Dünya’da Turistler İçin 9 Yeni Yasak


51
6 shares, 51 points

1. Venedik’teki “sadece bir gün” turistler vergi ödemek zorunda kalacaklar.Bu antik kentin yerel halkı , turist kalabalığından çok şikayetçi: tam anlamıyla sokakları dolduruyorlar ve bir iş gününden sonra yerel halk dinlenemiyor. Bu nedenle, 1 Mayıs’tan beri şehre girmek için para ödemek zorunda kalacaksınız  . Venedik’e bir gondolda yüzmek için gelen turistler 3 dolar ödemek zorunda kalacak. Ödeme yapmaktan kaçınan herkes 450 dolar ceza ödeyecek  . Bu kurallar yalnızca otelde kalmayanlar ve sadece bir günlüğüne şehre gelen turistler için geçerlidir (otellerde kalan insanlar zaten vergi öderler).

2. Filipinler’deki plajlarda sigara içmek, yemek yemek ve kumdan kaleler inşa etmek yasaktır.Filipinli yetkilileri, temizlik yapmak için Boracay Adası’nın plajlarını 6 ay boyunca kapatmak zorunda kaldı.
Kum ve suyu tüm çöplerden temizlemek yaklaşık 20 milyon dolara mal oldu. Artık turistleri tekrar içeri almaya hazırlar,  ancak çok fazla değil ve yalnızca doğaya zarar vermezse. Plajlarda, sigara içmek, alkol içmek, hatta yemek kesinlikle yasaktır. Doğal manzaralar olduğu gibi kalmalı, yani çocuklar kumdan kaleler yapamazlar.

3. Tayland’da plastik poşet kullandığınız zaman ceza veriliyor

Tayland’daki Ada Ko Samet’de plastik torba veya kap kullanamazsınız . Bu kuralı ihlal edersen, para cezası ödersiniz. Yeni sınırlamalar belirlendi çünkü fakir olan ada inanılmaz derecede kötü duruma düştü. Her gün yaklaşık 1500 turist geliyor. Gittikten sonra, milli parklar bir çok paketler, şişeler ve diğer çöplerle doluyor

4. Bali’de bikiniyle yürümek yakında yasaklanabilir.

Endonezya adasında yaşayan insanlar, mayolarla dolaş turistlerin tapınakların önünde fotoğraflar çekmelerinden şikayetçiler. Bu nedenle, 2018’de, yerel yetkililer, bikini giymeyi yasaklamayı ve kutsal yerlerin turistlere erişimini sınırlandırmayı ciddi şekilde düşündü .

5. Rusya’da hostel sayısı azaltılacaktır.

2018’de, Rusya’da çok sayıda hostel açıldı. Ve çoğu normal şehir dairelerinde: akıllı ev sahipleri odalara daha fazla yatak koyup kiralamaya başladılar. Çevrede yaşayanlar sürekli gürültüden şikayet ediyorlardı. Ancak 2019’da apartmanlardaki hostellerin büyük olasılıkla kaçak olacağı öngörülüyor  . Bu ziyaretçiler için ne anlama geliyor? Yasal hostellerde oda rezervasyonu yapmak zorunda kalacaklar.

6. Yılda sadece 300 kişi  Everest. Tırmana Bilecek

2019 yılında Mt. Everest sadece ilkbaharda tırmanabilecek. Ayrıca, dağcı sayısı için sınırlamalar vardır – yılda 300’den fazla kişi tırmanma yapabilecek. Bu karar yerel makamların dağları temizlemesinden sonra alındı: 2018’de dağda yaklaşık 8,4 ton çöp ve dışkı toplandı. Şimdi mevcut çöplükler ve tuvaletler olacak.

7. Hollanda’da, bisikletçiler telefonda konuşamaz.

Bisiklet kiralamaya alışkın olan ziyaretçiler, bisiklet sürerken telefonda konuşmayı bırakmak zorunda kalacaklar. Aksi takdirde, 250 dolar ceza ödemek zorunda kalabilirler  . Hollanda’dan önce, araba kullanırken konuşmak yasaktı, ancak Temmuz 2019’dan bu yana bisikletçiler için aynı yasa geçerli olacak. Sebep basit: kazaların sayısı arttı.

8. Floransa’da turistler sokakta yemek yiyemez veya dinlenemez.

Bu şehri her yıl farklı ülkelerden 10 milyondan fazla kişi ziyaret ediyor. Daha önce Floransa’da dinlenip sandviç yiyen yorgun turistlerin çok görülürdü. Şehir yetkilileri bu davranışın Floransa’nın görünümünü olumsuz yönde etkilediğine karar verdi ve 2018’den beri merdivenlerde oturup dışarıda yemek yemenin yasadışı olduğunu söyledi. Bu yasa yalnızca şehir merkezinde 4 cadde için geçerlidir ve bu kanunları çiğnerseniz 500 $ ödemeniz gerekecektir.

9. Roma’da turist otobüsleri sınırlı ve tarihi yerler daha dikkatli izleniyor.

2019 Ocak ayından bu yana, İtalya başkentinin merkezi turist otobüsleri için kapatıldı . Bu, tarihsel mirası korumak ve gürültü ve hava kirliliği seviyelerini azaltmak için yapıldı. Ayrıca, Roma makamları, Colosseum duvarlarının parçalanması veya çeşmenin ayaklarının yıkanması gibi şeyler için turistlere verilen cezayı sertleştirecek.

İyi haber: Paris’te turistler için kurallar daha yumuşak hale geldi.

Yerel parkların her zaman çok katı kuralları vardır. 490 kişiden sadece 77’sinde bisiklete binmek, top oynamak ve piknik yapmak sorun değil. Şimdi, Parisliler ve turistler  hemen hemen her yerde bunu yapabilir Ancak hala sadece bir bankta oturup kitap okuyabileceğiniz bazı parklar var. Bu yüzden, eğer Paris’e gidecekseniz, belirli parklarda bulunduğunuzda bölge halkına kurallar hakkında bilgi edinin.

Bu yasakların ve sınırlamaların adil olduğunu düşünüyor musunuz? Yoksa bazı ülkelerin çok çalıştığını mı düşünüyorsun?Like it? Share with your friends!

51
6 shares, 51 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
1
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
9
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
5
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
Aşk Aşk
12
Aşk
Çok komik Çok komik
13
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
9
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
5
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir