Diyet Yaparken Bırakmamız gereken 11 Alışkanlık


65
7 paylaş, 65 points

Klinik Diyetisyen Kathleen Zelman , kötü beslenme alışkanlıklarımızı fark ettiğimizde, kendimizi daha güçlü hissettirdiğimizi ve onları kırmanın daha kolay olduğunu söylüyor. İyi olanları kabul etmenin yanı sıra kötü alışkanlıklar da, kilo kaybına neden olacaktır. Ancak sağlıklı bir rutine adapte olacağınız için kazanç çok daha büyük olacaktır ve bir mıknatıs gibi kilo alan tüm bu sağlıksız alışkanlıklardan haberdar olursunuz.
1. Az yağlı ürünlerden kaçının.Tüketici Araştırmaları Derneği Dergisi’nde yayınlanan bir çalışma, “ sağlıklı” olarak etiketlenen ürünleri tüketen insanların , iştahlarını tatmin etmek için daha az dolma ve daha fazla yediklerini ortaya koymuştur . Ek olarak, yağların yerini alabilmek için, bu ürünler çabuk sindirilen ve hızlı bir şekilde açlık hissini geri kazandıran düşük performanslı karbonhidratlarla doldurulur . Bu, midenizi doldurmak için daha fazla yiyeceğiniz anlamına gelir ve kilo almanıza neden olur.
Diyet Yaparken Bırakmamız gereken 11 Alışkanlık 1
2. Her gün 6-8 saat uyku almayı deneyin. İllüstrasyon Wake Forest Tıp Merkezi’ndeki araştırmacılar, gece 5 saat veya daha az uyuyanların, gece başına ortalama 6-8 saat uyuyanlara göre 2 kat daha fazla göbek yağı kullandıklarını bulmuşlardır. Senin kadar hissetmemeniz bile aç olmamanızı sağlar. Bu, uyku kaybının , iştahı düzenleyen bir hormon olan kortizol salgılanmasını etkilediği için olur .
Diyet Yaparken Bırakmamız gereken 11 Alışkanlık 2
3. Aç karnına kahve içmeyin.İnsanların sabah uyandıktan hemen sonra bir fincan kahve içmeden önce hiçbir şey yiyemediklerini söylediklerini duymuş olmalısınız. Adam Simon , kahvenin aç karnına içtiğiniz zaman , mide astarına zarar verebilecek ve hazımsızlığa neden olabilecek asit üretilmesine yardımcı olduğunu söylüyor . Ayrıca, kahve vücudunuzu stresli hisseder ve karın yağlarına tutunur.
Diyet Yaparken Bırakmamız gereken 11 Alışkanlık 3
4. Yemek yerken TV izlemeyin ya da müzik dinlemeyin.Vermont Üniversitesi, TV izlemeyi % 50 azaltan kilolu kişilerin günlük ortalama 119 kalori yaktığını tespit etti. Gıda Kalitesi ve Tercihi tarafından yapılan diğer araştırmalar , müzik dinlerken yedikleri insanların sessizce yemek yediklerinden çok daha fazla miktarda tükettiklerini göstermiştir . Bu, zihninizi meşgul ederken, onu yeterince yediğinizi fark etmemesi gerçeğiyle açıklanabilir.
Diyet Yaparken Bırakmamız gereken 11 Alışkanlık 4
5. Aç iken markete gitmeyin.Aç karnına bakkal alışverişi yapmak, sadece açlığınız için hızlı bir çözüm almanızı sağlayacaktır. Kathleen Zelman , markete gitmeden önce küçük ve sağlıklı bir şeyler yemeyi tavsiye ediyor. Ayrıca bir alışveriş listesi getirmeli ve sıkı sıkıya sarılmaya çalışmalısınız.
Diyet Yaparken Bırakmamız gereken 11 Alışkanlık 5
6. Çok fazla gazlı içecek içmeyi bırakın. Harvard TH Chan Halk Sağlığı Okulu ve Meksika Ulusal Halk Sağlığı Enstitüsü tarafından yürütülen yeni bir çalışma, haftada sadece 1 kutu şekerli soda içen kadınların, soda alımında kesinti yapmayanlardan 1 pound daha fazla kaybettiğini buldu. . Çalışma 2 yıllık bir sürede yapıldı ve katılan obez kadınlar şekerli gazlı içecekler içtikten sonra figürlerinde büyük değişiklikler gördüler.
Diyet Yaparken Bırakmamız gereken 11 Alışkanlık 6
7. Akşam yemeği sonrası ikramların kesilmesiKathleen Zelman , birçok insanın akşam yemeğinden hemen sonra bir şeyler yemeye eğilimli olduğunu ve genellikle tatlı bir şey olduğunu söylüyor. Yeni bir alışkanlık yaratmayı önerir, tatlı bir şeyler yemenin yerine, insanlar bir fincan çay yapar ya da yerine biraz köpüklü su içirirler. Genel olarak, insanlar vücudunuzun ihtiyacı olan tüm şekerler yiyeceğinizden alındığı için yemekten hemen sonra hiçbir şey yememelidir. Daha fazla şeker tüketildiğinde kilo almanıza neden olur.
Diyet Yaparken Bırakmamız gereken 11 Alışkanlık 7
8. Şişelenmiş su içmeyin.Bu, birkaç kişinin bildiği bir bilgi parçasıdır. PLOS One’da yayınlanan araştırmalar , plastik şişelerden içme suyunun aslında şişman olabileceğini gösterdi. Plastik şişeler , yorgunluğa, kilo almanıza ve hormon seviyenizi bozan bir kimyasal olan BPA içerir . Çalışma, BPA’nın insülin duyarlılığını azalttığını ve adipositlerin (yağ hücreleri) oluşumunu hızlandırdığını kanıtlamıştır.Daha fazla sorun, araştırmaya katılanların% 92’sinin kanlarında BPA’nın tespit edilebilir miktarlarda bulunmasıydı.
Diyet Yaparken Bırakmamız gereken 11 Alışkanlık 8
9. Belirli zaman dilimleri arasında yemeyi deneyin.Bir çalışmadan sonra öğlen yemeği yiyenlerin öğleden sonra sonra saat 3: 30’a kadar daha az kilo verdiklerini göstermiştir. Başka bir çalışma , son öğünüzü 8’den önce yemenin çok fazla zaman harcayacağınız için daha az kalori almanızı sağladığını gösterdi. Her iki çalışmanın da kanıtladığı şey, dengeli bir beslenme programına sahip olmanızın, iştahınızı tatmin etmemesi, aşırı derecede acıkmadan ve daha az kalori tüketerek daha uzun süre yemeye başlamanıza neden olmasıdır.
Diyet Yaparken Bırakmamız gereken 11 Alışkanlık 9
10. Salata ile başlama alışkanlığı yaratın.Amerikan Diyetisyenler Derneği’nde yayınlanan bir çalışma , düşük enerjili yoğun bir salata yiyenlerin makarna yemeklerinin% 7 -% 12 daha azını tüketirken, yüksek enerjili yoğun bir salata yiyenlerin tükettiğini gösterdi. Makarna yemeklerinin% – 17’si daha fazla. Bu, lahana, ıspanak, marul ve diğer yeşil sebzelerden (besi pansumanı olmadan) yapılan düz salataların doygunluğu arttırdığını ve ana yemek sırasında kalori alım miktarını azalttığını kanıtlamaktadır.

11. Evde veya yolda olsanız da aynı bölümleri yemeye çalışın.Hepimiz, dışarıda yemek yemenin, lokantalardaki bölümlerin genellikle evde tükettiğinizden daha büyük olduğu için daha fazla yemek anlamına geldiğini biliyoruz. Beslenme uzmanı Judy Caplan’a göre , daha büyük porsiyonlar yediğinizde, vücudunuz bu ekstra kalorileri yağ olarak depolar çünkü onlarla başka bir şekilde baş edemez. Günde iki büyük porsiyon tüketmek beş küçük porsiyonun yerini almayacak. Metabolizmanızı yavaşlatır ve kilo alma sürecini başlatırlar.
Diyet Yaparken Bırakmamız gereken 11 Alışkanlık 10
BonusTüm insanlar vücutlarının aynı alanlarında kilo almazlar. Aşağıda vücudun belirli bölgelerine yapışan farklı yağ türleri vardır :Kahverengi yağ , en iyi yağ türüdür ve insanları daha sıcak tutacak ve boynun arkasında toplanabileceği için daha ince insanlarda da bulunabilir . Bu yüzden bebeklerin büyük bir yüzdesi var.Beyaz yağ genellikle karın bölgesinde toplanır ve vücudu diyabet ve kalp hastalığından koruyan adiponektin adı verilen iyi bir hormon üretir .Deri altı yağ toplandı kalça ve uyluk toplanan ayni kadar zararlı olmayabilir göbek kişinin genel sağlık için tehlikeli olabilir.Visseral yağ , çoğunlukla organ ve bel bölgelerinde iç organlar etrafında toplandığından tehlikeli bir yağ türüdür.Göbek yağı hem subkutan hem de viseraldır ve diyabetin bir göstergesi olabilir.Uyluk ve kalça yağları , göbek yağından çok daha iyi olabilir çünkü araştırma , armut biçimli kadınların metabolik hastalıklardan korunduğunu göstermiştir .
Diyet Yaparken Bırakmamız gereken 11 Alışkanlık 11
Vücudunuza ihtiyaç duymadığı ayartma ve yeme alamamadan kaçınmanın yolları vardır. İşte size çok yardımcı olabilecek bazı değişiklikler:Sağlıksız atıştırmalıklarınızı en alt kabininizde saklayın, böylece göz hizasında olmayacak ve dışarı çıkmak için daha büyük bir çaba gerektirecektir.Geleneksel kurabiye kabınızı bir meyve kasesiyle değiştirin ve gün boyunca daha sağlıklı atıştırmalıkları tercih edin.Buzdolabının arkasındaki sağlıksız yiyecekleri saklayın, böylece kapıyı açarken ilk önce onları görmeyeceksiniz.Bu ipuçlarını faydalı buldunuz mu? Bunları günlük rutininize dahil etmek için çaba harcar mısınız? Lütfen yorum bölümünde bize bildirin!
Diyet Yaparken Bırakmamız gereken 11 Alışkanlık 12Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

65
7 paylaş, 65 points

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
6
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
1
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
10
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
9
Eğlenceli
Aşk Aşk
4
Aşk
Çok komik Çok komik
5
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
1
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
10
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Oylama
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı