Ebeveynlerin Yaptığı Pişmanlığa Neden Olan 10 Hata


68
7 paylaş, 68 points

Tüm ebeveynler, çocuklarının mümkün olan en iyi yaşamlara sahip olmasını ister. Birçoğu onlar için yeni oyuncaklar alabilmek için çalışıyorlar, diğerleri ise katı, çünkü çocuklarının disiplinli ve hedefe yönelik olmasını istiyorlar. Her ailenin kendine has bir yetiştirme yöntemi vardır, ancak tüm ebeveynlerin ortak bir özelliği vardır: geriye dönüp baktıklarında, geçmişte yaptıkları bazı hataları düzeltmek isterler.
1. Çocuklarıyla iletişim kurmaktan hoşlanmadılar.Bir bebekten hızla büyüyen küçük bir çocuğun yetişkinlerle sürekli temas kurması gerekir. Fakat gerçek şu ki, ebeveynlerin de bu iletişime ihtiyacı var . Evet, daha az boş zaman var ve bir çocuğun oyun oynarken bir şey yapması sorun değil. Fakat bunu bir alışkanlığa dönüştürürseniz, bir noktada, çocuğunuzun çoktan büyüdüğünü ve kendi hayatlarını yaşadığını fark edebilirsiniz.Kaybettiğiniz zamanı geri getirmenin bir yolu yoktur, bu nedenle çocuğunuza sadece fiziksel olarak yakın olmakla kalmayıp aynı zamanda zihinsel olarak da onlarla yakınlaşmaya çalışın. Birlikte geçirdiğiniz zamanın tadını çıkarın.
Ebeveynlerin Yaptığı Pişmanlığa Neden Olan 10 Hata 1
2. Çocuklarına yeterince sarılmamışlardı.Bilim adamları sağlık için sarılmanın önemini kanıtladılar (hem ahlaki hem de fiziksel sağlık için). Çok belirgin avantajlar var, ancak muhtemelen kendi bebeğinize sarılmanın güzel olduğu konusunda hemfikir olacaksınız . Bazen ebeveynler bunu farklı nedenlerle yapmazlar ve çoğu yanlış ya da modası geçmişlerdir (annelere, “onları çok uzun süre tutmazlar, alışırlar…” der).Zamanla, çocuk büyüyecek ve onlara sarılmana izin vermeyecek. Öyleyse, hala varken bu anların tadını çıkarın.
Ebeveynlerin Yaptığı Pişmanlığa Neden Olan 10 Hata 2
3. Yeterli fotoğraf ve video çekmediler.Elbette, fotoğraf çekmezseniz kötü bir şey olmayacak. Çocuğun zihinsel durumunu, ahlaki niteliklerini veya fiziksel sağlıklarını etkilemez. Ancak gelecekte, hayatınızın en değerli anlarından bazılarını hatırlamak ve bu duyguları yetişkin çocuklarınızla paylaşmak isteyebilirsiniz . Birçok ebeveyn, gerektiğinde daha fazla kamera kullanamadığı için pişmanlık duyuyor.Bir havai fişek gösterisi kaydını asla izlemeyeceksiniz, ancak bebeğinizin attığı ilk adımları kesinlikle (bir kereden fazla) görmek isteyeceksiniz. Ve fotoğraf albümleri (bugün sahip olduğumuz tüm cihazlara ve teknolojiye sahip olmasına rağmen) hala önemli fotoğrafları saklamanın en iyi ve en güvenilir yoludur.
Ebeveynlerin Yaptığı Pişmanlığa Neden Olan 10 Hata 3
4. İlk kelimelerini yazmadılar.Bunlar sadece güzel anılar. Onlarsız kolayca yaşayabilirsin ama onlara sahip olmak çok daha iyi.
Ebeveynlerin Yaptığı Pişmanlığa Neden Olan 10 Hata 4
5. Yeterince yaratıcı oyunlar oynamadılar.Çocuğunuzla yaratıcı oyunlar oynarsanız, kesinlikle mükemmel bir sanatçı veya müzisyen olacaklarını söylemiyoruz. Ama bir şans var. Eğer farklı etkinlikler bir çok Çocuğunuzu dahil Öncelikle, şunları yapabilirsiniz öğrenmek onlar ilgi her zaman iyi, Daha sonra onların gücünü geliştirmek için çalışabilirsiniz . İkincisi, örneğin, yüksek sesle okuyarak ya da çocuklarla oynamayı ve onunla oyuncaklarla oynamayı düşünerek her türlü aktivite zekasını, hayal gücünü geliştirir ve kelime dağarcığını arttırır . Sonunda, siz ve çocuğunuz arasındaki bağlantıyı güçlendirirsiniz ve bu tek başına, birlikte bir şeyler yapmak için yeterince iyi bir nedendir.Tecrübeli ebeveynler, bazı yetenekler çok genç yaşta farkedilse de, genellikle çocuklarının yeteneklerini farketmedikleri için pişmanlık duyarlar. Çocuğunuza farklı oyunlar deneme ve mümkün olduğunca okuma şansı verin.
Ebeveynlerin Yaptığı Pişmanlığa Neden Olan 10 Hata 5
6. Çok katıydılar.Beklentilerin ne kadar yüksek olduğu, kişinin o kadar başarılı hale geldiğine dair popüler bir efsane var. Fakat gerçekte, tam tersi bir etki yaratabilirsiniz : davranışsal problemler ve hatta gelişme sorunları. Ve elbette, olumsuz taraflardan biri çocuklarınızla zayıf bir ilişki olabilir.Kötü notlar için verilen cezalar da zararlıdır – ancak okuldaki genel başarılarını düşürebilirler. Çocuğunuzu yalnızca gerçekten önemli olan şeyler için cezalandırın ve ödüllendirin. Bir “F” ve kırık bir bardak hiç kimseyi mutsuz etmedi.
Ebeveynlerin Yaptığı Pişmanlığa Neden Olan 10 Hata 6
7. Çocuklarının görüşlerini dikkate almadılar.“Karar vermek için çok gençsin” veya “Yetişkinler daha iyi biliyor” gibi cümleleri duyma sayısı ve bunun gibi bir şey duymanın hoş olmadığı gerçeği hakkında bir şeyler var. Ancak çocuğunuza hakaret etmek, bu durumda olan en kötü şey değildir. Fikri çoğu zaman ihmal edilen çocuklar güvensiz olabilirler . Bu gerçekten mükemmel bir anlam ifade ediyor: Her zaman sizin için tüm kararları alan biri olsaydı, hayattan ne istediğinizi nasıl bilebilirdiniz?Çocuğunuzun kendi fikrini seçmesine ve ifade etmesine izin verin. Dileklerini tartışmak ve bir şeyler açıklamak, onları görmezden gelip sınırlamaktan daha iyidir.
Ebeveynlerin Yaptığı Pişmanlığa Neden Olan 10 Hata 7
8. Çocuklarını yeterince mutlu etmediler.Çocukluğumuzdan güzel anılar, kimsenin bizden alamayacağı en değerli şeylerdir. Dahası, küçük tatiller daha sonra daha büyük başarılara dönüşebilir: eğer bir çocuk sağlıklı bir ortamda büyüyorsa ve birçok yeni deneyime sahipse, aktif olarak gelişiyor demektir . Mutlu çocuklar yetişkin yaşamına uyum sağlamayı ve yeni ilişkiler kurmayı daha kolay bulur .Ebeveynler ayrıca, birlikte geçirdikleri zaman konusunda da nostaljiktir. Öyleyse, tadını çıkar ve hayatını nasıl daha ilginç hale getireceğini düşün. Çocuğunuzun hayatında mümkün olduğu kadar çok mutlu anlar olduğundan emin olun.
Ebeveynlerin Yaptığı Pişmanlığa Neden Olan 10 Hata 8
9. Sık sık başkalarının tavsiyelerine uydular.Uygunsuz olsa bile tavsiye vermeyi seven insanlar var ve genç anneler sık ​​sık onları dinliyor. Bu “uzmanları” gördüğünüzde, çocuğunuzun nasıl giyineceği, besleneceği ve eğitileceği hakkında birçok bilgi duyacaksınız . Ama gerçek şu ki, siz ebeveynsiniz ve çocuğunuz için neyin iyi neyin iyi olmadığını herkesten daha iyi biliyorsunuz . Elbette, bu tavsiye parçalarını dinleyebilirsiniz, ancak bu onları takip etmeniz gerektiği anlamına gelmez.Ve başka bir şey, yabancıların çocuğunuza yaramaz oldukları için söylemelerine izin vermemelisiniz. Her zaman çocuğunuzun tarafını tutmalı ve ne olursa olsun onları desteklediğinizi hissetmelerini sağlamalısınız. Desteğe ihtiyaçları olduğunda, her zaman size güvenebilmeliler.
Ebeveynlerin Yaptığı Pişmanlığa Neden Olan 10 Hata 9
10. Yaşamlarının en önemli anlarında çocukları için orada bulunmamışlardı.Bizim için ciddi görünmeyen bazı şeyler, çocuklarımız için gerçekten ciddi olabilir. Ve tüm insanların (özellikle çocuklar) böyle anlarda yanlarında birisinin olması gerekir . Çocuğunuzun doğum günü partisini kaçırmak için iyi bir nedeniniz olsa bile, bunu yapmamaya çalışın. Gelecekte, kaç önemli olayı kaçırdığınızı fark ettiğinizde üzüleceksiniz .Noel ağacını dekore etmek için bir zaman seçin, tiyatroya gidin ya da büyükannenizi birlikte ziyaret edin. Bütün bunlar önemlidir. Çocuklar büyüdüğünde, bu anları özleyeceksiniz.En çok neyi özleyeceğini düşünüyorsun? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

68
7 paylaş, 68 points

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
2
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
10
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
6
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
5
Eğlenceli
Aşk Aşk
13
Aşk
Çok komik Çok komik
1
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
10
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
6
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Oylama
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı