Brad Pitt Hakkında 20 Gerçek


43
177 shares, 43 points

Brad Pitt,inanması zor, ama Hollywood’daki en seksi erkeklerden biri şu an 55 yaşında. Büyük ekranda ilk ortaya çıkmasından bu yana, milyonlarca insan için gerçek bir idol ve büyük bir oyuncu ve yapımcı oldu. Ve yakında Tarantino’nun Bir Zamanlar’ı Hollywood’da  Brad Pitt ve Leonardo DiCaprio’yu ana rolleri oynayarak izleme şansımız olacak .

Nestfun bu filmi bir sinemada izlemek için sabırsızlanıyor ve sizi aktörün hayatı hakkındaki en parlak gerçekleri hatırlamaya davet ediyor.

Brad Pitt Hakkında 20 Gerçek
© ALBERTO PIZZOLI / AFP / Doğu Haberleri  

Kariyerinin başlangıcı

William Bradley Pitt, 1963’te Oklahoma’ın küçük Shawnee kasabasında dini bir Baptist ailede dünyaya geldi.

Brad Pitt Hakkında 20 Gerçek
© Coleman-Rayner / DOĞU HABERLER  

Okuldan sonra, William üniversitede gazetecilik ve reklamcılık okudu, ancak bu alanda hiç çalışmadı. Hollywood’a cebinde 325 dolarla gitti. O zamanlar, tam adını kullanmayı bıraktı ve Brad Pitt oldu

Brad Pitt Hakkında 20 Gerçek
© Kathy Amerman / Coleman-Rayner / DOĞU HABERLER  

Genç Brad, bir yıldız olmadan önce bir yükleyici, bir sürücü ve hatta bir El Pollo Loco maskotu olarak çalıştı. Oyunculuk kursları ve kiralık bir daire için ödeme yapmak için paraya ihtiyacı vardı. Kısa süre sonra farklı filmlerde ve dizilerde fark edildi ve rol aldı.

“İnsanları etkilemek için bir fast food restoranının önünde bir tavuk kostümü giymek zorundaydım. Üniversitedeki 4 yıl sonra reklamların nasıl çalıştığını anladım. ”

Brad Pitt

Brad Pitt ile ilk uzun metrajlı filmi  The Dark Side of the Sun  , filmin bir parçası çekimleri sırasında kaybolan çünkü çekim sonrasında 10 yıl serbest bırakıldı.

Brad Pitt Hakkında 20 Gerçek
© Güneşin Karanlık Yüzü / Avala Filmi  

Kariyerinin başında Brad, aktörlerin ve çizgi film karakterlerinin karıştırıldığı Cool World adlı oldukça sıradışı bir projede yer aldı . Ne yazık ki, film gişede başarısız oldu.

Brad Pitt Hakkında 20 Gerçek
© Doğu Haberleri  

Tanınma ve şöhret

Brad Pitt Hakkında 20 Gerçek
© DOĞU HABERLER  

Oyuncu , ünlü Antonio Banderas ve Tom Cruise’la birlikte oynadığı Vampire’yla ikonik röportajdakirolünden sonra popüler oldu .

Brad Pitt Hakkında 20 Gerçek
© GEFFEN RESİMLER / Albüm / DOĞU HABERLER  

“Tibet rahiplerinden, bir insanın başına gelebilecek en kötü 3 şeyi öğrendim. Bunlar güzellik, şöhret ve servet. ”

Brad Pitt


Ardından , Fall of Legends , Se7en ve Meet Joe Black gibi birçok efsanevi filmde oynadı . Ve Tibet’te Yedi Yıl’a katıldıktan sonra  , oyuncu Çin’den siyasi nedenlerle yasaklandı . Ancak son zamanlarda ülkeyi ziyaret ettiği ve Çinli taraftarlara imza verdiği söyleniyor .

Bu arada, Brad Pitt Japoncayı çok iyi biliyor.

Brad Pitt Hakkında 20 Gerçek
© DOĞU HABERLER  

Ekran görüntüsünü mükemmel hale getirmek için, oyuncu beyaz gülüşünde çok çalışmak zorunda kaldı. Ancak çok geçmeden Fight Club’a katılmaya davet edildi  . Tabii ki, karakteri, çılgın Tyler Durden, mükemmel dişlere sahip olamıyordu, bu yüzden Brad, dişçisinden ön dişinde bir çip yapmasını istedi.

Truva’da Aşil oynamak için  , 22 kilo kasyaptı ve garip koşullar nedeniyle Aşil tendonuna zarar verdi.

Brad Pitt Hakkında 20 Gerçek
© Resim Capital Pictures / EAST NEWS tarafından sağlanmıştır  

People Magazine’in söylediğine göre,  Brad Pitt dünyada iki kez yaşayan en seksi adam olarak tanınan tek insan .

“Brad Pitt olmanın nasıl bir şey olduğunu biliyor musun? Ana girişinden sadece önünde kırmızı bir yol olduğunda yürüyor, yanlarda fotoğrafçılar ve kalabalık var. Personel için tüm arka kapıları ve asansörleri bilmek ve hizmetçi arabasına bindiğinde asansöre geldiğinde köşeye bastırmaktır. Sonunda, motosiklet kaskını ancak tüm otel lobisini ve asansörde 15 katını kaçırdıktan sonra çıkarmak olacak! ”

Brad Pitt

Şaşırtıcı bir şekilde, Brad 3 kez aday gösterilmesine rağmen, şu ana kadar oyunculuk için Oscar kazanmadı. İlki, 1996’da On İki Maymun’daki ikincil rolü içindi  . Bir dahaki sefere, 2009’da Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesinde ana rolü için aday gösterildi  .

3 yıl sonra, oyuncu iki kez Oscar’a aday gösterildi: En İyi Film adaylığında yapımcı ve Moneyball’da oyuncu olarak  . 2014 yılında yalnızca bir kez başardı ve sonunda 12 yıl Slave için yapımcı ödülünü aldı .

Brad Pitt Hakkında 20 Gerçek
© John Shearer / Invision / AP / Doğu Haberleri  

Bu arada, bu tören, Ellen DeGeneres tarafından sipariş edilen bir sürü pizzayla kutlanan törendi. Görebildiğimiz kadarıyla, Pitt bu yemeği çok seviyor ve teslimatçıya çok bahşiş verdiği söyleniyor.

Hollywood’da, Brad’in neden Oscar’ı hiç kazanmadığını açıklayan Pitt-Hanks Continuum adlı bir teori var  . Bu teoriye göre 2 tür oyuncu var: birincisi Brad Pitt’e, diğeri Tom Hanks’a benziyor. Böylece Brad Pitt-tipi oyuncular, mükemmel oyunculuk becerilerini yıllarca gösterebilir ve hala ödülü alamazlar. Tom Hanks tipi oyuncular da ilk başarılı çalışmaları için Oscar’ları kazanacak.

Son zamanlarda bir Reddit kullanıcı yürütülen ilginç bir çalışma: o Pitt’in karakterleri yedim ne kadar yiyecek hesapladı. Oyuncunun çok yediği filmlerin gişede daha başarılı olduğu ve insanların daha çok hoşlandığı ortaya çıktı.

Toplamda, kariyeri boyunca, Brad ekranda tahmin edilen 4,986 kaloriyi yemiştir. In  Moneyball , o kalori büyük miktarda tüketilen. Araştırmaya göre, en sık hindi yiyor (5 filmde).

Brad Pitt Hakkında 20 Gerçek
© Joe Black / Universal Pictures 

Kişisel hayat

Gençliğinde, Pitt bir kalp kırıcı oldu. 80’lerde Mike Tyson’ın gelecekteki eşi, ünlü manken Robin Givens ile çıktı.

Daha sonra aktris Christina Applegate ile kısa bir ilişkisi vardı . Aşk hikayeleri, MTV Ödülleri töreni sırasında halktan ayrıldığı zaman sona erdi.

Se7en ile birlikte çalıştıkları sırada  Brad, Gwyneth Paltrow ile çıkmaya başladı. Nişanlıydılar ama kısa süre sonra açıklama yapmadan ayrıldılar.

Brad Pitt Hakkında 20 Gerçek

Popüler oyuncu daha sonra alışılmadık bir durumda Jennifer Aniston ile tanıştı: ajanları onlar için bir tür kör buluşma ayarladı. 2000 yılında çift evlendi, ancak 5 yıl sonra ayrıldılar.

Bu arada, 2001 yılında, Pitt ve Aniston, B Planı adı verilen başarılı bir üretim şirketi kurdu . Bu şirket sayesinde Troy , The Departed , Charlie ve Çikolata Fabrikası , Moonlight , Dünya Savaşı Z ve diğer filmler gibi ünlü filmler piyasaya sürüldü.

Brad Pitt, Bay & Bayan Smith setinde Angelina Jolie ile tanıştı  ve Jolie, bir yıl sonra Namibya’daki çocuklarını doğurdu. Sonra oyuncu ikizlerin babası oldu ve Angelina’nın koruyucu çocuklarını evlat edindi. Şimdi 6 çocuğu var: 3 kız ve 3 erkek. Hepsinde de Jolie-Pitt soyadı var.

Brad Pitt Hakkında 20 Gerçek

Çift, birlikte 10 yıl sonra evliliklerini resmi olarak kaydettiler. Nişan yüzüğü, oyuncudan gelen skeçler temel alınarak yapıldı ve kuyumcuların yaratması bir yıl sürdü.

Evlilik sözleşmeleri 101 sayfadan oluşuyordu.

Boşanmadan önce, çift deniz kıyısında bir filmde yer aldı  . Film, evliliklerini kurtarmaya çalışan bir kadının hikayesini anlatıyor. Ne yazık ki, bu terapi işe yaramadı: Film düşük oy aldı ve Jolie ve Pitt boşandı.

Brad Pitt Hobileri

Brad Pitt Hakkında 20 Gerçek
© EVERETT KOLEKSİYON / DOĞU HABERLER  

Brad Pitt motosikletlere bayılır. Kendi koleksiyonu var .

“Ben bir motosiklet sürüyorum. Biliyorsunuz, bu bir özgürlük hissi var: radyoyu arabalardan duyabilir ve kaskın altında kendiniz olabilirsiniz. ”

Brad Pitt
Brad Pitt Hakkında 20 Gerçek
© DOĞU HABERLER  

Brad Pitt’in Provence’ta bir şarap imalathanesi var ve Miraval etiketli gül şarabı üretiyor .

Aktör mimariyi seviyor. O götürürdü Frank Gehry ‘nin bilgisayar tasarım dersleri ve yazarlarından Robert Roe Blacker evine adanmış bir monografi.

2006’da Pitt, Katrina kasırgası mağdurları için New Orleans’ta uygun fiyatlı konut finansmanı ile uğraşan bir fon kurdu.

Brad Pitt Hakkında 20 Gerçek
© Associated Press / Doğu Haberleri  

2018 yılında, aktör Emilia Clarke ile 120.000 $ karşılığında Haiti Yardım Fonu için bir yardım açık artırmasında “tarih” almaya çalıştı  . Ancak Pitt, açık artırmayı 160.000 $ ‘lık bir teklifle sonlandıran isimsiz bir galaya kaybedildi. Daha sonra Clarke, Brad Pitt’in kazanamadığı için pişman olduğunu itiraf etti.

Brad Pitt Hakkında 20 Gerçek
© Jen Lowery / Geniş Görüntü / Geniş Görüntü / Doğu Haberleri

Brad Pitt’in rollerinden hangisi en çok hoşuna gidiyor? Onunla çıkacak yeni film için heyecanlı mısın?Like it? Share with your friends!

43
177 shares, 43 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
12
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
6
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
2
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Aşk Aşk
9
Aşk
Çok komik Çok komik
10
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
6
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
2
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir