Dünyayı Kontrol Eden 10 Aile


42
4 paylaş, 42 points

Muhtemelen, dünyadaki hemen hemen bütün paranın en zengin aileler tarafından kontrol edildiği teorisini duymuşsunuzdur. Bazıları bunu istedikleri şeylere harcıyor ve diğerleri sessiz yaşamayı tercih ediyor. Ama hepsi arasında benzer olan bir şey var: onların sosyal statüleri ve birçok gizemle çevrili toplumdaki konumları. Bazı insanlar bu ailelerin tüm ülkelerin başkanlarını ve tüm dünyayı kontrol ettiğini düşünmektedir.
RockefellersRockefeller’ların sahip olduğu para miktarının efsaneleri var. Kimse tam sayıyı bilmiyor ama farklı kaynaklara göre, 1 ile 3 trilyon dolar arasında tahmin ediliyor. Aile, ilk milyoner olan John Rockefeller sayesinde ünlendi. 19. yüzyılın sonunda, aile ABD’deki tüm petrol pazarının% 90’ını kontrol etti. ABD’nin neredeyse tüm modern petrol şirketleri Rockefellers ile başladı.Her iki dünya savaşı sadece ailenin durumunu daha iyi hale getirdi. Alman tarafına ve müttefiklerine yardım ettiler. Şimdi, bankalar ve petrolün yanı sıra, Rockefellers yardımsever ve cryptocurrency kazanıyor.Komplo teorisyenleri, Rockefeller ailesinin üyelerinin gizli bir dünya hükümetinin başkanları olduğuna ve “ Altın milyar ” fikrini izlediğine inanırlar .
Dünyayı Kontrol Eden 10 Aile 1
MorgansÇoklu politik teoriler, Morgans’ın ABD’nin politik seyrini belirlediğine ve dünyadaki bütün bankaları kontrol ettiğine inanmaktadır.Morgan klanı John Pierpont Morgan’daki ilk kişi ABD’deki ilk mali imparatorluğu başlattı. İç Savaş sırasında silah sattı ve bunun için neredeyse yargılanıyordu. Ve 1907’de bankacılık sisteminin çöküşünü durdurdu.Şimdi bile, Morgans bankacılık alanında en etkili ailelerden biridir. Sadece ABD’de değil, Avrupa’da da şubeleri var. Ailenin bazı üyeleri General Motors ve General Electric’i kontrol etmek için de kullanıldı.
Dünyayı Kontrol Eden 10 Aile 2
Suud AilesiSuud Ailesi, 1932’den beri Suudi Arabistan’ı yöneten kraliyet hanedanıdır. Ailenin başı Kral Salman bin Abdülaziz El Suud ve bu hanedandaki aile üyelerinin sayısı yaklaşık 25.000’dir.Ailenin başı mutlak siyasi güce sahiptir ve aile üyeleri önemli hükümet ve askeri pozisyonlara sahiptir. Suud Evi’nin aile üyeleri, ülke içinde istedikleri işi alabilirler. Aynı zamanda küresel petrol rezervlerinin yaklaşık% 20’sini kontrol ediyorlar.
Dünyayı Kontrol Eden 10 Aile 3
Rothschild’lerRothschild’ler Napolyon zamanında dünyanın en zengin ailelerinden biriydi. Hanedanı Mayer Amschel Rothschild tarafından başlatıldı. Almanya’da büyük bir bankacılık işi kurdu ve kendi mali imparatorluğunu yarattı. Ölüyorken, Amschel mirasçıları için imparatorluğun nasıl kontrol edilmesi gerektiği konusundaki görüşlerini ve Rothschiller’lerin 200 yılı aşkın süredir bu kuralları izlediklerini ifade ettiği bir irade bıraktı.Aileleri etrafında birçok farklı teori ve söylenti var. Bazı insanlar dünyadaki bütün paraları ve tüm finans kurumlarını kontrol ettiklerini söylüyorlar. Diğerleri, Rothschilds’ın savaşların çoğunu desteklediğini ve teşvik ettiğini düşünüyor.Rothschild’lerin sahip olduğu para miktarının yaklaşık 2 trilyon dolar olduğu tahmin ediliyor. Yatırım yapıyor, ticaret ve bankacılık kontrol ediyorlar ve petrol ve doğal gaz üreten birçok üzüm bağına ve şirkete sahipler.
Dünyayı Kontrol Eden 10 Aile 4
BaruchsBaruchs’ın Rothschild’lerden ve Rockefeller’lerden daha az parası var ama kesinlikle daha fazla nüfuzları var. Bu klanı başlatan kişi olan Bernard Baruch , ABD başkanlarının danışmanı ve Sir Winston Churchill’in yakın arkadaşıydı. “Soğuk Savaş” terimiyle ortaya çıkan kişiydi ve atom bombasının icatlarını kontrol etti. Bazı insanlar dünya hükümetini yaratan kişi olduğunu düşünüyor.Baruch imparatorluğunun varisi hakkında çok az bilgi var. 2 kızı ve bir oğlu vardı. Oğlu Bernard Baruch Jr. 90’lı yıllarda öldü. Bernard torunları hakkında bilgi yok. Bazı insanlar amaçlarına saklandıklarına ve ABD hükümetini hala kontrol ettiğine inanırlar.
Dünyayı Kontrol Eden 10 Aile 5
Waltonlar1962’de Sam Walton ilk Walmart mağazasını açtı . Bu, kendini dünyanın en zengin insanlarından biri haline getirdi. Zamanla, Walmart zinciri ABD’deki en büyük zincir mağaza oldu.Sam Walton’un ölümünden sonra şirket karısı ve 4 çocuğu tarafından kontrol edildi. Süpermarketler dışında aile Arvest Bank’ı kontrol ediyor ve aynı zamanda bir sanat eseri koleksiyonuna sahip ve bir aile yardım fonu işletiyor.
Dünyayı Kontrol Eden 10 Aile 6
Windsor AilesiWindsor Evi, Büyük Britanya’nın kraliyet ailesidir. Şu anda, Windsor ailesinin başı Kraliçe II. Elizabeth’dir. O, Kilise’nin başı ve Büyük Britanya’nın askeri kuvvetlerinin Başkomutanıdır.Büyük Britanya’nın yanı sıra, Elizabeth II, 15 bağımsız ülkenin hüküm süren hükümdarıdır. Herhangi bir politikacı Kraliçe’nin notlarını kıskanırdı ve bununla ilgili şaşırtıcı bir şey yok. Kraliyet ailesinin tüm üyeleri mütevazı yaşamakta, orduda hizmet etmekte ve hayır işleri yapmaktadır.
Dünyayı Kontrol Eden 10 Aile 7
MurdochlarMurdochlar, imparatorluklarını Avustralya’da inşa etmeye başladılar. Keith Murdoch, Melbourne gazetelerinden birinde siyasi bir gazeteciydi. Keith editörün konumunu aldığında gazetenin satışlarını arttırdı ve daha sonra CEO oldu.Onun oğlu Rupert de bir gazeteciydi. Avustralya’nın önde gelen medyasının kontrolünü ellerine geçirdikten sonra, News Corporation’ı yarattılar. Şimdi, Murdoch’lar 20. Yüzyıl Fox, Fox News, Myspace ve Dow Jones’a ait. News Corporation, kraliyet ailesinin, ünlülerin, polisin ve özel kuvvetlerin rüşvetinin dokunmasına yasadışı telefonla dava edildi.Rupert pop kültüründe çok popüler bir kişidir. O, Tomorrow Never Dies’te , dizi dizisi, Succession’da kötü adamların prototipi haline geldi ve  The Big Bang Theory ve The Simpsons’ta bahsedildi  .
Dünyayı Kontrol Eden 10 Aile 8
OppenheimersOppenheimers, dünyanın altın rezervlerinin çoğuna sahip. Klandaki ilk kişi, Ernest Oppenheimer, kentin belediye başkanı ve daha sonra da elmas şirketlerinden birinin başı olan Güney Afrika’lı Kimberley’e taşındı. Yakında dünya elmas piyasasını tekeline aldı.Şimdi, elmas imparatorluğu Ernest’in torunu Nicky Oppenheimer tarafından yönetiliyor. Aile sadece elmas değil, altın, demir, platin ve endüstriyel mineraller üretir ve satar.
Dünyayı Kontrol Eden 10 Aile 9
PritzkersUkrayna’dan gelen bu Yahudi göçmen ailesi, 1881’de Kiev’den Şikago’ya taşındı. Pritzkers, Hayat şirketine sahipti. Bu oteller ve turlar tatil köyleri satan bir misafirperverlik şirketidir. Şirketin 54 ülkede 777 oteli bulunuyor.Pritzkers’ın kendi mimarlık ödülü var ve şimdi Chicago’da mimarlık okulunu açtıkları yerde yaşıyorlar. Bu aile şehrin görünüşünü belirler.Teorinin dünyanın zengin aileler veya gizli bir hükümet tarafından kontrol edildiğine inanıyor musunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

42
4 paylaş, 42 points

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
10
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
5
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
1
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
13
Eğlenceli
Aşk Aşk
8
Aşk
Çok komik Çok komik
9
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
5
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
1
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Oylama
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı