Düşündüğünden Daha Çekici Olduğunu Gösteren 10 Şey


72
10 paylaş, 72 points

Herkes, kendimize ait algımızın, diğer insanların bizi gördüklerinden farklı olduğunu biliyor. Birçok kadın kendi görünümü için çok kritiktir ve görünüşleri hakkında çok fazla şey değiştirmeye çalışırlar. Fakat kocaman gözler, uzun bacaklar ve dolgun dudaklar mutlaka en önemli güzellik kriterleri değildir.

Nestfun , kadınların çekiciliği hakkında bazı etkileyici gerçeklerle karşılaştı. Bu makaleyi okuduktan sonra, nasıl göründüğünüz ve ne kadar çekici olduğunuzu düşündüğünüz hakkındaki görüşleriniz değişebilir.

Sarı saçlı kadınlar daha fazla dikkat çekiyor.

Çekici olmak
© × / pexels  

Birçok çalışma, sarı saçlı kadınların dans etmeye davet edildiğini ve diğer kadınlardan daha sık konuştuğunu gösteriyor . Sarı saçlı kadınların bilmesi gerekenler: doğa zaten size bir bonus kazandırdı, bu nedenle saç renginizi değiştirmek sizi daha çekici hale getirmeyecek. Ancak siyah, kahverengi veya kızıl saçlı olanların bu konuda kötü hissetmeleri gerekmez – çekiciliğin sırrı sadece saç rengiyle ilgili değildir. Bu makaleyi okumaya devam edin, çok daha ilginç şeyler öğreneceksiniz.

Büyüklük değil, daha önemli olan göğüslerin şekli.

nasıl çekici olunur
© Depositphotos   © Depositphotos 

Göğüsler ne kadar büyükse, kadın o kadar çekici olur diyen bir klişe vardır. Ama aslında, doğru değil. Çalışmalar , ortalama büyüklükteki göğüslerin en çekici olduğunu düşündürmekte ve şekillerinin çok önemli olduğunu göstermektedir. Uygun görünen göğüsler, çekici görünmek için çok büyük olmak zorunda değildir .

Hoş kokular, birinin yüzünün çekiciliğini arttırır.

çekici olmakta parfüm kullanma
© Bir Kadının Kokusu / Evrensel Resimler  

Parfüm sadece farklı olmanın ve herkesin kendinizden haberdar olmasını sağlamanın bir yolu değil, aynı zamanda daha çekici görünmenin de bir yoludur . Monell Chemical Senses Center tarafından yapılan bir  çalışmada erkek ve kadınlardan kadın fotoğraflarını değerlendirmeleri istenmiştir. Deney sırasında, araştırmacılar balık yağı ve gül yağı kokularını farklı oranlarda püskürttüler. Hoş bir gül yağı kokusu bastığında, katılımcılar fotoğrafları daha üst sıralarda sıraladılar.

Bu bilgiyi günlük yaşamınızda kullanmak istiyorsanız, çok güçlü olan kokuların sizin hedeflediklerinizin tam tersi bir etkisi olabileceğini bilmelisiniz, bu yüzden onlarla dikkatli olmalısınız.

Çekici Olmak: Bir yüz genç görünüyorsa, vücudun şekli daha az önemlidir.

çekici olmakta vücud şekli
© AFP / Doğu Haberleri   © Jack Shea / Starshots / Broadimage /

Anneler, kızlarına gençken ciltlerine bakmalarını öğretirken ne yaptıklarını biliyor. Araştırmalar , kadın çekiciliğinin yüzlerinin ne kadar genç göründüğüne çok güvendiğini kanıtladı . Bunun nedeni, genç bir yüzün diğer insanlara kadının sağlıklı olduğunu ve iyi bir üreme sistemine sahip olduğunu göstermesidir .

Çekici Olmak: Güzel bacaklar, göğüsler ve kalçalar kadar dikkat çeker.

çekicilikte bacaklar nasıl olmalı
© Depositphotos   © Depositphotos 

Göğüsler, bir kadının vücudunun en çekici kısmı değildir. Bu kulağa çılgınca gelebilir ama doğru : birçok kadın bacaklarının vücudunun en çekici parçası olduğunu düşünüyor. Ve eğer göğüsler ve kalçalar yüksek bir çığlıksa, bacakların sessiz bir fısıltı olduğunu söylerler.

Yüksek kadın sesleri dinlemek daha keyifli.

yüksek sesli kadınlar daha çekici
© A Star Doğdu / Warner Bros.

Yüksek bir sesiniz varsa, zaten diğer birçok kadından daha çekicisiniz. Çalışmalar bunu gösteriyor o alçak sesle kadınların baskın olduğu düşünülmektedir ve daha az çekici olarak kabul edilir . Kiminle konuştuğunuza ve konuşmanızın ne hakkında olduğuna bağlı olarak, gerekli etkiyi elde etmek için sesinizi daha alçak ve yüksek seviyelere getirebilirsiniz.

Uzun bacaklar orta uzunlukta bacaklar kadar çekici değildir.

uzun bacaklılar daha az çekici
© Invision / Invision / Doğu Haberleri   © PacificCoastNews / BWP Medya

Bu, uzun bacakları olmayan kadınları çok mutlu edecektir. Kanıtlanmış olduğu ortalama büyüklükteki bacaklar en cazip olduğuna inanılmaktadır . Fiziksel sağlığın önemli bir belirtisidir.

Alt sırtın spinal eğrisi çekiciliği üzerinde büyük bir etkiye sahiptir.

ince belli olmak çekici midir?
© Depositphotos   © Depositphotos 

Elbette çekici kalçalar önemlidir. Ancak çekicilik üzerinde daha da büyük bir etkisi olan başka bir şey daha var: belin omurgası. O gibi  çıkıyor kadınlar hamile olduğunda, bunlar çok cazip olduğuna inanılan bir omurilik eğriyi gelişir.

Çekici Olmak: Duyarlılık, kadınların çekiciliğini önemli ölçüde artırır.

çekicilikte duyarlılık
© Uzaklığa Gidiyor / 

Daha duyarlı bir kişiyseniz, insanlar sizi sevecektir. Bir dizi bilimsel çalışma , kadınların yardımseverliğe ve değerlere çok değer verdiğini kanıtladı . Bu, karşı cinste kadına değer vermenin kadınsı ve çekici olduğunu düşünüyor .

Bonus: Eğik veya baş aşağı yüzler daha çekici görünüyor.

çekicilikte yüzün önemi
© Depositphotos

Herhangi bir yüz  hareket ettirildiğinde daha çekici görünür. Komik olan şey şu ki, eğimden ne kadar az çekici olursa, o kadar çekici olur.

Güzellik sizin için en önemli kriter nedir? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

72
10 paylaş, 72 points

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
13
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
8
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
4
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Aşk Aşk
10
Aşk
Çok komik Çok komik
12
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
8
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
4
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Oylama
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı