Çocuk İçin Büyükanne Neden Önemlidir


54
6 paylaş, 54 points

Ananeler sizi yetiştime işine girdiyse, çocukluk anılarınız büyük olasılıkla neşe ve güvenlik duygusu ve rahatlık ile doludur. Babamızın ve anneannelerin annelerinin torunlarını etkileme biçimlerinde bir fark olduğunu hiç düşünmemiştik. Ancak bilim adamlarına göre, anne büyükannemden sevdikleri ve sevdikleri dışında özel bir şeyimiz var.
Büyükbabalarımızla neler paylaşırız?Genler DNA’dan oluşan temel kalıtım birimleridir . Genetiklere göre, büyükanne ve babalar DNA’larının ortalama% 25’ini , DNA takasına bağlı olarak torunlarıyla tam olarak paylaşırlar . Bizim genlerimizi hem bizim hem de erkek büyükanne ve büyükbabalarımızdan miras alıyoruz, ama bilim adamlarına göre, yavrular üzerinde daha yüksek bir etkiye sahip olan anne büyükanneleri.
Çocuk İçin Büyükanne Neden Önemlidir 1
Büyük annelerimizin bize verdiği özel bir şey var.Maternal anneannelerin torunları, çocuklarını doğurdukları annelere doğurdukları için torunları ile daha yakın bir ilişkiye sahiptirler. Birçok ailede anane eğilimi çocuklar için daha fazla sorumluluk üstlenmek ve onlarla daha fazla vakit geçirmek için. Bu sadece annelerin rolünü önemli kılan psikolojik bağlantı değil, bazı teoriler genetik olarak konuşan baba ve ananelerin torunlarına eşit olarak yatırım yapmadıklarını öne sürmektedir .
Çocuk İçin Büyükanne Neden Önemlidir 2
Bilimsel teoriler, anne büyükanneleri ve çocukları arasında güçlü bir genetik bağ olduğunu kanıtlamaktadır.Teorilerden biri, baba ve anne büyükannelerin torunlarına bağlanma biçimlerindeki farklılığın X-kromozom bağlantısıyla açıklanabileceğini iddia etmektedir. Anne büyükanneleri torunlarına ve torunlarına% 25 oranında bağımlılık gösterirken , babalar büyükanneleri X-kromozomlarından birini torunlarına değil torunlarına aktarırlar. Bu babaların% 50’sini torunları ve torunları için% 0 X’e bağlı olarak yaparlar.
Çocuk İçin Büyükanne Neden Önemlidir 3
Başka bir teori , “baba belirsizliği” olarak adlandırılan şeyin, büyükanne ve büyükbabaların torunlarına bakmaya yönelik teşviklerini büyük ölçüde etkileyebileceğini ileri sürmektedir. Babalık belirsizlik, ailenin erkek üyelerinin, kendilerinin doğum yaptırmadıkları için, kendi çocuklarını yetiştirdikleriden her zaman emin olamayabileceğini ima eder. Uzun vadede , büyükanneler de dahil olmak üzere baba akrabalarının yavruya yönelik bakım davranışlarını azaltabilir . Aynı zamanda, bir kadın çocuğuna doğumunu verdiğinden her zaman emin olur ki bu da nesiller boyunca ailede en güçlü bağı matriline bağlar.
Çocuk İçin Büyükanne Neden Önemlidir 4
Ananenin eşsiz rolünü öne çıkaran diğer teoriler.Şilili romancı, deneme yazarı ve oyun yazarı Alejandro Jodorowsky tarafından geliştirilen bu teori, anlaşılacağı olduğunu bütün 4 dedesi biz en sıkı bizim annanelere bağlanır . Onun göre teori , bizim genler bir nesil “atla” ve bazı insanların anneler ve babalar daha büyükbabalarını benzeyen gerçeğiyle ispat edilebilir doğrudan bize dedelerimizin, geçirilmez. Jodorowsky , biyolojik materyalden ayrı olarak annelerin duygularını çocuklarına geçiren kızlarına aktardığını düşünüyor .
Çocuk İçin Büyükanne Neden Önemlidir 5
Sizinle yeni paylaştığımız kuramlar, bir çocuğun hayatındaki ananenin özel rolünü anlatıyor. Ancak hepimiz farklıyız ve farklı bağları ve ilişkileri olan farklı ailelerimiz var. Bu yüzden, minnettarlığımız ne olursa olsun, minnettarlarımız ve büyük annelerimizin bize verdiği sevgi, bakım ve bilgelik için minnettar olalım .Bu teoriler hakkında ne düşünüyorsunuz? Büyükannenle aranızda özel bir bağlantı var mıydı? Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşmaktan çekinmeyin!
Çocuk İçin Büyükanne Neden Önemlidir 6Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

54
6 paylaş, 54 points

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
9
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
4
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
13
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
12
Eğlenceli
Aşk Aşk
6
Aşk
Çok komik Çok komik
8
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
4
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
13
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Oylama
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı