Dünyanın En Büyük 5 Kuş Türü


49
5 shares, 49 points

Büyük kuş türleri sizler için derledik.
Gezici Albatros8,5 ft’den 11 ft’ye kadar olan Albatros, bir kuşun en büyük kanat açıklığına sahiptir. Bu büyük, güzel kuş Güney ve Kuzey Pasifik Okyanusu’na özgüdür. Toplamda 24 farklı albatros türü vardır. 12 kg’a kadar çıkan ağırlığıyla, albatros göçebe aile içinde en büyüğüdür.Gezici albatros çoğunlukla küçük balıklar ve mürekkepler ile beslenirler. Albatros zamanının çoğunu okyanus rüzgarlarında kayma ve okyanus yüzeyinde yüzmeye  harcıyor. Nadir olarak da arazi üzerinde bulunuyor.

Sessiz KuğuSessiz kuğu, 5 metreye kadar uzayabilen ve 12 ila 13 kg ağırlığında olan büyük bir su kuşudur. Bu kuşlar Avrupa ülkelerine özgüdürler. Bu kuğular, su bitkileri, böcekler ve küçük balıklarla beslenirler. Uzun boyunları sayesinde hızla yiyecek bulabilirler.

Dalmaçyalı PelikanDalmaçyalı Pelikan dünyadaki en ağır uçan kuşlardan biridir ve Avrupa ve Güney Asya’ya özgüdür. Bu büyük kuş, 6 ft uzunluğa kadar büyür ve 12 ile 14 kg ağırlığında olabilir. Bir yetişkin Dalmaçyalı pelikanın kanadı, 9 metreye kadar çıkabilir ve tam olarak beyaz pelikanlara benzerler. Ancak Dalmaçyalı pelikanlar daha büyüktür. Balıklar Dalmaçya Pelikanının ana besinidir.  Günde ortalama 2 kg balık tüketebilirler.

CondorCondor, akbaba ailesinin üyelerinden biridir. Bu büyük kuş Andes dağlarında ve Güney Amerika kıyılarında bulunmaktadır. 1,2 metre’ye kadar çıkan Condorlar ortalama 15 kilogram ağırlığındadırlar. Büyük kanat açıklığı sayesinde büyük kütleleriyle de olsa uçmayı da kolaylaştırıyor. Diğer akbabalar gibi Condorlarda, diğer hayvanların ölüleriyle beslenirler. Nesli tükenmekte olan bu akbaba türü, ortalama 75 yıla kadar yaşayabimektedir.

Kori Bustard20 kg’a kadar ağırlığa sahip olan Kori Bustard, Afrika’ya özgü dünyanın en büyük uçan kuşudur. Erkek kori bustard dişiden iki kat daha ağırdır. Bu 4 ft uzun kuş, 9 ft’ye kadar uzanan geniş kanatlara sahiptir. Böcekler, Kori Bustard’ın ana ürünüdür. Ayrıca kertenkeleler, yılanlar, tohumlar ve meyveler ile de beslenirler. Diğer kuşların aksine, Kori, suyu emme hareketiyle içer. Kori Bustard, zamanının çoğunu arazide, genellikle otlaklarda böcek aramak için harcar.Like it? Share with your friends!

49
5 shares, 49 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
13
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
9
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
2
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Aşk Aşk
9
Aşk
Çok komik Çok komik
11
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
7
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
3
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir