Bugün Var Olan 12 İlişki Sorunu


46
5 shares, 46 points

Bir ilişki için özel birini bulmak hiç kolay bir şey değildir. Ancak, eski güzel sorunların yanı sıra, bir sürü yeni sinir bozucu ilişki sorunuyla karşı karşıya kalan günümüz sevenler için daha da stresli. İnternet ve sosyal medya çağında yaşamak, düşündüğümüz kadar havalı değil: nerede buluşma, bir dizi seçenek ve çok fazla kendini yansıtma, işleri daha da karmaşık hale getiriyor.

Nestfun , temelde bütün çiftlerin bugün mücadele ettiği 12 konuyu işledi.

1. Birlikte çok fazla zaman geçirmek

Bugün Var Olan 12 İlişki Sorunu
© Yeni Kız / 20. Yüzyıl Tilki  

Sadece birlikte zaman geçirmek, birini evreninizin merkezine koymak ve kendi ihtiyaçlarınızı unutmakla aynı şey değildir. Ancak sürekli mesajlaşma ve yalnız olma korkusu, ilişkide aşırı gerginlik yaratmayı kolaylaştırır .

Genellikle, ortağımızla hiçbir sebep olmadan sinirlendiğimizde ve birbirlerine sıkılmaya başladığımızda birbirimize daha fazla yer vermenin zamanı geldi.

2. Mesaj yanlış anlamaları

Bazı şeyler asla değişmez: en önemli bilgiyi sözsüz iletişim – ton ve beden dili aracılığıyla alırız. Ancak akıllı telefonlar sayesinde insanlar birbirlerinin niyetlerini tek bir emoji veya tek kelimelik bir cevapla yorumlamaya çalışmak için çok fazla zaman harcıyorlar .

Ağır meseleler hakkında konuşmaya ihtiyaç duyulduğunda, manifatura sadece çeviri sırasında bizi kaybediyor – bu nitelikteki şeylerin telefonla ya da yüz yüze görüşülmesi gerekiyor.

3. ‘Doğru’ ortağı kaybetme endişesi

Bugün Var Olan 12 İlişki Sorunu
© Aşk ve Diğer İlaçlar / 20. Yüzyıl Tilki  

Tanışma platformları, sizi orada bekleyen yüzlerce potansiyel ilişki hakkında düşünmeyi zorlaştırır. Bu, mevcut (hatta yeterince iyi) bir ortak hakkında şüphe yaratır ve doğru seçimi yapıp yapmadığımızı ve “bir tane” aramaya devam etmenin daha iyi olmaz mıydı diye kendimize sormamızı sağlar. Psikologlar bu enerjiyi yönlendirmeyi önerir : sahip olmak istediğin bir partner.

4. Karar vermekten korkma

Bugün Var Olan 12 İlişki Sorunu
© Brooklyn / Fox Projektör Resimleri  

Her zaman ağır bir sohbetten uzak durmanın cazibesi vardır. Seçim yapmak ve sorumluluk almak yerine, genellikle sadece yanıt vermeyi bırakma fırsatına sahibiz .

Ancak sonuç olarak, sevenler bugün kendilerini ciddi sorunlar karşısında çaresiz buluyorlar. Karar verirken bile ilişki için çok önemlidir.

Her zaman ağır bir sohbetten uzak durmanın cazibesi vardır. Seçim yapmak ve sorumluluk almak yerine, genellikle sadece yanıt vermeyi bırakma fırsatına sahibiz .

Ancak sonuç olarak, sevenler bugün kendilerini ciddi sorunlar karşısında çaresiz buluyorlar. Karar verirken bile ilişki için çok önemlidir.

5. İlişkide her şeyi karışan akrabalar

Bugün Var Olan 12 İlişki Sorunu
© Mean Girls / Paramount Resimleri  

Karar verme becerilerindeki sıkıntılar insanların akrabalarından çok sık tavsiye almasını istemekte, böylece çiftlerin hayatının büyük bir parçası haline gelmekte ve ilişkide çok fazla otorite kazanmaktadırlar .

Ebeveynlerin ve arkadaşların ortaklarımızı kendimizden daha iyi tanımayacaklarını hatırlamak önemlidir. Yani, telefonu kapatmak ve kendi hatalarımızı yapmak en iyi karar.

6. Sosyal medyada da herkese açık olmak

Sosyal medya kullanıcıları eğilimi  görevlerinden abartmaya ve olası en iyi şekilde tanıtmaya ilişkilerini sunmaya çalıştık. Ama bu hala bizi etkiliyor – kendi yaşamlarımız için gerçekçi olmayan beklentiler alıyoruz ve yüzlerce insanın görmesi için en önemli anların fotoğraflarını yükleyerek yakınlığı öldürüyoruz .

Diğer insanların yaşamları hakkında kıskanç hissettiğiniz zaman, her ilişkinin kendine özgü bir şekilde olduğunu unutmamak daha iyidir. Ve diğer aşk hikayelerinin perde arkasında ne sakladığını asla bilemeyiz.

7. Manipülatif olma alışkanlığı

Bugün Var Olan 12 İlişki Sorunu
© Legion / FX  

Birçoğumuz ilişkilerde incinmekten korkarız. Bu yüzden  , gerçek duygularımızı ifade etmek yerine, temelde kartlarımızı göstermeyecek ve eşimize gerçekte ne kadar endişe duyduğumuzu ve onlara ne kadar önem verdiğimizi bilmeyecek bir metin yanıtı oluşturmayı düşünüyoruz .

Fakat bu, sonuçta, sevdiklerimizi kapatır ve işleri daha karmaşık hale getirir. Belki de gerçek niyetlerimiz hakkında net olmak daha iyi bir seçim olabilir.

8. İlişkide çatışmayı benimseme ve cesaret eksikliği

Bugün Var Olan 12 İlişki Sorunu
© İşi / Şov Zamanı  

Çok fazla bilgi mesajlar arasında dolaşıyor, ancak en önemli şeyler genellikle söylenmeden kalıyor – özellikle de çatışmalara yol açabilecek olanlar . İnsanlar, ilişkinin sonu anlamına gelse bile, riskli bir konuşmaya başlamak yerine kendilerini ortaklarından uzak tutma eğilimindedir.

9. Sosyal medyanın neden olduğu kıskançlık

Bugün Var Olan 12 İlişki Sorunu
© Amerikan Korku Hikayesi / FX  

Düzinelerce uygulama hile yapmak için basit yollar sunar ve ezilmemizin sağladığı ve bilinmeyen birisinin fotoğrafına duyduğumuz bir ‘bizi’ derinden rahatsız edebilir. Tüm bunlar bir ilişkide kıskançlığı ve ihanete uğramaktan korkuyor.

Ancak ortağımızın hile yaptığından hemen hemen emin olmadıkça, iyi bir çözüm, çevrimiçi işlemlerinde fazla okumayı bırakmak olacaktır.

10. Eskiler hakkında konuşmak

Bugün Var Olan 12 İlişki Sorunu
© Çingene / Netflix  

Hiç kimse bir partnerin exe’lerini sürekli olarak duymak istemez, ama yine de hayatlarımızda çok fazla yer kaplarlar: eski bir sevgilinin profiline yanlışlıkla rastlamak ve önceki ilişkimizi hatırlamamak zor olabilir. Böylece, çiftler kendilerini eski erkek arkadaşlarını ve eski kız arkadaşlarını sürekli olarak tartışırken bulabilirler ve bazen ortaya çıktıkları gibi, üstlerinden gelmemekteler .

11. Aşkın çarpık resmi

Bugün Var Olan 12 İlişki Sorunu

Sosyal medya, abartılı sevgi görüşlerini ve kendimizi çarpıtılmış görüntülerimizi kıskanırlar : Ortaya çıkan mükemmel fotoğraflara ayak uydurmak için daima baskı var  . İnsanlar, herhangi bir ilişkiye başlamanın sadece mükemmelden daha az olmayan durumlarda işe yaramayacağını düşünmeye devam ediyorlar.

12. Sürekli heyecan peşinde

Bugün Var Olan 12 İlişki Sorunu
© Gloria Bell / A24   © Fleabag / Amazon Prime Video  

Filmler ve pop kültürü bize aşkın sonsuz bir heyecan ve sürekli bir coşku hissi ile ilgili olduğunu öğretti. Bununla birlikte, ilişkinin başlaması için daha yaygındır ve zamanla işlerin daha sakinleşmesi uygundur . Buna rağmen, modern çiftler, heyecanı yavaşlar bir ilişkiye olan sabrını ve inançlarını kaybetme eğilimindedir.

Karşılaştığınız en karmaşık ilişki sorunları nelerdir? Arkadaşlarınızın çoğu aynı sorunlarla mı mücadele etti? Lütfen yorumlarınızdaki düşüncelerinizi bize bildirin.Like it? Share with your friends!

46
5 shares, 46 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
5
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
13
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
9
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
8
Eğlenceli
Aşk Aşk
2
Aşk
Çok komik Çok komik
4
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
13
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
9
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir