1977

Barbara Bach bond kızı

© East News   © Owen Sweeney/Invision/AP/East News  

Barbara Bach, 1977’deki The Spy Who Loved Me filminde Triple X’di. Bu kod adı altında Anya Amasova, çalınan bazı mikro filmlerle ilgili olarak Bond ile aynı göreve sahipti. Birçok çatışmadan sonra birlikte çalışmaya başlarlar.

Bach , James Bond filmine katıldıktan sonra pek fazla yer almadı . Son filmi , Katmandu’nun Kuzey’indeydi. 1981 yılında Lana’nın oynadığı Caveman setinde , o zamandan beri evli olan Beatles davulcusu Ringo Starr ile tanıştı.

14. Carole Bouquet, 1981

Carole Bouquet bond kızı

© East News   © FRANCOIS GUILLOT/AFP/East News  

For Your Eyes Only For (1981), Carole Bouquet Melina Havelock rol oynamaktadır. Ailesini kimin öldürdüğünü öğrendikten sonra Melina, aynı düşmana karşı Bond ile birlikte çalışıyor, intikam almak istiyor.

Buket çoğunlukla Fransız filmlerine katıldı  . Ayrıca , Sizin İçin Çok Güzel’deki rolüyle En İyi Kadın Oyuncu dalında César Ödülü’nü kazandı  2004’te, “Paris’teki Amerikan Kız: Part Deux” adlı Sex and the City bölümünde Juliet olarak küçük bir rol oynadı .

15. Grace Jones, 1985

Grace Jones bond kızı

© East News   © Gil-Gonzalez Alain/ABACA/Abaca/East News

Ünlü manken ve şarkıcı, May Day’de Bond kızı rol aldı. May a Kill To 1985 (1985) filminde May, Bond’un düşmanı ile çalışan bir suikastçiydi ve şoförünü öldürdü, ama kendi başına ihanete uğradıktan sonra Bond’un ekibine katıldı.

Amerikan-Jamaika süper modeli James Bond’dan sonra birkaç filmde oynadı , ancak çoğunlukla yıllar boyunca büyük filmler için birçok film müziği yaptı. Söylentiye göre yeni Bond filminde kamera karşısına çıkacak.

16. Maryam d’Abo, 1987

Maryam d’Abo bond kızı

© Screen Prod/Photononstop/East News   © Martin Harris/Capital Pictures/East News  

Hollandalı sarışın, Maryam d’Abo, 1987 tarihli The Living Daylights filminde Kara Milovy’nin rolünü oynuyor . Bir hain olan Georgi Koskov’un kız arkadaşıydı ve onu koruyordu. Bond onunla tanıştıktan ve güvenini kazandıktan sonra yanında durdu.

Maryam o zamandan beri oyunculuk yapmakta. En son rolü 2016 yılında Elena olarak Altamira filminde yer aldı . Kariyerindeki en önemli olay 2002 yılında John Watkin ile birlikte yazdığı Bond Girls Are Forever belgeseliydi .

17. Carey Lowell, 1989

Carey Lowell bond kızı

© Screen Prod/Photononstop/East News   © AFP/East News  

Amerikalı aktris Carey Lowell, 1989’da Bond serilerinden birinde CIA serbest pilotu Pam Bouvier’i canlandırdı . Kill Kill filminde , Pam bir barda Bond ile buluşur ve birlikte uçarlar.

Lowell, Seattle’daki Sleepless ve Las Vegas’tan ayrılma gibi Amerikan filmlerinde oynadı  , ancak en büyük rolü 1996’dan 2001’e kadar Jamie Ross’u oynadığı Law & Order TV dizilerinde yer aldı.

18. Izabella Scorupco, 1995

Izabella Scorupco bond kızı

© East News   © Philippe FARJON/KCS/East News 

In  Goldeneye (1995) filminde oynayan , güzel Polonya-İsveç aktris Izabella Scorupco Natalya Simonova, bir Rus Uzay Kontrol Merkezi’nde çalışan bir programcı oynadı. Bond ile görevinde kendisine yardımcı oldu.

Scorupco, The Exorcist: The Beginning’de 2004’te Sarah rolünü de içeren James Bond’un ardından  birkaç filmde oynadı  . Son zamanlarda İsveç TV dizisi Förstfödd’de Eldh rolünde.

19. Famke Janssen, 1995

Famke Janssen bond kızı

© Screen Prod/Photononstop/East News   © Evan Agostini/Invision/AP/East News  

Famke Janssen, ilk olarak 1995 yılında Goldeneye’de Xenia Onatopp olarak Bond kızı olarak tanıtıldı  . Bond’la flört etmesine rağmen, onu da öldürmeye çalıştı.

Hollandalı oyuncu sadece Nip / Tuck , Blacklist ve Cinayetle Nasıl Gidilir? De dahil olmak üzere pek çok dizide oynadı , aynı zamanda büyük filmlerde de oynadı . En popüler rolleri X-Men’de Jean Gray / Phoenix ve Taken film üçlemesinde Lenore Mills idi .

20. Teri Hatcher, 1997

Teri Hatcher bond kızı

© East News   © CJLA/Broadimage/Broad Image/East News  

Amerikalı aktris Teri Hatcher, Paris’in eski sevgilisi ve düşmanlarından birinin karısı Paris Carver’ın rolünü oynuyor. 1997 yılında Tomorrow Never Dies filminde Paris, kocasının onun düşündüğü kişi olmadığını keşfetti ve Bond’a yardım etmeye karar verdi.

Ancak, Hatcher  en çok Lois & Clark: Superman’ın Yeni Maceraları  adlı TV dizisinde Lois Lane olarak bilinir James Bond’daki rolünden sonra, 2012’ye kadar Desperate Housewives’de Susan Mayer’i oynadı  ve en son 2017 yılında Supergirl televizyon programında Rhea olarak görüldü .

21. Denise Richards, 1999

Denise Richards bond kızı

© UNITED ARTISTS/Album/East News   © KHAPGG / MEGA/Mega Agency/East News  

Denise Richards , 1999’da Bond filminde Dr. Christmas Jones’u çaldı . 1999’da Dünya Yeterli Değil . James Bond hayatını kurtardı ve gizli bir bomba keşfetmesine yardımcı oldu.

Scary Movie 3  ve Love Actually gibi gişe rekorları kıran filmlerde birkaç ikincil rol oynadı  . En son görünüşü  Shauna Fulton olarak The Bold ve Beautiful’deydi ve şimdi daha fazla dizi çekiyor.

22. Sophie Marceau, 1999

Sophie Marceau bond kızı

© East News   © ICHPL Imaginechina/Associated Press/East News  

Muhteşem Fransız aktris Sophie Marceau, 1999’da Dünyadaki Elektra King adında bir Bond kızıydı  . Kaçırıldıktan sonra, Stockholm sendromunu geliştirdi ve kaçıranla İstanbul’u yok etmeyi planladı.

Marceau  oyuncu, yönetmen, senarist ve yazardır. Başta Fransız olmak üzere şu ana kadar 40’tan fazla filmde oynadı ve en son rolü Madame Mills’teki Hélène oldu  .

23. Halle Berry, 2002 Bond Kızı

Halle Berry bond kızı

© 20TH CENTURY FOX/Album/EAST NEWS   © Gilbert Flores/Broadimage/Broad Image/East News 

Halle Berry, James Bond dizisinin 20. filminde Jinx’i canlandırdı: 2002’de Die Another Day . Aktris, denizden dışarıya sımsıkı bir bıçakla tutturulmuş sıcak bir bikini giyen popüler Honey Ryder sahnesini yeniden tanıttı.

Berry, Gotik, Catwoman ve daha fazlası gibi Bond filminin ardından birçok büyük Hollywood filminde oynadı . 1999’da Dorothy Dandridge’i Tanıtmadaki rolüyle Altın Küre kazandı  ve 2001’de Monster’s Ball’un Öncü Rolünde En İyi Kadın Oyuncu dalında Oscar kazandı  .

24. Rosamund Pike, 2002 Bond Kızı

Rosamund Pike bond kızı

© East News   © WENN.com/agefotostock/East News 

Hepimiz Rosamund Pike’yi Gone Girl olarak bilebiliriz , ama ondan önce Pike 2002 yılında Die Another Day adlı Bond filminde yer aldı. İngiliz aktris, bir çift ajan olan Miranda rolünü oynadı.

Bu filmdeki rolünün ardından, Pike , TV şovlarına ve Hollywood filmlerine katılmasıyla büyük ün kazandı . Gone Girl’deki öncü rolü için Oscar’a , aynı rol için ve A Private War’daki en son rolü için 2 Altın Küre’ye  aday gösterildi  .

25. Eva Green, 2006 Bond Kızı

Eva Green bond kızı

© East News   © evagreenweb / Instagram  

Vesper Lynd rolü için Fransa’dan Eva Green seçildi. Lynd, 2006’da Casino Royale’deki Le Chiffre ile poker oyununda James Bond’a ödünç verilen fonları yönetiyordu  . Vesper, zehirlendikten sonra Bond’un hayatını kurtardı.

Green’in sinema kariyeri , 2003’te Bernardo Bertolucci’nin The Dreamers adlı filminde başladı . Bond kızı rolünden sonra, çeşitli filmlerde ve dizilerde oynadı. En son çalışması, Colette Marchant’ı oynadığı Disney filmi Dumbo’nun yeniden canlandırılmasıydı.

26. Olga Kurylenko, 2008 Bond Kızı

Olga Kurylenko bond kızı

© East News   © Starface/STARFACE PHOTO /East News  

Bir Bolivya ajanı olan Camille Montes, Bond’un ailesinin öldürülmesiyle ilgili düşmanlarının intikamını almak için Quantum of Solace’de (2008) Bond ile birlikte çalıştı  . Camille, bir Fransız-Ukraynalı oyuncu olan Olga Kurylenko tarafından oynandı.

Kurylenko, oyunculuk kariyerine 2005 yılında başladı ve Bond filminde göründükten sonra , çoğunlukla Hitman, Oblivion ve The Kasım Man gibi aksiyon filmlerinde birçok ikincil rol oynadı .

27. Bérénice Marlohe, 2012 Bond Kızı

Bérénice Marlohe bond kızı
© Skyfall / EON Productions © Jordan Strauss/Invision/AP/East News

Fransız aktris Bérénice Marlohe , 2012 yılında Sévérine’in Skyfall’daki rolünü oynadı. Bond’un kötü adam tarafından kızın kafasına yerleştirilmiş bir bardak Scotch’u vurmasının istendiği  ünlü sahne ile tanınırdı.

Marlohe , James Bond filminde ortaya çıktığından beri çekmeyi bırakmadı . Ayrıca 2017 yılında David Lynch ve Mark Frost tarafından yönetilen en yeni Twin Peaks serisinde rol aldı.

Tüm bu James Bond filmlerini tekrar izlemeyi ve bu güzel aktrislere hayran kalmayı çok isteriz. En sevdiğiniz Bond filmi hangisi ve hangisi en fotojenik olduğunu hatırlıyorsunuz? Bir sonraki James Bond’un yanında hangi oyuncuyu görmek istersiniz? Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşın.Like it? Share with your friends!

54
6 shares, 54 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
9
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
4
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
13
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
12
Eğlenceli
Aşk Aşk
6
Aşk
Çok komik Çok komik
8
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
4
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
13
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir