Dünyayı Etkileyen Japon Banyolarının 13 Akıllı Özellikleri


77
8 paylaş, 77 points

Modern Japon banyosu her yönden pratiktir. Her şeyden önce, su, elektrik ve zaman tasarrufu sağlar. Üstelik, sizi rahatsiz etmenizi ve dinlenmenizin tadını sonuna kadar çıkarmanızı sağlar, böylece hiçbir şey sizi rahatsız etmez.
Bir banyo aynı anda 3 kişi tarafından kullanılabilir.tuvalet ve banyo, Japon dairesinde 3 farklı odadan oluşmaktadır. Tuvalete tamamen ayrılmış bir çamaşır makinesi bulunan küçük bir tuvalet, banyo ile bağlantılıdır.Bu nedenle banyo, bir kişinin rahatlayabileceği, makyajın unutulabileceği bir yer ve bazı aile üyelerinin tuvaleti kullanması veya ellerini yıkamak için kapıyı çalarak mahremiyetin bozulacağından endişe edilmiyor..
Dünyayı Etkileyen Japon Banyolarının 13 Akıllı Özellikleri 1
Bir musluk dışarı çekerek duşa dönüşebilir.
Dünyayı Etkileyen Japon Banyolarının 13 Akıllı Özellikleri 2
Lavabonun yanında bulunan geri çekilebilir bir musluk, lavabonun üstündeki boşluğu arttırmak için bir fırsat sağlar. Bebeğinize ya da evcil hayvanınıza banyo yaptırmanız gerektiğinde, oyuncak ya da küçük kıyafetler yıkamanız gerektiğinde çok uygundur.
Dünyayı Etkileyen Japon Banyolarının 13 Akıllı Özellikleri 3
Yerde bir drenaj kafes var.
Dünyayı Etkileyen Japon Banyolarının 13 Akıllı Özellikleri 4
Banyo yapmadan önce vücudunuzun yıkanmasına izin veren banyonun yanında özel bir sandalye bulunmaktadır.
Dünyayı Etkileyen Japon Banyolarının 13 Akıllı Özellikleri 5
Japonlar için bir hamam, her şeyden önce, onların vücutlarını emmesi ve kokulu suda rahatlayabildikleri bir yer. Vücutlarını yıkadıkları yer değil. Bu, tüm banyoların, küvetle birlikte, farklı kozmetik ürünlerle dolu olduğu dünyanın geri kalanındaki Japon hamamları arasındaki ana farktır.Banyo aksesuarları arasında küçük bir sandalye ve suyu toplayıp gövdeyi durulamak için bir sapa sahip bir kova bulunmaktadır. Bu sandalye bir kişinin vücudu sabunlamasın, saçı şampuanla yıkayıp her şeyi durulayın. Biri temiz bir küvete girmeli . Başı suya daldırmak da kabul edilemez.Bu yaklaşım tüm aile bireylerinin küvette aynı suyu kullanmasına ve dolayısıyla su harcamalarını önemli ölçüde tasarruf etmesine izin verir.
Dünyayı Etkileyen Japon Banyolarının 13 Akıllı Özellikleri 6
Tüm odayı duşta yıkayabilirsiniz.Banyoyu bir duş yardımıyla yıkamak çok kolaydır. Duvarlardan gelen tüm sular yerden drenaj deliğine geliyor. Çok kullanışlı – vücudunuzu her yıkadığınızda, aynı zamanda banyoyu da yıkayabilirsiniz.
Dünyayı Etkileyen Japon Banyolarının 13 Akıllı Özellikleri 7
Bir lastik banyo örtüsü var ve küvet ısınır.
Dünyayı Etkileyen Japon Banyolarının 13 Akıllı Özellikleri 8
Modern Japon banyolarında kontrol panelleri bulunmaktadır.Japon banyosu kontrol paneli ile donatılmıştır. Düğmelerin yardımıyla aşağıdakileri yapabilirsiniz:Tüm aile üyeleri için sabit bir su sıcaklığı korumak;Yardım almak için acil durum düğmesine basın;Aile üyelerinden birinin yanınıza almayı unuttuğunuz bir havlu ya da bir fincan çay veya kitap getirmesini isteyin.
Dünyayı Etkileyen Japon Banyolarının 13 Akıllı Özellikleri 9
Mutfaklar da bu tür panellerle donatılmıştır.Meditatif Japonlar bile zamanlarını boşa harcamayı sevmezler. Küvetin taşıp taşmadığını kontrol etmek için mutfak ve banyo arasında koşmaya gerek yoktur. Özel bir sensör suyun sıcaklığını ayarlar, banyoyu otomatik olarak doldurur, musluktaki su akışını durdurur ve gidip banyo yapabileceğiniz bir ses sinyali verir.

Küvetin suyu çamaşır yıkamak için kullanılabilir.Tüm aile üyeleri banyo yaptıktan sonra, su hala oldukça temizdir ve çamaşır makinesinde kullanılabilir. Tabii ki banyo yapmadan önce vücudunuzu şampuan ve duş jeli ile yıkadıysanız .Hortumun ucunu küvete koymak ve çamaşır makinesini açmak işlemi başlatmak için yeterli olacaktır. Dahası, elektrik tasarrufu sağlar, çünkü küvetdeki su hala sıcaktır.
Dünyayı Etkileyen Japon Banyolarının 13 Akıllı Özellikleri 10
Tuvaletin üzerinde bir lavabo var.Tuvaleti kullandıktan sonra ellerinizi yıkayabilirsiniz. Su, bir kızılötesi sensörün sinyali ile açılır ve tuvalet çanağına akar, daha sonra kanalizasyona akıtılır.
Dünyayı Etkileyen Japon Banyolarının 13 Akıllı Özellikleri 11
Giysiler banyoda sağda kurutulur.Banyoda küfün görünmesini engelleyen özel bir egzoz başlığı vardır. Kaputun 2 modu vardır – soğuk hava ve sıcak hava ile. Bu yüzden sadece yıkanmış kıyafetlerinizi banyoda yıkayabilir ve hızlı bir şekilde kurutabilirsiniz.
Dünyayı Etkileyen Japon Banyolarının 13 Akıllı Özellikleri 12
Banyoda bir TV seti vardır.Pratik faydalar yoktur, ancak sıcak bir banyoda rahatlarken sevdiğiniz TV şovlarının veya futbol maçlarının keyfini çıkarabilirsiniz.
Dünyayı Etkileyen Japon Banyolarının 13 Akıllı Özellikleri 13
Bebek tuvaletlerinde bebek tutmak için özel cihazlar vardır.Her annenin elinde bir bebekle tuvaleti kullanması zordur. Bu yüzden, bir annenin bebeğini güvenli bir şekilde bir süre için yerleştirebileceği Japon kamu tuvaletlerinde özel katlanabilir koltuklar vardır.Belki Japon “akıllı” teknikler pahalıdır, ancak su ve elektriğin nasıl kurtarılacağına dair ipuçları Japonca tarafından ücretsiz olarak benimsenebilir .Örneğin, su tasarrufu için banyo yaptıktan sonra bir çamaşır makinesi su besleme hortumunu küvete koyabiliriz. Ya da bir ailede 2 kişi varsa , önce bir duş alınıp sonra banyo yapıp, ardından ikinci kişi tarafından kullanılabilecek temiz su bırakacaklardır.
Dünyayı Etkileyen Japon Banyolarının 13 Akıllı Özellikleri 14Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

77
8 paylaş, 77 points

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
1
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
9
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
5
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
Aşk Aşk
12
Aşk
Çok komik Çok komik
13
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
9
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
5
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Oylama
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı