Dağınık İnsanlar Daha Yaratıcı, Esnek ve İşte Nedeni?


73
9 shares, 73 points

Temizlik sağlığımız üzerindeki olumlu etkisiyle bilinir. Örneğin, stresi hafifletmeye yardımcı olabilir ve bir egzersiz olarak kabul edilebilir. Ancak, karışıklığın da avantajları olduğu ortaya çıktı. Ve kişiliğiniz üzerinde olumlu bir etkisi olabilir.

Nestfun olarak biz  size bazen temizliği unutmanın ve kaosun tadını çıkarmanın neden yararlı olduğunu açıklayacağız.

Dağınık İnsanlar Daha Yaratıcı, Esnek ve İşte Neden?

Dağınık oda insanların sosyal normlardan kopmasına ve rahatlamasına yardımcı olur. 2013 çalışmasına göre  insanlar  düzensiz bir odadayken daha yaratıcı fikirler bulabiliyorlar . Yeni şeyler denemeye hazırlar ve yeniliklere açıklar.

Dağınık İnsanlar Daha Yaratıcı, Esnek ve İşte Neden?

Günün her saniyesinde düzeni korumak imkansız. Ve buna istekli olan insanlar, zorunlu toplama denilen bir şeyle karşılaşabilirler . Daha az zaman harcayan ve temizliğe dikkat edenler daha rahat olabilir ve yerde küçük bir dağınıklık gördükten sonra tahriş hissetme eğiliminde olmayabilir.

Temizliğe konsantre olmayanlar daha fazla zaman kazandırır. Örgütlenme ve kusursuz düzen peşinde olan insanlar, her şeyi yerine koymak ve her son noktayı temizlemek için uzun saatler ve çok çaba harcıyorlar. Bozukluk, insanların büyüdükleri ve gerçekten ilgilendikleri şeylere daha fazla zaman ve enerji harcamasına yardımcı olur .

Dağınık İnsanlar Daha Yaratıcı, Esnek ve İşte Neden?

İnsanların bir karmaşa içinde ihtiyaç duydukları şeyi bulması daha kolaydır . İhtiyaçları olan şeyler her zaman el altındadır ve uzak bir rafa itilmemiştir. Dağınık bir masa can sıkıcı olabilir, ama buna alışkın bir kişi her şeyin tam olarak nerede olduğunu bilir. Ve orada istediklerini tam olarak bulabileceklerinden eminler.

Her şeyi düzenlemeye çalışan insanlar beklenmedik şeyler için daha az hazırlar. Ve hayatımız onlarla dolu ve bozukluk her zaman geri dönecek. Bu nedenle, düzensizliği tercih edenler , bir plana göre gitmediğinde dengesi daha az olur .

Tabii ki, bu temizlikten vazgeçmeniz ve dağınık bir alanda sıkışıp kalmanız gerektiği anlamına gelmez. Biz sadece temizlik konusunda kendinize kolay gitmenizi ve zaman zaman dağınık bir odada dağınık bir masada oturmanıza izin vermenizi öneriyoruz .

Karışıklığı mı yoksa kusursuz düzeni mi tercih edersin? İyi organize olmuş bir yerde yaşamanın daha iyi olduğunu mu yoksa kaosun dahi olduğunu mu düşünüyorsun? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın.Like it? Share with your friends!

73
9 shares, 73 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
9
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
4
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
13
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
12
Eğlenceli
Aşk Aşk
6
Aşk
Çok komik Çok komik
8
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
4
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
13
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir