Bu Bilgilerle Etrafa Hava Atın! Mutfakta Paha Biçilemez 15 Pratik Bilgi


85
9 paylaş, 85 points

Hazırsanız mutfakta işinize yarayacak 15 pratik bilgiyi açıklayalım.
Soğan keserken artık ağlamayınSoğanları kesemeden önce 30 dakika boyunca dondurucuda bekletin. Bu sayede soğanları keserken gözünüzden yaş gelmeyecek. Fakat bu terbiyeyi eğer soğanları bir yemekte kullanacaksanız yapın. Salatalarınızda bu terbiyeyi uygulamayın. Çünkü salatalarda soğan çiğ yendiğinden tadını bozabilir.
Bu Bilgilerle Etrafa Hava Atın! Mutfakta Paha Biçilemez 15 Pratik Bilgi 1
Pişirdiğiniz yemek çok mu yağlı oldu?Eğer yemeğinizi pişirdikten sonra istemediğiniz şekilde çok yağlı olduğunu düşünüyorsanız bir çift buz küpü ve bir parça kağıt havlu işinizi fazlasıyla görecek. İlk önce buzu bir parça kağıt havluya sarın ve yağlı olan yiyeceğin üzerini silin. Buz mıknatıs gibi yiyeceğin üzerindeki fazla yağı alır ve yiyecekleriniz fazla yağdan arınmış olur. Tabi bu sadece katı yiyeceklerde geçerlidir.
Bu Bilgilerle Etrafa Hava Atın! Mutfakta Paha Biçilemez 15 Pratik Bilgi 2
Haşlanmış yumurtalarınızı daha kolay soyunYumurtaları kaynattıktan sonra suyun içine bir miktar soda ve sirke ekleyin. Bu maddeler haşlanmış yumurtanızın kabuklarını daha kolay soymanıza yardımcı olacak.
Bu Bilgilerle Etrafa Hava Atın! Mutfakta Paha Biçilemez 15 Pratik Bilgi 3
Kaşar Peyniri rendelerken bu bilgi işinize yarayabilir.Fırında yemeğiniz mi var?Eeee üstüne kaşar peyniri de serpmesek olmaz tabi. Ama kaşar peynirleri rendelerken bazen zorlanırız ve rendelenen kaşar hep birbirine yapışır. İşte o zaman yiyeceklerinizin üzerine serpmeden önce kaşar peyniri yarım saat boyunca dondurucuda bekletin. Kaşar peynir sertleşir ve rendeye yapışmaz. Yiyeceklerinizin üzerine serperken de birbirine yapışmadan daha kolay serpebilirisiniz.
Bu Bilgilerle Etrafa Hava Atın! Mutfakta Paha Biçilemez 15 Pratik Bilgi 4
Streç filmi keserken zorlanıyor musunuz?Streç filmi profesyonel bir şef gibi buzdolabında saklayın. Soğuk Streç film, daha kolay kesilir, daha az yapışkan olur ve kolay kolay yırtılmaz, esnemez.
Bu Bilgilerle Etrafa Hava Atın! Mutfakta Paha Biçilemez 15 Pratik Bilgi 5
Kabuklu meyvelerinizi kolayca soyun. Özellikle portakal ve mandalina gibi meyveleriPortakalları, mandalinaları veya limonları soymak genellikle zor olur. Çünkü kabukları serttir. Bu meyveleri kolay soyabilmek için sadece 20 saniye mikrodalga fırında bekletin ve alın. Böylece bu sert kabuklu meyvelerin kabukları gevşeyecek ve yapışkanlığı gidecek. Böylelikle daha kolay soyabilirsiniz.
Bu Bilgilerle Etrafa Hava Atın! Mutfakta Paha Biçilemez 15 Pratik Bilgi 6
Makarna kaynatmanın akıllı yoluMakarna suyunu kaynayana kadar başında beklemek zorunda değilsiniz. Tencerenin üzerine ahşam bir kaşık koyun. Ahşap, köpüğün kenarından geçmesini önleyecektir.
Bu Bilgilerle Etrafa Hava Atın! Mutfakta Paha Biçilemez 15 Pratik Bilgi 7
Narenciye meyvelerinden daha fazla meyve suyu mu çıksın istiyorsunuz?Meyveleri son damlasına kadar sıkacağım diye kendinizi zorlamayın. Daha basit bir yolu var. Meyveleri 15-20 saniye boyunca mikrodalga fırında bekletin ve sıkmaya şimdi başlayın.
Bu Bilgilerle Etrafa Hava Atın! Mutfakta Paha Biçilemez 15 Pratik Bilgi 8
Tavuklarınız daha hzılı ve daha iyi pişsinNe zaman bir tam tavuk pişirecekseniz tam tavuğu göğüs tarafına yatırın. Göğüs eti geri kalan bölgelere daha yakın olduğundan tavuğunuz çok çabuk ve daha iyi pişer.
Bu Bilgilerle Etrafa Hava Atın! Mutfakta Paha Biçilemez 15 Pratik Bilgi 9
Yemeklerinizi ısıtırken buna dikkat edinDaha önceden pişmiş bir yiyeceği tekrar ısıtacaksanız fırına veya mikrodalgaya atmadan önce yiyeceğin yanına bir bardak su koyun. Su içeriyi nemlendirecek ve yiyeceğiniz daha yumuşak olacak ve gevrekliği korunacak.

Yumurtalarınızı yağsız kızartınEğer yumurta kızartacaksanız ve yağsız seviyorsanız vede tavaya yapışmasın diyorsanız bir miktar su damlatın.
Bu Bilgilerle Etrafa Hava Atın! Mutfakta Paha Biçilemez 15 Pratik Bilgi 10
Yeşillikleriniz sürekli taze kalsın ve vitaminlerini kaybetmesinYeşilliklerinizi bir buz kabına koyun ve içine su doldurun. Sonra buzluğa atın. yiyecekleriniz fotoğraftaki gibi buzun içinde saklandığında vitaminlerini korur ve sürekli taze kalır.
Bu Bilgilerle Etrafa Hava Atın! Mutfakta Paha Biçilemez 15 Pratik Bilgi 11
Tavalarınız paslanmasın istiyorsanız bu öneri tam size göreTavalarınız zamanla paslanıyor mu? Tavalarınızın paslanmasını önlemek için her zaman yıkadığınız bulaşık deterjanları ile yıkamayın. Bunu yerine kaya tuzu kullanın. Bu yöntem ayn zamanda pişirme sırasında kullanan baharatlardan kalan kalıcı kokuları da ortadan kaldırır.
Bu Bilgilerle Etrafa Hava Atın! Mutfakta Paha Biçilemez 15 Pratik Bilgi 12
Elleriniz kötü kokulardan arındırınİnatçı sarımsak veya soğan kokularını elinizden çıkarmak için sofra tuzu veya limonu kullanın. Bunlarla elinizi ovalayın ve sonra durulayın. Kötü kokulardan kurtulmuş olacaksınız. 
Bu Bilgilerle Etrafa Hava Atın! Mutfakta Paha Biçilemez 15 Pratik Bilgi 13
Çelik mutfak ürünlerinizi eski parlaklığına kavuşturunÇelik mutfak ürünlerinizi eski parlaklığına geri kavuşturmak için bir miktar suya biraz sirke karıştırın ve çelik ürünleri bununla yıkayın veya silin. Daha net bir sonuç almak istiyorsanız çelik ürünleri bir gece bu suda bekletin. Daha etkili bir sonuç olabilir.
Bu Bilgilerle Etrafa Hava Atın! Mutfakta Paha Biçilemez 15 Pratik Bilgi 14Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

85
9 paylaş, 85 points

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
1
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
9
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
5
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
Aşk Aşk
12
Aşk
Çok komik Çok komik
13
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
9
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
5
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Oylama
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı