Cildinizin Hızlı Yaşlanmasını Önleyen 8 Yaşam Hack


69
7 shares, 69 points

Vücudumuzun yaşlanmasını engelleyemesek de, yaşlanma sürecini yavaşlatmak için kesinlikle bir şeyler yapabiliriz. Sinir bozucu kırışıklıklar ve sarkık kollarla savaşmanın çözümü kozmetik ameliyatlar olmak zorunda değildir, ana doğası cildimizi gençleştirmek için ödünç alabileceğimiz sihirli hediyelerle doludur.

Nestfun olarak, vücudunuzun yaşlanma süreciyle savaşmak ve doğal olarak gözle görülür yaşlanma belirtileriyle savaşmak için kullanabileceğiniz 8 kolay hayat kesimi keşfetti.

1. Günlük diyetinize yaban mersini ekleyin.

Cildinizin Hızlı Yaşlanmasını Önleyen:yaban mersini
© Depositphotos   .com © Instagram 

Yaşlanır ve cildimiz, rakipsiz olan oksidatif DNA hasarı adı verilen bir işlem nedeniyle sarkar, ancak yaban mersini düzenli tüketimi ile  yavaşlatılabilir . Bu minik meyve  antioksidanlar bakımından zengindir ve yaşlanma belirtileri ile en lezzetli şekilde savaşmanıza yardımcı olur. Günlük diyetinize ekleyin ve değişimi gözlemleyin.

2. Şeker alımınızı sınırlandırın.

Cildinizin Hızlı Yaşlanmasını Önleyen 8 Yaşam Hack
Pixabay.com ©   © Depositphotos.com  

Son zamanlarda yapılan bir araştırma , şeker tüketiminin  insan vücudundaki yaşlanma sürecini hızlandırdığını ve koyu halkalara, dehidrasyona ve kırışıklıklara yol açtığını buldu . Yaşlanma ile mücadele etmek için uzmanlar , insanların şeker alımını sınırlamaları ve tatlı yiyecek ve içeceklerden olabildiğince uzak durmaları gerektiğini tavsiye eder. İçme suyuna yapış.

3. Yüzünüzü yastığa yaslamaktan kaçının.

Cildinizin Hızlı Yaşlanmasını Önleyen 8 Yaşam Hack
© Depositphotos.com   © Depositphotos.com Instagram

Yüzünüzü yastığın üzerine koyarak uyumayı seven biri iseniz , alışkanlığınızı hemen değiştirmeyi denemenizi öneririz  . Çeşitli çalışmalar ve uzmanlara göre, yastığa yüzünüzü koyarak uyursanız cildiniz kırışabilir. En iyi tedavi önlemedir. Yaşlanmanın erken belirtilerini önlemek için sırt üstü yatmak için kendinizi eğitin.

4. Yaşlanma: Kalsiyum seviyenizi kontrol altında tutun.

Cildinizin Hızlı Yaşlanmasını Önleyen 8 Yaşam Hack
© Depositphotos.com  

Herkes kalsiyumun kemiklerimiz için iyi olduğunu bilir, fakat pek çoğu  bizi erken yaşlanmadan korumada hayati bir rol oynadığının farkında değildir . Besin vücudumuza yaptığı her şeye ek olarak, yeterli bir kalsiyum seviyesi yaşlanma belirtilerini azaltabilir ve güçlü bir kemik yapısıyla daha zarif yaşlanmamıza yardımcı olabilir .

5. Yeşil çayı en iyi arkadaşınız yapın.

Cildinizin Hızlı Yaşlanmasını Önleyen 8 Yaşam Hack
© Shutterstock.com   © Shutterstock.com  

Yeşil çay vücudunuzun içine ve dışına yardımcı olan bir hediyedir. Antioksidanlar bakımından zengin olan bu içecek cilt hücrelerini onarır ve daha genç görünmenizi sağlar . Ayrıca, cildinizdeki kızarıklığı ve tahrişi de yatıştırır, çünkü antienflamatuar özelliklere sahiptir . Düzenli olarak yeşil çay tüketmek cildinizi sağlam ve sağlıklı tutar. Koyu yeşil halkaları ve şişkinliği önlemek için kullanılmış yeşil çay poşetlerini birkaç dakika gözlerinize yerleştirebilirsiniz.

6. Duşlarınızı kısa tutun.

Cildinizin Hızlı Yaşlanmasını Önleyen 8 Yaşam Hack
© Elf / Warner Bros 

Yaşlanmaya devam etmemek için, aldığınız o sıcak banyolara elveda demelisiniz.Uzun bir süre banyoda durarsanız zararlarları duş cildinizi ve kuru hale getirir. Sadece bu değil, aynı zamanda kırışıklıklar ve gevşek cilt gibi yaşlanmanın gözle görülür belirtilerine de yol açar. Banyo sürenizi kısaltın ve cilt bakımı rutini uzun tutun.

7. Kendinizi güneşten koruyun.

Cildinizin Hızlı Yaşlanmasını Önleyen 8 Yaşam Hack

Güneş yaşlanmayı hızlandırmada önemli bir rol oynar  ve güneşte ne kadar çok dışarı çıkarsanız, kendinizi yaşlanma riskiniz o kadar  artar . Güneşte bronzlaşma, doğal  olarak insan yapımı bronzlaşma yatakları için de sizin için kötüdür , bronzlaşma hiçbir şeydir ama bilmeden vücudunuzu erken yaşlandırırsınız. Her gün güneş kremi takmak için bir noktaya gelin. Vücudunuzu düzgün kaplayarak kendinizi güneşin zararlı UV ışınlarından koruyun.

8. Yaşlanma: Meditasyon yapın ve stresi önleyin.

Cildinizin Hızlı Yaşlanmasını Önleyen 8 Yaşam Hack
© Eat Pray Love / Sony Resimleri  

Çok fazla strese girmek, vücudunuzdaki yaşlanma sürecini artırır . Sadece bu değil, düşünmek ve kaygı da erken yaşlanmaya yol açar . İşlerin seni çok fazla rahatsız etmesine izin verme. Söylemesi yapmaktan daha kolay, biliyoruz, ancak meditasyonun gerçekleştiği yer burasıdır. Meditasyon sinirlerinizi gevşetmeye yardımcı olur  ve vücudunuzda sizi daha iyi hissettiren mutlu hormonlar salgılar. Yaşlanmayı önlemenin en ucuz yoludur.

Yukarıda öne sürdüğümüz hangi yaşam kesimini deneyeceksin? Günlük cilt bakım rutininiz nedir? Yorumlarda bizimle paylaşın!Like it? Share with your friends!

69
7 shares, 69 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
2
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
10
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
6
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
5
Eğlenceli
Aşk Aşk
13
Aşk
Çok komik Çok komik
1
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
10
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
6
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir