DÜNYANIN HER YERİNDEN 10 EROTİK ANİMASYON FİLMİ


62
7 shares, 62 points

Animasyon, filmden daha az kısıtlamanın olduğu bir ortamdır. Bazıları öncelikle çocuklara yönelik medyayı ilişkilendirebilirken, bundan çok daha fazlası.

Disney ya da Warner Bros.’a bakın, gerçek hayatta inandırıcı olmayandan kabusa kadar her yerde kesinlikle ortaya çıkacak olan antropomorfik karakter tasarımlarıyla dolu iki stüdyo. Aynı şey “Dragon Ball Z” ve şehirleri, dağları ve hatta gezegenleri teminat hasarını azaltan ünlü dövüş sahneleri için de söylenebilir. Bu , geçmişte baktığımız bazı VR filmleri ya da sadece bu yıl Netflix’in “Devilman Crybaby” ile büyük ana başarı elde ettiği Masaaki Yuasa gibi yönetmenlerin tüm filmleri gibi daha deneysel projeleri bile düşünmüyor .

Daha sonra tekrar ziyaret edeceğimiz uzun süredir devam eden Devilman serisinin bir parçası olan “Devilman Crybaby”, ilk olarak her türün altını oymadan önce bir süper kahraman hikayesi gibi görünen, korkunç seks ve şiddet dolu, sınırlı bir seriydi. Bu sevgi, bağnazlık, arzu, affedicilik ve insan olmanın ne demek olduğu hakkında bir yorumdur. Ayrıca seks eylemlerini rahatsız edici bir şekilde betimlemeye gelince, uyarılma ve iğrenme arasındaki çizgiyi bulanıklaştırmak söz konusu olduğunda tamamen yanıltıcıdır. Başka hiçbir ortamda bulunamayan bir projedir ve kesinlikle en azından özel animasyon efektleri olmadan olmaz.

Bu bakımdan benzersiz değildir, ancak yürütülmesi kesinlikle özel övgü hak ediyor. Gerçek şu ki, sosyal sözleşmeleri zorlayan ve özellikle erotizm yoluyla bunu yapan animasyon filmlerin, onlarca yıldır var olduğu. Aşağıda, dünyanın dört bir yanından bu projelerin bazılarına bakarak kısa bir liste hazırladık.

HÜZÜNLÜ BELLADONNA

Erotik Animasyon: HÜZÜNLÜ BELLADONNA

Animasyonu tartışırken, mangada ve anime’de çalışmalarının hem Japonya’da hem de yurt dışında ortama çok büyük bir etkisi olan Osamu Tezuka’nın çektiği bir filmden daha iyi bir başlangıç ​​yapılamazdı. “Astroboy” ve “Beyaz Aslan Kimba” gibi karakterler yaratması nedeniyle Japon Walt Disney’e eşdeğer olarak adlandırılsa da, daha deneysel yetişkinlerle ilgili bir isimle ilişkilendirilmesiyle ilgili sorunu olmadığı için Disney’den çok farklıydı. yönlendirilmiş içerik Bu da bizi “Hüzün Belladonna” ya, İncil motifleri, büyücülük, seks, şiddet ve fallik imgelemle psychedelic bir hikaye haline getirdi.

Film, rahatsız edici olduğu kadar dikkat çekicidir ve bu kısmen aktif olarak geçiş yapmak istediğinden dolayıdır. Kahramanı Jeanne düğün gecesini takiben yerel bir Baron tarafından tecavüze uğradı. Kocası müdahale etmekte çaresiz ve sadece bunu unutmanın ve yaşamlarına devam etmelerinin en iyisi olduğunu düşünüyor. Bu yüzden cadı olmak ve onu haksız kalan adamın intikamını almak için çok fallik şekilli bir şeytanla anlaşma yapar. Siyaseti bugünün standartlarına göre ilerici olarak zorlanabilse de, Japonya’nın kadınların kurtuluş hareketinden ağır bir şekilde etkilendi ve bu nedenle cinsel kurtuluş yoluyla gücünü ve ajansını geri alan bir kadının hikayesini anlatmaya çalıştı.

FRİTZ KEDİ

Erotik Animasyon: FRİTZ KEDİ

Japonya’dan çıkan animasyonda en etkili yaratıcılardan Osamu Tezuka, Amerika’dan da Ralph Bakshi de aynıydı. Günümüzde animasyonun en rahat hayranları animasyonlu “Yüzüklerin Efendisi” filmini tanıyacak olsa da, muhtemelen animasyon alanına en büyük katkısının ilk uzun metrajlı filmi oldu: “Kedi Fritz.” Dedi. Cinsiyet ve şiddetin grafiksel ve açık tasvirleri için bir X derecesi almak ve ayrıca tüylü olma fikrini popülerleştirmek olarak hesaba katılır.

Tamamen antropomorfik hayvanlar tarafından doldurulmuş bir New York şehrinin bir versiyonunda geçen film, üniversite hayatı, özgür aşk hareketi, ırk ilişkileri, politika ve anti-Semitizm yoluyla geçen hedonistik bir ilaç gezisi. Titüler Fritz, sadece seks yapmak isteyen bir adamdır ve bunu yaparken kendini polis polislerinin sinagogdan kovaladığı, banyoda seks partisi, araba kazasında ve patlamalarından kurtulduğu ve arkadaşının vurulduğu bir devrime teşvik ettiği sonucuna varmıştır. Rahatsız olduğu kadar belirsizdir ve bugün serbest bırakıldığı zaman olduğu gibi insanları da şok edecektir. Bakshi, daha önce Terrytoons için yaptığı çocuk dostu çalışmadan ayırmak istediği için ilk uzun metrajlı filmi olduğundan emin değildi. Bu yüzden “Fritz” ile karakterlerinin hayvan özelliklerini daha fazla insan izlenimi vermek için küçümsemiş. Sonuç, “Las Vegas’ta Korku ve Nefret” u hatırlatan gerçeküstü bir film.

ÖLÜMSÜZ

Erotik Animasyon: ÖLÜMSÜZ

“Kedi Kuşu Fritz” gibi, daha yeni Fransız filmi “Ölümsüz” de, canlı insan aktörlerin yanında görünmesine rağmen, antropomorfik karakterler de içeriyor. “Ölümsüz” dünyayı inşa ederken CGI ve animasyonu dijital backlot aracılığıyla kullanması bakımından oldukça benzersizdir. Yani, çekimler tamamlandıktan sonra dünyanın çoğu dijital olarak yaratılıyor. “Sin City” ya da “Sky Captain ve Yarının Dünyası” hayranları bu konsepte aşina olacaklar. Bu projeler, gerçek ve insani detaylarla fantastik dünyalar ve karakterlerle evlenmeyi ve bu unsurların her ikisinin de geliştirdiği hikayeleri anlatmaya çalışır.

“Ölümsüz”, insanların gelecekte vücutlarını değiştirmek için sentetik donanım kullanmaya başladıkları bir zamanda kurulur. Ayrıca eski Mısır tanrılarının kentin üzerinde yüzen bir piramidin önderlik ettiği bir zamandır. Bahsedilen tanrılar kendilerinden birini, göklerin ve göklerin tanrısı Horus’u değersiz olarak değerlendirmişlerdir. Ölümsüzlüğünden vazgeçmeli ve ölüme boyun eğmelidir. Bunu yapmadan önce kendisine üreme fırsatı tanınır, ancak bunu yapmak için önce bir bedeni paylaşacak, değiştirilmemiş bir insan konak bulması ve sonra bir tanrının yavrularını taşıyabilecek bir insan bulması gerekir. Ardından, insan olmanın ne demek olduğunu ve daha fazlası olmanın ne demek olduğunu felsefe eden bir seks ve cinayet hikayesi var.

MEZZO FORTE

Erotik Animasyon: MEZZO FORTE

“Ölümsüz”, geleneksel film ve animasyon unsurlarını birleştirmeye çalışsa da, “Mezzo Forte” daha geleneksel bir anime özelliğidir. Yine de, filmin tam içeriği, izlemenin hangi versiyonunu izlediğinize bağlı olarak biraz değişir. Başlangıçta bir OVA olarak yayınlanan seri, Amerikan sürümleri için bir film olarak düzenlendi. Yönetmen Yasuomi Umetsu’nun imzası komedi tonu, kaygan eylem dizileri, aşırı şiddet ve grafik seks özellikleri. Yine de derecelendirilmemiş sürümünü izlerseniz. Söz konusu seks sahnesi, filmin diğer tüm kesimlerinden tamamen kaldırıldı, ancak düzenlenen kesimler hala tam çıplaklık içeriyor.

Paralı asker grubu Danger Service Agency’nin başkanı olan Mikura Suzuki, şiddetli bir mafya patronunu kaçırmak için işe alındı. Bahsedilen patronun bir beyzbol takımı var ve kendisinden hoşnut olmayan oyuncularla baş etmek için özellikle acımasız bir yolu var; cinayet. Görevleri yan yana gittikten ve müteakip yangın savaşında mafya patronu öldürüldükten sonra, Suzuki ve DSA mafya patronunun kızı intikamını almak için yeni bir plan bulmalı.

Aksiyon, filmin tüm sürümlerinde bozulmamışken, kesilen sahnede kahramanı ve iki erkek partner arasında oldukça açık grup seks özelliği var. Bu, doğada pornografiktir, ancak filmin geri kalanıyla karşılaştırıldığında biraz daha fazla bir aykırı olduğu için burada dikkat çekicidir.

AFRO SAMURAY KIYAMET

Erotik Animasyon: AFRO SAMURAY KIYAMET

“Mezzo Forte” Japonya dışında biraz daha karmaşık bir sürüm yayınlamasına rağmen, bu listede “Afro Samuray Diriliş” adlı bir sonraki film için geçerli değil. Aslında, Primetime Emmy kazandığında ana akım tanıma aldı. Sanat Yönetimi. Ve sanatın yönü abartılı hareketler ve dramatik gölgelerin kullanımıyla çarpıcı olsa da, filmin Batı’daki başarısı kısmen de baş karakterini seslendiren Samuel L. Jackson ve Wu’dan RZA’yla yaptığı işbirliğinden kaynaklanıyor. Film müziğini yaratan Tang Clan.

“Diriliş”, “Afro Samuray” anime için bir film. Karakter Afro, babasının cinayetinin intikamını alma hedefini gerçekleştirdikten sonra, şiddet hayatıyla ilgili hayal kırıklığına uğradı ve geride kalmasını istiyor. Maalesef bu, ceset dağını ardında terk eden bir adam için bu kadar kolay bir iş değildir ve sonunda suçları için acı çektiğini gören insanlar tarafından bulunur.

Ancak bu durumda hikaye esas olarak görseller için bir araç; Bu durumda, stil maddedir. Film, samuray filmlerinin sessiz tefekkür anlarını flaş ve hip-hop hedonizmiyle birleştiriyor ve sonuç, gösterişli oldukları kadar kaygan, çoğunlukla şerit dalgalarının ya da alem benzeri bir partinin sahnelerine karşı yan yana dizilmiş aksiyon sahnesi parçaları.

Animasyon Film:KÖTÜ ŞEHİR

Erotik Animasyon: KÖTÜ ŞEHİR

“Afro Samuray”, şimdiki unsurları feodal bir Japon ortamı ile birleştiriyor. “Wicked City”, doğaüstü beden dehşeti ile gerçek dünya bürokrasisinin benzer bir sentezini oluşturmayı hedefliyor. Filmde, insanlar ve Kara Dünya arasında sarsıcı bir barış anlaşması var; bu, John Carpenter’ın “Şeyini” andırıyor gibi şeytanların canlandırdığı görünen alternatif bir boyut. Bu anlaşma, her iki dünyanın da varlıkları olan Siyah Muhafız ajanları tarafından korunuyor. kendi boyutlarında ve çağrıldıklarında uyumu sürdürmek için görevlerini yerine getirirler. İnsanlardan kahramanlar Taki ve Siyah Dünya’dan Makie bu iki ajan. Kara Dünya’daki radikallerin hedef aldığı barışı korumaya entegre bir figür olan Guiseppi Mayart adlı bir İtalyan mistik için koruma görevi yapmak için yeteneklerini ve güçlerini kullanmaları isteniyor.

“Wicked City”, eylemine ve erotizmine, vücut dehşeti üzerinde olduğu kadar çok vurgu yapar. Şeytani rakipler bazı gerçek rahatsız edici dönüşüm dizileriyle gerçek biçimlerini gösterdiklerinde kemik çıkıntıları ve et dalları hemen hemen hiç eksik değildir. Bu, fotoğraf makinelerinin Makie’nin bedenini çerçevelediği, kendi tarikat dönüşümlerini zıtlıkla karşıladığı, kendi başına Taki’nin insan vücuduna verdiği yaralanmalarla tezat oluşturmasıyla daha da huzursuz edici hale geldi.

Animasyon Erotik Film: ANOMALİSA

Erotik Animasyon: ANOMALİSA

“Kötü Şehir” belki de en çok insanlık dışı unsurları görsel olarak temsil etmekle ilgileniyor. Buna karşılık, “Anomalisa”, hiçbir insan oyuncu kullanmadan, dokunaklı bir insan hikayesini temsil ediyor. Stop-motion-animasyonlu kuklaları kullanarak hikayesini eşsiz bir şekilde anlatmak için yapılmış bir film. Müşteri hizmetleri uzmanı Michael Stone, yeni kitabını tanıtmak için Cincinnati’ye seyahat ediyor. Michael, etrafındaki insanların yüzlerini veya sesini ayırt edemeyen bir müşteri hizmetleri uzmanıdır. Herkes, karısı ve oğlu bile aynı sese ve aynı yüze sahip. Hepsi birlikte bulanıklaşır, onunla etkileşime girdiği herhangi bir kişiyle bağlantı kurmasını zorlaştırır. Bu, öne çıkan kadınla tanışana kadar, Michael’ın kitabını tanıttığı kongreye katılan Lisa.

Michael, protestolarına rağmen benzersizliğini övdüğü için iki karakter arasında rahatsız edici bir güç dinamiği var. Filmi tartışmalı kılan sahne, “Team America: World Police” gibi eski filmlerde olduğu gibi kukla cinsiyet fikri şaka için oynandı. Burada sahne mümkün olduğunca dokunaklı ve duygusal olarak etkileyici olmak için altı ay boyunca özenle hazırlanmış. Bu belki de “Anomalisa’nın ne olduğunun en iyi özetidir”; bazen komik olsa da, bir komedi kadar dramatiktir. Filmin dur-hareketli-animasyonlu doğası şakanın bir parçası değildir. Karakterlerin canlı aksiyon filmlerinin çekmeyeceği şekilde nasıl hareket ettiğine dikkat çeker.

AMON: ŞEYTAN’IN KARANLIK YÜZÜ

Erotik Animasyon: AMON: ŞEYTAN'IN KARANLIK YÜZÜ

“Anomalisa” kuklaları insan duygularını keşfetmek için kullanıyor ve “Wicked City” e benzeyen bir damarda “Amon: Şeytan’ın Karanlık Yüzü” aynı şeytanları ve İncil görüntülerini kullanarak aynı şeyi yapmaya çalışıyor. Aynı zamanda “Şeytan” kanonunda tuhaf bir göze çarpıyor.

Netflix serisi “Devilman Crybaby”, orijinal “Devilman” hikayesinin mangada ve 1970’lerin uyarlamalarında göründüğü gibi gevşek bir ifadesidir. Anlatım atımlarının çoğu aynı kalırken, başkaları yönetmenin vizyonuna göre eklenmiş ya da yeniden düzenlenmiş ya da basitçe farklı şekillerde anlatılmıştır. “Amon”, kaynak materyaline stilistik olarak daha yakın olmasına rağmen, akılda benzer bir amacı var. Bu, daha büyük bir hikayenin sadece bir parçası olduğu için, bu filmi izlemek, dizi hakkında bilgi sahibi olarak geliştirildi.

“Amon” hikayeye iyi bakıyor. Dünyadaki insanlar şeytanların varlığından haberdarlar ve panik tutuşunu sıkılaştırıyor. Bununla birlikte, bir şeytan ve bir şeytan arasındaki farkın farkında değillerdir; şeytan, bir iblisin sahip olmaya çalıştığı, ancak insanlığının kontrolünü elinde tutan kişidir. Bir insanın kalbine ve bir iblisin vücuduna sahiptirler. Akira Fudo böyle bir varlıktır ve insanlığı, kendisinin ve sevdiklerinin yaşadığı nefret ve bağnazlığa rağmen, onları avlayacak şeytanlardan korumayı amaçlamıştır. Veya bir süredir, insanlar gittikçe daha korkunç şeyler yapmaya başlayana ve kurtarılmayı hak edip etmediklerini sorgulamaya zorlanır.

“Devilman” serisi, grotesk cinsellik ve grafik şiddetiyle dikkat çekiyor ve öncelikle Akira ile onu ele geçirmeye çalışan şeytan arasındaki çatışmaya odaklanan bu film, bu konuda farklı değil. Dizilerin izlenmesi tamamen zor olabilir ve insanlığın boyandığı kasvetli portre, gerçek canavarların kim olduğunu merak etmenize neden olur.

DENİZ KABUĞUNDAKİ HAYALET

Erotik Animasyon: DENİZ KABUĞUNDAKİ HAYALET

“Amon: Şeytan’ın Karanlık Yüzü” ile karşılaştırıldığında, “Kabuktaki Hayalet” düpedüz iyimser hissedebilir. Bir siberpunk distopya geleceğinde yer alan, aynı zamanda insan olmanın ne demek olduğu ile de ilgilidir, ancak bakışını daha spesifik olarak teknolojik bir çağda hafızaya ve kimliğe odaklamaktadır. Makineler bir insan hayatını mükemmel şekilde simüle etmek için kullanılabilecekleri bir noktaya geldiğinde, hatırladığınız her şeyin gerçek olduğunu nasıl söyleyebilirsiniz? İnsan vücudunun sibernetik olarak artırılabileceği, hatta tamamen değiştirilebileceği ve insan beyni için mekanik bir kasanın internete girmesine izin verdiği bir dünyada kuruludur. Bilinciniz, vücudunuzdaki kabuktaki hayalettir.

Bunlar hikaye boyunca araştırılan temalar. Bahsedilen hikaye, dünyada en çok aranan suçlulardan biri olan Kukla Ustası’nı avlarken siber olarak güçlendirilmiş sentetik bir insan olan Binbaşı Mokoto Kusanagi’yi izler. Arsa bozulmadan film hakkında söylenebilecek çok fazla bir şey yok, ancak piyasaya sürülmesinden dolayı siberpunk kurgusu üzerindeki etkisi şaşırtıcı ve kesinlikle bu filmi izlememiş olan türe ilgi duyan herkes mutlaka yapmalı.

RİO 2096: SEVGİ VE ÖFKE HİKAYESİ

Erotik Animasyon: RİO 2096: SEVGİ VE ÖFKE HİKAYESİ

“Kabuktaki Hayalet” gibi, “Rio 2096: Sevgi ve Öfke Hikayesi” uygun olarak adlandırılmıştır. Ölümsüz bir savaşçı ile sevgilisi arasında geçen altı yüz yıllık bir aşk hikayesi. Söz konusu hikaye, Brezilya’nın geçmişinde ve gelecekte biri olmak üzere üç önemli zaman boyunca anlatılıyor: Portekizli sömürgecilerin gelişi sırasında, kölelik çağları sırasında, Brezilya’nın otoriter askeri diktatörlüğünün zirvesi sırasında ve Rio de Janeiro’nun geliştirdiği 2096 yılında yayılan fütüristik bir metropol içine.

Brezilya’nın sosyopolitik çekişme, boyun eğme ve kentsel yayılma ile mücadelelerini içine alan insan kırılganlığı ve azmi ile ilgili efsanevi bir hikaye. Hem elle çizilmiş karakterleri hem de bilgisayar tarafından oluşturulan arka planları kullanarak eşzamanlı olarak eşzamanlı ve başka dünyaya ait sahneler oluşturur. Yönetmen Luiz Bolognesi, tüm çeşitliliğinde karmaşık, karamsar ve güzel bir insanlık portresi uyandıran çeşitli animasyon teknikleri kullanıyor. Mücadele hikayesi, hayatta kalmak, en zor zamanlarda bile yaşamaya değer anları bulmak ve zulümle savaşmak kadar. Ve bu karmaşıklık esas olarak, animasyon yarattığı için mümkün. Bu listedeki diğer tüm filmlerde olduğu gibi, seks ya da şiddet sıkıntısı yok, özellikle burada sansüre karşı baskıyı düşündüğümüzde.

KaynakLike it? Share with your friends!

62
7 shares, 62 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
13
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
8
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
4
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Aşk Aşk
10
Aşk
Çok komik Çok komik
12
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
8
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
4
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir