Vücudunuzda C Vitamini Eksikliğini Gösteren 10 Belirti


69
7 paylaş, 69 points

C vitamini, vücudunuzu sağlıklı tutmak ve düzgün çalışmak için çok önemlidir. Her gün doğru miktarda almanız gerekir, çünkü diğer vitaminlerin aksine, C vitamini sisteminizde çok uzun süre kalmaz. Vücudunuzdaki C vitamini eksikliği, düşük yaşam kalitesine ve rahatsız edici semptomlara neden olabilir. Ancak, bunlar diyetinize yeterli miktarda C vitamini eklenerek tersine çevrilebilir.

Nestfun olarak, C vitamini eksikliğinin belirtilerini erkenden tanımanıza yardımcı olmak içinaraştırdık, böylece genel sağlığınızı hemen iyileştirebilirsiniz.

1. Diş etleriniz sık sık şişer ve kanar.

C Vitamini Eksikliğini Gösteren 10 Belirti
© depositphotos.com  

C vitamini diş eti sağlığı için esastır. Günlük alım miktarınızı tam olarak alamıyorsanız, diş eti iltihabı oluşması muhtemeldir . Diş hijyeni konusunda kendinize iyi bakıyorsanız ama yine de şişmiş ve diş eti kanaması geçiriyorsanız, daha fazla C vitamini almayı deneyin.  Bilim adamları , yetişkin kadınlar için günde yaklaşık 75 mg ve yetişkin erkekler için günde 90 mg olarak hesaplar. Sigara içen, buna günlük 35mg fazladan ekleyin).

2. Kolayca yaralar çıkar

C Vitamini Eksikliğini Gösteren 10 Belirti
© depositphotos.com  

Şeftali gibi çürüyorsanız, sisteminizde C vitamini eksik olabilir . Neyse ki, her gün narenciye meyvelerinizi ve sebzelerinizi yerseniz bu durum tersine çevrilebilir . Ek olarak, çiziklerin ve kesiklerinin iyileşmesi çok uzun sürüyorsa, bu C vitamini oyununa başlaman için bir işarettir . Vücudun kollajen üretmek için C vitaminine ihtiyacı var, o yüzden git o portakalları ye!

3. Saçınız kırılgandır ve kolayca dökülür.

C Vitamini Eksikliğini Gösteren 10 Belirti
© depositphotos.com   © depositphotos.com  

Eğer yaşıyorsanız saç dökülmesini ve kırılmaları var ise, besin yemeye çalışın, saç ürünleri üzerinde bir sürü para harcamadan önce C vitamini günlük dozu alarak düzeltebilirsiniz. C vitamini açısından zengin brokoli ve kivi gibi. Yaygın olarak yenen yiyeceklerin çoğunda yeteri kadar C vitamini vardır, bu nedenle takviye almak gerekmez. Tek ihtiyacınız olan daha sağlıklı bir diyet.

4. Sık sık eklem ağrınız olur.

C Vitamini Eksikliğini Gösteren 10 Belirti
© depositphotos.com  

Eklem ağrısı, C vitamini eksikliğinin çok erken bir işaretidir. C vitamini bu kadar güçlü bir antioksidan olduğundan, vücudunuzdaki eksikliği eklemlerinizin ağrımasına neden olan  iltihaplara neden olabilir. Eklem ağrısını yönetmek oldukça korkunç olabilir, bu nedenle C vitamini almayı günlük rutininizin bir parçası yapmak iyi bir fikirdir.

5. Sürekli hastalanıyorsunuz ve bağışıklığınız destekleyici olabilir.

C Vitamini Eksikliğini Gösteren 10 Belirti
© depositphotos.com  

Sık sık grip, soğuk algınlığı ve enfeksiyon vakası geçiriyorsanız, muhtemelen bağışıklığınız azalıyor demektir . C vitamini, bulaşıcı hastalıklar ve yabancı istilacılarla savaşan beyaz kan hücrelerinin üretimini uyarır. Sürekli hastaysanız, bu, bağışıklık yanıtınızın zayıf olduğu ve C vitamini alımınızı artırarak arttırmanız gerektiği anlamına gelir.

6. Bir sebep olmadan kilo aldınız.

C Vitamini Eksikliğini Gösteren 10 Belirti
© depositphotos.com  

Yaşam tarzınızda büyük bir değişiklik yaşamadıysanız, ancak kilo almaya devam ettiyseniz, bunun C vitamini eksikliğiyle bir ilgisi olabilir. Erken araştırma, düşük C vitamini ve yüksek vücut yağ , özellikle karın yağ arasında bir bağlantı olduğunu göstermektedir . C vitamini vücudunuzun daha verimli yağ yakmak yardımcı olur, bu yüzden lahana salatası ortaya!

7. C vitamini: Gün boyunca kendinizi uykulu ve yorgun hissedersiniz.

Gece boyunca yeterince uyuyabiliyorsanız, ancak gün boyunca hala halsiz hissediyorsanız, o zaman yeterince C vitamini  alamayabilirsiniz , yorgunluk vücudunuzdaki C vitamini eksikliğinden kaynaklanan birçok belirtiden biridir. . Günlük alımınızı ayarladıktan sonra daha az yorgun hissedeceksiniz. 10 fincan kahve içmek yerine kivi yiyin!

8. Cildiniz kuru ve mat görünüyor.

C Vitamini Eksikliğini Gösteren 10 Belirti
© depositphotos.com  

Daha önce de söylediğimiz gibi, C vitamini kolajen üretimi için çok önemlidir . Bu, yeterli C vitamini almazsanız , kollajen cildinizi parlattığından cildinizin mat ve buruşuk görünme ihtimalinin yüksek olduğu anlamına gelir . Cilt bakım pazarında çok pahalı C vitamini serumları bulunmalarına şaşmamalı!

9. Sık sık burun kanamalarınız olur

C Vitamini Eksikliğini Gösteren 10 Belirti
© depositphotos.com  

Burun kanaması genel sağlığınız için genellikle tehlikeli değildir, ancak bunları sıklıkla yaşıyorsanız, vücudunuzun daha fazla C vitamini alması gerektiği anlamına da gelebilir. Burnunuz minik kan damarlarıyla doludur ve C vitamini zayıflıklarını önlemek için önemlidir. Yeterince güçlü olmazlarsa, burun kanamalarını tetikleyebilir .

10. C vitamini: Tırnaklarınız ince ve zayıflar

C Vitamini Eksikliğini Gösteren 10 Belirti
© depositphotos.com  

Vücudun demirden daha iyi emilmesi için C vitaminine ihtiyacı vardır. Sisteminizde C vitamini bitiyorsa, kırılgan tırnaklara neden olan demir eksikliği anemisine yol açabilir  . Tırnak güçlendiricisini denediyseniz ancak sonuç görmediyseniz, belki de diyetinizi daha taze meyve ve sebzelerle yükseltmek bu sorunu çözebilir ve genel sağlığınızı iyileştirebilir.

Bu semptomlardan herhangi biri var mı? Daha fazla C vitamini içeren yiyecekler yemeyi mi planlıyorsunuz? Düşüncelerinizi bizimle paylaşın!Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

69
7 paylaş, 69 points

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
13
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
8
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
4
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Aşk Aşk
10
Aşk
Çok komik Çok komik
12
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
8
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
4
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Oylama
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı