Eğer bir Klima yoksa yaz sıcağından nasıl kaçınır


69
7 paylaş, 69 points

Dairem İstanbul’da 5 katlı bir binanın beşinci katında. Ağaçlar o kadar büyür, çatı düz ve pencerelerim güneşli tarafa bakar. Yaz mevsiminde, dışarıdaki sıcaklığın 40 dereceye çıktığı zaman, dairem Fin saunasına dönüşüyor.
Bu şartlarda uykuya dalmak ve uyumak imkansızdır. Bir klimam olmadığı için kendimi soğutmanın farklı yollarını bulmalıyım.
Yatağımı nasıl soğuttuğumu ve nasıl rahat uyuyabildiğimi öğrenmek için püf noktalarımı ve ipuçlarını Nestfun okuyucularıyla paylaşmak istiyorum .
Oda sıcaklığıOdayı serin tutmak için doğru şekilde havalandırmanız gerekir. Dış hava sıcaklığı 40 derece’nin üzerine çıktığında pencereleri kapatıyorum ve sıcaklığın altına düştüğünde onları açarım. Genellikle günün en düşük sıcaklığı sabah 4 ile sabah 7 arasındadır, bu yüzden sabahları sabah saat 8’den sonra açarım.Dairenin güneşten ısınmasını önlemek için doğru perdelerin kullanılması önemlidir. Farklı kumaşlar denedim ve sentetik perdelerden uzak durmanın daha iyi olduğu sonucuna vardık – hızlıca ısınıp soldular. Beyaz kalın keten perdeler en iyisidir.Eğer dairenizde ısının kalmasını istemiyorsanız, halı, kilim ve kanepe yastıkları gibi tozu toplayan şeylerden kurtulmak daha iyidir. Hava temizleyici ve daha serin olacak.Odanızı havalandırırken, bir havlu ıslatın ve açık pencerenin önüne asın. Evinizi hızlı bir şekilde soğutmanıza yardımcı olacaktır. Ama havluları gece boyunca bırakma. Çok ıslak bir oda da çok nemli olabilir.Geçmişte, iklimlendirme yapılmadığında, insanlar zeminleri ıslatırdı. Daha sonra oda sıcaklığı hemen düştü ve uykuya dalmak rahattı.
Eğer bir Klima yoksa yaz sıcağından nasıl kaçınır 1
Tavan vantilatörleri kullanın.Ucuzlar, tavana sabitleniyorlar ve odayı oldukça iyi soğutuyorlar. Bu tip bir fana sahipseniz, anahtarın yaz modunda olduğundan emin olun. Birçok hayranın farklı mevsimler için 2 modu vardır.Bir anahtar bulamazsanız, fan kanatlarını kontrol edin. Hava yukarı doğru çekilecek şekilde saat yönünün tersine dönmelidirler.
Eğer bir Klima yoksa yaz sıcağından nasıl kaçınır 2
Ev yapımı bir klimaDüzenli bir fan sadece odanın etrafındaki havayı hareket ettirir ve motoru gerçekten odayı ısıtır. Ancak herhangi bir fan gerçek bir klimaya dönüştürülebilir.Birkaç şişe veya diğer kapları suyla dondurun ve fanın önüne yerleştirin. Bu durumda, odanın her yerine soğuk hava üflenecektir. Isı güçlü olduğunda, 2 set şişeyi dondurup 4-5 saatte bir değiştiririm.
Eğer bir Klima yoksa yaz sıcağından nasıl kaçınır 3
Yatağın soğumasıYatak çarşaflarınız saten veya sentetiklerden yapılmışsa, bunları pamuk veya ipek yatak çarşafları ile değiştirmek daha iyidir. Pamuk çarşafları terleri iyi emer ve cildi serinletir.Ayrıca pamuklu pijamalar giyerler, daha iyi nefes alırlar. Ya da kıyafetsiz uyu. Bu daha iyi bir çıkış yolu.Yatağınızı soğutmanın bir başka yolu çarşaflarınızı ve yastık kılıflarınızı buzdolabına koymak ve yatmadan önce yatağınızı yanınızda bulundurmaktır. Yorganını dondurucuya koyma, bunu yaparak hasta olabilirsin.Hafızalı köpüklü döşekler, ısı tutma için yüksek bir kapasiteye sahiptir. Kış için iyidir, yaz için değil. Yatağım tam olarak böyle, bu yüzden üzerine bir pamuk yatak topper koymak (ki buzdolabı da koyabilirsiniz).
Eğer bir Klima yoksa yaz sıcağından nasıl kaçınır 4
Bir klimanız olduğunda:Bir arkadaşımın evinde klima var. Onu ısıdan kurtarıyor ama soğuk algınlığı yüzünden yakalanıyor ve her zaman hasta oluyor. Klima açıkken – çok soğuk, kapalı olduğunda – çok sıcak. Mutlu bir ortam bulamıyor.Bilim adamları , yaklaşık 64 ° F sıcaklıkta daha iyi uyuduğumuzu iddia ediyorlar. Mümkünse bu sıcaklığı sürdürmeyi deneyin. Birçok klima, sıcaklık tutma veya gece modu için bir fonksiyona sahiptir. Farklı bir şey olarak adlandırılabilir – sağlık tasarrufu, gece modu, vs. – sadece kılavuzu kontrol edin. Bu modda, bir klima, odadaki aynı sıcaklığı koruyarak açılır ve kapanır.Klimanızın bu işlevi yoksa, tüm pencereleri kapatın ve en soğuk modda 2-3 saat boyunca klimayı açın ve sonra kapatın.Bu bilgi sizin için yararlı mıydı? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.
Eğer bir Klima yoksa yaz sıcağından nasıl kaçınır 5Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

69
7 paylaş, 69 points

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
5
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
13
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
9
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
8
Eğlenceli
Aşk Aşk
2
Aşk
Çok komik Çok komik
4
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
13
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
9
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Oylama
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı