Vücudunuzda C Vitamini Eksikliğini Gösteren 10 Belirti


69
8 shares, 69 points

C vitamini, vücudunuzu sağlıklı tutmak ve düzgün çalışmak için çok önemlidir. Her gün doğru miktarda almanız gerekir, çünkü diğer vitaminlerin aksine, C vitamini sisteminizde çok uzun süre kalmaz. Vücudunuzdaki C vitamini eksikliği, düşük yaşam kalitesine ve rahatsız edici semptomlara neden olabilir. Ancak, bunlar diyetinize yeterli miktarda C vitamini eklenerek tersine çevrilebilir.

Nestfun olarak, C vitamini eksikliğinin belirtilerini erkenden tanımanıza yardımcı olmak içinaraştırdık, böylece genel sağlığınızı hemen iyileştirebilirsiniz.

1. Diş etleriniz sık sık şişer ve kanar.

C Vitamini Eksikliğini Gösteren 10 Belirti
© depositphotos.com  

C vitamini diş eti sağlığı için esastır. Günlük alım miktarınızı tam olarak alamıyorsanız, diş eti iltihabı oluşması muhtemeldir . Diş hijyeni konusunda kendinize iyi bakıyorsanız ama yine de şişmiş ve diş eti kanaması geçiriyorsanız, daha fazla C vitamini almayı deneyin.  Bilim adamları , yetişkin kadınlar için günde yaklaşık 75 mg ve yetişkin erkekler için günde 90 mg olarak hesaplar. Sigara içen, buna günlük 35mg fazladan ekleyin).

2. Kolayca yaralar çıkar

C Vitamini Eksikliğini Gösteren 10 Belirti
© depositphotos.com  

Şeftali gibi çürüyorsanız, sisteminizde C vitamini eksik olabilir . Neyse ki, her gün narenciye meyvelerinizi ve sebzelerinizi yerseniz bu durum tersine çevrilebilir . Ek olarak, çiziklerin ve kesiklerinin iyileşmesi çok uzun sürüyorsa, bu C vitamini oyununa başlaman için bir işarettir . Vücudun kollajen üretmek için C vitaminine ihtiyacı var, o yüzden git o portakalları ye!

3. Saçınız kırılgandır ve kolayca dökülür.

C Vitamini Eksikliğini Gösteren 10 Belirti
© depositphotos.com   © depositphotos.com  

Eğer yaşıyorsanız saç dökülmesini ve kırılmaları var ise, besin yemeye çalışın, saç ürünleri üzerinde bir sürü para harcamadan önce C vitamini günlük dozu alarak düzeltebilirsiniz. C vitamini açısından zengin brokoli ve kivi gibi. Yaygın olarak yenen yiyeceklerin çoğunda yeteri kadar C vitamini vardır, bu nedenle takviye almak gerekmez. Tek ihtiyacınız olan daha sağlıklı bir diyet.

4. Sık sık eklem ağrınız olur.

C Vitamini Eksikliğini Gösteren 10 Belirti
© depositphotos.com  

Eklem ağrısı, C vitamini eksikliğinin çok erken bir işaretidir. C vitamini bu kadar güçlü bir antioksidan olduğundan, vücudunuzdaki eksikliği eklemlerinizin ağrımasına neden olan  iltihaplara neden olabilir. Eklem ağrısını yönetmek oldukça korkunç olabilir, bu nedenle C vitamini almayı günlük rutininizin bir parçası yapmak iyi bir fikirdir.

5. Sürekli hastalanıyorsunuz ve bağışıklığınız destekleyici olabilir.

C Vitamini Eksikliğini Gösteren 10 Belirti
© depositphotos.com  

Sık sık grip, soğuk algınlığı ve enfeksiyon vakası geçiriyorsanız, muhtemelen bağışıklığınız azalıyor demektir . C vitamini, bulaşıcı hastalıklar ve yabancı istilacılarla savaşan beyaz kan hücrelerinin üretimini uyarır. Sürekli hastaysanız, bu, bağışıklık yanıtınızın zayıf olduğu ve C vitamini alımınızı artırarak arttırmanız gerektiği anlamına gelir.

6. Bir sebep olmadan kilo aldınız.

C Vitamini Eksikliğini Gösteren 10 Belirti
© depositphotos.com  

Yaşam tarzınızda büyük bir değişiklik yaşamadıysanız, ancak kilo almaya devam ettiyseniz, bunun C vitamini eksikliğiyle bir ilgisi olabilir. Erken araştırma, düşük C vitamini ve yüksek vücut yağ , özellikle karın yağ arasında bir bağlantı olduğunu göstermektedir . C vitamini vücudunuzun daha verimli yağ yakmak yardımcı olur, bu yüzden lahana salatası ortaya!

7. C vitamini: Gün boyunca kendinizi uykulu ve yorgun hissedersiniz.

Gece boyunca yeterince uyuyabiliyorsanız, ancak gün boyunca hala halsiz hissediyorsanız, o zaman yeterince C vitamini  alamayabilirsiniz , yorgunluk vücudunuzdaki C vitamini eksikliğinden kaynaklanan birçok belirtiden biridir. . Günlük alımınızı ayarladıktan sonra daha az yorgun hissedeceksiniz. 10 fincan kahve içmek yerine kivi yiyin!

8. Cildiniz kuru ve mat görünüyor.

C Vitamini Eksikliğini Gösteren 10 Belirti
© depositphotos.com  

Daha önce de söylediğimiz gibi, C vitamini kolajen üretimi için çok önemlidir . Bu, yeterli C vitamini almazsanız , kollajen cildinizi parlattığından cildinizin mat ve buruşuk görünme ihtimalinin yüksek olduğu anlamına gelir . Cilt bakım pazarında çok pahalı C vitamini serumları bulunmalarına şaşmamalı!

9. Sık sık burun kanamalarınız olur

C Vitamini Eksikliğini Gösteren 10 Belirti
© depositphotos.com  

Burun kanaması genel sağlığınız için genellikle tehlikeli değildir, ancak bunları sıklıkla yaşıyorsanız, vücudunuzun daha fazla C vitamini alması gerektiği anlamına da gelebilir. Burnunuz minik kan damarlarıyla doludur ve C vitamini zayıflıklarını önlemek için önemlidir. Yeterince güçlü olmazlarsa, burun kanamalarını tetikleyebilir .

10. C vitamini: Tırnaklarınız ince ve zayıflar

C Vitamini Eksikliğini Gösteren 10 Belirti
© depositphotos.com  

Vücudun demirden daha iyi emilmesi için C vitaminine ihtiyacı vardır. Sisteminizde C vitamini bitiyorsa, kırılgan tırnaklara neden olan demir eksikliği anemisine yol açabilir  . Tırnak güçlendiricisini denediyseniz ancak sonuç görmediyseniz, belki de diyetinizi daha taze meyve ve sebzelerle yükseltmek bu sorunu çözebilir ve genel sağlığınızı iyileştirebilir.

Bu semptomlardan herhangi biri var mı? Daha fazla C vitamini içeren yiyecekler yemeyi mi planlıyorsunuz? Düşüncelerinizi bizimle paylaşın!Like it? Share with your friends!

69
8 shares, 69 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
13
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
8
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
5
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Aşk Aşk
10
Aşk
Çok komik Çok komik
12
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
8
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
4
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir