Çok Konuşan Birinden Kendinizi Kurtarmanın 8 Yolu


64
7 shares, 64 points

Çok konuşan bazı insanların düşüncelerini ifade etmeleri gerekir ve duramazlar. Elbette, kibar olmak ve insanları rahatsız etmemek önemlidir, ancak bu onların zamanını akılsız şeyleriyle boşa harcadıkları bir noktaya gelebilir. Bu yüzden burada yapılacak en önemli şey, kendiniz için “savaşmak” ve bu insanlardan nasıl kaçılacağını bilmek.

Nestfun , çok fazla ileri giden konuşmaları bitirmenize yardımcı olabilecek 8 faydalı ipucu listesi sunar. Endişelenme, kötü görünmeyeceksin, çünkü stille nasıl yapıldığını bileceksin. Başlayalım!

1. Çok Konuşan: Kibarca dinlemek

Çok Konuşan Birinden Kendinizi Kurtarmanın 8 Yolu

İlk adım sabırla dinlemek. Bu kişinin size ne söylemeye çalıştığını anlamak önemlidir  . Belki de ifade etmeye çalıştıkları ya da göstermeleri gereken bir duygu olduğu önemli bir düşüncedir. Gerçekten önemli bir şeyse, konuşma çok uzun sürmemelidir.

2. Sık sık ana noktanın ne olduğunu sormak

Kişinin konudan sapmaya devam etmesi, ilgisiz şeyler ve detaylar hakkında daha fazla konuşması olabilir. Bu durumda, onlara konuşmanızın asıl amacını hatırlatmak iyi olacaktır. Bunları da sorgulayabilirsiniz, bu yüzden cennetten dünyaya geri dönmek zorunda kalacaklar. Sonuçta, insanlara zamanınıza saygı göstermeleri gerektiğini göstermek güzel.

3. Onları arayabilir misiniz diye sorma

Çok Konuşan Birinden Kendinizi Kurtarmanın 8 Yolu

Daha önce yaptığınız konuşmayı bitirmeye çalıştığınız tüm denemelerden sonra, yine de durmazlarsa, daha iddialı olmak için yüksek bir zaman olabilir. Onlara kibarca, ancak güvenle, onlara müdahale etmenin sakıncası var mı diye sorabilirsiniz . Bazıları konuşmanın çok uzun süredir sürmekte olduğunu farkedebilir ve bazıları da düşüncelerini tamamlamalarına izin vermenizi isteyebilir.

Gerçekten bir seçeneğiniz olmadığından, bitirmelerine izin vermek iyi. Ancak başka bir konuya geçeceklerini hissettiğin an, onları tekrar kesmek için şansın bu.

4. Çok Konuşan: Bir konu açmak

Bunları yarıda kestikten sonra “masaları çevirebilirsiniz”. Konuşmayı tamamen durdurmak yerine, onlar hakkında bir yorum ekleyebilirsiniz. Kendiniz, köpeğiniz veya arkadaşınız hakkında benzer akılsız bir hikaye eklemek aslında olumlu bir etkiye sahip olabilir. Onları nasıl hissettiğinizi tecrübe edecek ve konuşmayı bırakabileceklerdir.

5. Onlara vaktiniz olmadığını söyleme

Çok Konuşan Birinden Kendinizi Kurtarmanın 8 Yolu

Bazen insanlar sadece ipucu alamazlar. Onlara biraz daha fazla baskı yapmak zarar vermez. Onlara artık dinlemek için vaktiniz olmadığını söyleyerek , şu anda çok meşgul olduğunuzu ve artık rahatsız edilemeyeceğinizi göstereceksiniz. İşiniz biter bitmez konuşmayı bitirebilirsiniz. Ve eğer konuşmalarını bitirmek için geri dönerlerse, “Şimdi olmaz, hala meşgulüm” diyebilirsiniz.

6. Belirli bir konuşma süresinde anlaşma

Onlara sıkı bir program olduğunu hatırlatmak da hile yapabilir. Bazı durumlarda, zaman yetersizliğinden ve yapılması gerekenlerin miktarından bile şikayet edebilirsiniz. Konuşmasını gerçekten bitirmek istediklerini görüyorsanız, tekrar yapabileceğiniz belli bir zaman önerin . Bunu yaparken, yapılacak çok işin olduğu için bunu seçmenin o kadar kolay olmadığını bir kez daha vurabilirsin.

7. Sevmediğini gösterme

Çok Konuşan Birinden Kendinizi Kurtarmanın 8 Yolu

Herhangi bir şeyi umursamadıkları ve konuşmayı durduramadıkları olabilir. Sadece hayat hikayelerini yollarında tanıştığı herkese anlatmak istiyorlar. Konuşmalarını durdurma hilelerinin hiçbiri işe yaramazsa, durumu sevmediğini gösterebilirsin. Rahatsız olmuş yüz ifadenizle birlikte vücut diliniz, konuşmalarının artık hoş karşılanmadığını gösterecektir.

8. Sadece gitmek

Çok Konuşan Birinden Kendinizi Kurtarmanın 8 Yolu

Kaba, ama etkili. Sizi, görevlerinizi yapmaktan ve beden dilinizi görmezden gelmekten alıkoyacakları noktaya gelirse, bu sizin için bir işaret olabilir. Evet, yalnızca zamanı geldiğinde yapın.Ne de olsa, yeter, kendi hayatına ve konsantre olman gereken şeylere sahipsin.

Hiç konuşmayı bırakamayan biriyle tanıştın mı? Bu insanlarla nasıl başa çıkıyorsun? Hikayelerimizi yorum bölümünde paylaşalım!Like it? Share with your friends!

64
7 shares, 64 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
13
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
8
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
4
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Aşk Aşk
10
Aşk
Çok komik Çok komik
12
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
8
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
4
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir