Dermatologların Kara Listesine Eklediği 7 Güzellik Ürünü


74
8 shares, 74 points

“Dermatologlar tarafından onaylanmış” damgasını taşıyan güzellik ürünlerine güvenmeyi öğrendik. Bu tıp uzmanlarının tavsiyelerinin belirli bir mesleki değere sahip olduğu ve aynı zamanda doktorların, kendi cildine dikkat etmeleri gereken insanlar olduğu doğrudur. Ne kullanmayı tercih ettiklerini merak ediyor musunuz ve onlar için tabu nedir?
1. El ve vücut losyonuDermatologlar çoğunlukla henüz ağır olan ve losyonlardan henüz yüksek bir viskozite sahibi olan kremler kullanırlar. Kremler cilde nüfuz eder ve losyonlar yapmazken cildin nem kaybınıengel olan bir bariyer sağlar . Vücut losyonları çoğunlukla henüz yüksek bir su muhtevanına sahiptir. Losyon, aşırı kuru olmayan ya da cilt üstünde yapışkan, ihtiyar bir his olması seçenek edilmeyen ciltler içersinde iyidir.

2. Kömür yüz maskeleriBu tanınmış ürün dermatologlar arasında bir den çok rakip var. Uzmanlar maskeleri böyle yanlızca efkâr olmadığını iddia ediyor, fakat bu arada cilt yapısına zarar veriyor.Bu maskenin bileşenleri defa agresiftir, cilt hücrelerini, ince kılları ve cildi yağlar.

3. Güneş koruyucu spreyUzmanlar güneş koruyucu spreyi çok kullanıcı dostu olduğu konusunda hemfikir. Fakat kişisel kullanımları için kremleri tercih ederler . Spreyin kalın bir tabakada uygulanması imkansızdır. Ayrıca, püskürtüldüğünde, bu ürün cilde ulaşmadan önce aktif elemanlarını kısmen kaybeder. Dermatologlar ayrıca çinko oksit içeren güneş koruyucu ürünlerin cildin daha hassas olduğuna ve daha etkili olduklarına inanırlar . Bu ürünler ultraviyole ışınları yansıtır ve onları emmez.

4. Bronzlaşma yağıBronzlaşma yağları da dermatologlar tarafından övülmez. Ultraviyole ışınlarına karşı düşük korumaya sahiptirler ve ayrıca cildin durumunu kötüleştiren gözenekleri tıkarlar.

AYRICA BAKINIZ: Uykudayken Kilo Vermenize Yardımcı Olabilecek 9 Şey

5. Hidrokortizon kremiBu krem ​​güçlü bir steroid ürünüdür. Bir kişinin ciddi cilt hastalıkları olduğunda kullanılması gerekiyordu. Ancak, bazı insanlar uzun süreli kullanımdan sonra döküntüler, cilt incelmesi, dermatit ve steroid akne neden olabilir çünkü oldukça kötü bir doktor reçete olmadan sivilce kullanmayı tercih ederim .

6. Ayak maskeleriDermatologlar nemlendirici veya besleyici ayak maskelerinin kullanılmasını önermezler. Kremlerkolayca aynı etkiye sahip olabilirler. Yani, ayak maskeleri oldukça işe yaramıyor ve çok uygun değiller.

7. Hindistan cevizi yağıHindistan cevizi yağı özellikle ev kullanımı için çok popülerdir. Ancak yüz bakımı için en iyi seçenek değildir. Hindistan cevizi yağı cildi yağlı yapar, gözenekleri tıkar ve sonuç olarak akne ve pigmentasyona neden olur.Dermatologların işe yaramaz bulduğu diğer güzellik ürünlerini biliyor musunuz? Bize aşağıdaki yorumlardan bahsedin.

AYRICA BAKINIZ: Yüzünüzde Oluşan İzleri İyileştirmek İçin 10 İpucuLike it? Share with your friends!

74
8 shares, 74 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
4
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
12
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
8
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
6
Eğlenceli
Aşk Aşk
1
Aşk
Çok komik Çok komik
2
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
12
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
8
Başarılı

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir