Bütün Gün Oturduktan Sonra Sırt Ağrınızı Durdurmanın 6 Hızlı Yolu


88
12 shares, 88 points

Yetişkinlerin yaklaşık yüzde 80’i günlük yaşamlarında bir noktada sırt ağrısı yaşıyor. İstatistikler endişe verici vardır! Bu, kaçırılan işlerin en yaygın nedenidir. İlaç tedavisi faydalı olabilir, ancak yan etkileri olmayan bazı yolları bilmek de her zaman iyidir.

Bizler Nestfun olarak hep sırt ağrısı önlemek ve bunları sizinle paylaşmak istiyoruz ve daha fazla yol bulmaya çalışıyoruz!

1. Bir sandalye ile uzanan kedi

Bütün Gün Oturduktan Sonra Sırt Ağrınızı Durdurmanın 6 Hızlı Yolu

Kedi gibi sandalyeye uzanmak kaslardaki gerginliği hafifletmek yardımcı olabilir. Ancak bu tekniği geliştirebilir ve bir sandalye kullanabilirsiniz. Özellikle yoga yapmak ya da germek için yeterli enerjiniz yoksa zorlu bir iş gününden sonra çok hoş.

 • Sadece seninle bir sandalye veya tabure arasında yumuşak bir yastığa ihtiyacın var. Dizlerinin üstüne otur ve vücudunu sandalyenin koltuğuna otur. Tüm vücudunuzu gevşetin ve omurganızın yuvarlaklaşmasına izin verin. Başın eğilmeli.
 • Kaslarınızda rahatlama hissedene kadar böyle kalın.

2. Acıyı gidermek için özel bant kullanın.

Bütün Gün Oturduktan Sonra Sırt Ağrınızı Durdurmanın 6 Hızlı Yolu
© depositphotos.com   © depositphotos.com  

Çok basit ve üreticiler çok etkili olduğunu söylüyor. Bu özel maymun , baskıyı ve ağrıyı hafifletir destek sağlar ve iyileşmesine yardımcı olur dolaşımını artırır. Bant vücudunuza uygulandığında cildinizi nazikçe kaldırır. Bunun, cildinizle altındaki dokular arasında küçük bir boşluk oluşturmaya yardımcı olduğuna inanılmaktadır. Çok sık, rahatlama hemen hissedilir.

Nasıl  başvurulur  :

 1. Önce sorunlu bölgeyi temizleyin ve kurulayın.
 2. Destek kağıdını ortasından yırtın.
 3. Bandı tutturmak için ilk tırnağı uyguladıktan sonra, ucun hafifçe geri tepmesine izin verin. Ardından destek kağıdını çıkarın.
 4. Bandı uyguladıktan sonra, şeridi birkaç saniye kuvvetlice ovalayın. Isı tutkalı harekete geçirir. Tam yapışma genellikle yaklaşık 20 dakika sürer.

Lütfen bu bandı nasıl düzgün şekilde uygulayacağınız konusunda terapistinize danışın!

3. İyileşme ve rahatlama için sıcak taşlar.

Bütün Gün Oturduktan Sonra Sırt Ağrınızı Durdurmanın 6 Hızlı Yolu
© depositphotos.com   © depositphotos.com  

Kendi taşlarını alabilir ve arkanızı evde rahatlatabilirsiniz. Örneğin, deniz kıyısından onları bulabilir veya bir dükkandan satın alabilirsiniz. Tek şart onların yuvarlatılması gerektiğidir.Isınan taşları yerleştirerek akupresür puan üzerinden vücudunuzdaki gerginliği kurtulmak ve vücudun kendi iyileşme sürecini teşvik edebilir. Bunları nerede uygulayacağınızı da tavsiye edebilecek olan doktorunuza danışmak daima daha iyidir.

Taşlar nasıl  hazırlanır ve kullanılır?

 1. Taşları ısıt. Masajınıza başlamadan 30-60 dakika önce taşlarınızı hazırlayın. Su 54 ° C’den (130 ° F) fazla olmamalıdır.
 2. Taşlara bir miktar masaj yağı sürün.
 3. Sıcak bir taşı, doğrudan bir noktaya koymadan önce sırtınız boyunca yavaşça hareket ettirmeden doğrudan cildinize yerleştirmeyin. Ve sıcak taşların üstüne koyma!
 4. Yüzünü yere yatır. Taşları omurga boyunca sırtınıza koyun ve rahatlayın. Taşların ısısının cilde nüfuz etmesi 3-4 dakika sürer.

4. Capsicum plaster: zaman testine dayanan bir yöntem

Eski olan bir uygulama halen çok kullanılıyor. Tüm bu yeni teknolojilerle, her zaman yardımcı olan eski ilacı neredeyse unutuyorduk. Capsicum Plaster ısı üretmek için kullanılır, ancak hasarsız ciltlere uyguladığınızdan emin olmalısınız. Sırt ağrıları, sinirlerin şişmesi ve kas sertliği için kullanılır.

Yeni araştırmalar bunun etkili olduğunu ve 3 haftalık bir tedaviden sonra, kullandıklarını düşünen bir gruba kıyasla sıva kullanan bir grupta ağrıyı% 25 daha fazla azalttığını gösteriyor.

Nasıl  kullanılır  :

 1. Kırmızı biber alçıyı aldığınızda, tam olarak etikette belirtildiği şekilde kullanın.
 2. Bir capsicum cilt yaması uygulamak için, astarı çıkarın ve yamayı cildinize ağrı bölgesine uygulayın. Sıkıca bastırın.
 3. Alçıyı kuruyana kadar bırakın.
 4. Yamayı çıkarın ve gerekirse günde 1 veya 2 kez yeni bir yama uygulayın.
 5. Kırmızı biber yamasını uyguladıktan hemen sonra ellerinizi sabun ve suyla yıkayın.

5. Akupunktur noktalarını kullanın.

Bütün Gün Oturduktan Sonra Sırt Ağrınızı Durdurmanın 6 Hızlı Yolu
© depositphotos.com  

Acupressure noktaları sırt ağrısı için çok faydalıdır ve bu tekniği kullanmak ilaç tedavisi gibi yan etkilere neden olmaz. Bu yöntemi günlük rutininizde kullanabilirsiniz. Akupunktur eski bir Çin fizik tedavidir. Her geçen gün daha popüler hale geliyor ve sırt ağrısını tedavi etmek için iyi araştırılmış bir yöntem. Sinir sistemini uyararak ve ağrı giderici kimyasallar salıvererek çalışır.

Bel ağrısı için bazı akupunktur noktaları dizlerin sırtında, alt sırtta, ayaklarda, kalçalarda ve midededir.

Puanlara nasıl basılır:

 1. Noktalara baş parmağınızla bastırın ve birkaç dakika bekleyin.
 2. Yavaş yavaş serbest bırak.

6. Bel ağrısı için Kayropraktik tekniği

Bütün Gün Oturduktan Sonra Sırt Ağrınızı Durdurmanın 6 Hızlı Yolu

Bu aynı zamanda ilaç tedavisine iyi bir alternatif olabilir. Kayropraktik spinal manipülasyon sırt ağrısı için etkilidir. Temel olarak, dokunma kullanarak ve ardından manuel olarak düzelterek sorunu analiz ediyor. Kiropraktörlerin Amerika’da yılda 35 milyondan fazla kişiye tedavi gördüğü tahmin ediliyor !

Ancak herhangi bir işlem yapmadan önce doktorunuza danışın ki omurganıza zarar vermeyin!

Sizin için neyin en iyisi olduğunu önerebilecek bir profesyonel bulmak daha iyidir. Sırtınız için acil ve hızlı bir bakıma ihtiyacınız varsa, kayropraktik bir uzmanı tanımak her zaman iyidir.

Bonus: Flotasyon terapisi sırtınızı ve tüm vücudunuzu yenileyebilir.

Bu prosedür çok güçlü olabilir ve hızlı bir şekilde sırt ağrısından rahatlama sağlar. Sizi iyileştirmek için tankın içinde özel bir magnezyum, su ve hava sıcaklığı kombinasyonu kullanır. Flotasyon terapisi ayrıca bazı rahatlatıcı özel görsel ve işitsel unsurlar içerebilir.

Strese bağlı ve kronik ağrı için çok etkilidir ve çeşitli çalışmalarla kanıtlanmıştır.

İşlem nasıl gidiyor:

 1. Tanka çıplak girersiniz ve tankın kapağı veya kapısı kapalıyken ses, görme ve yerçekimi dahil olmak üzere tüm dış stimülasyonlardan kesilirsiniz.
 2. Sessizlik ve karanlıkta ağırlıksız yüzmeye başlarsınız, beynin derinden rahatlamış bir duruma girmesi gerekir.

Sırt ağrısını yenmek için kendi yöntemleriniz var mı? Lütfen bunları bizimle paylaşın!Like it? Share with your friends!

88
12 shares, 88 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
4
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
12
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
8
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
6
Eğlenceli
Aşk Aşk
1
Aşk
Çok komik Çok komik
2
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
12
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
8
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir