Eklem Ağrısından Kurtulmak İçin Tüketmeniz Gereken 15 Yiyecek


79
10 shares, 79 points

Eklem ağrısı, yakın tarihli bir spor yaralanmasından kaynaklanıyor olabilir veya en çok artrit ile ilgili olabilir. Kemik veya eklem ağrısı çekiyorsanız, kişisel deneyimlerden günlük yaşamda yıkıcı ve can sıkıcı olabileceğini bilirsiniz. Kesin bir diyetin tedavisi için kesin olarak kanıtlanmış olmamasına rağmen, yapılan araştırmalar bazı yiyecek ve baharatların hastalara yardımcı olduğunu – doğal ilaçlar gibi çalıştığını – göstermiştir.

Nestfun , bazı araştırmalar yaptı ve dengeli bir diyete eklendiğinde sizi ağrı ve iltihaptan kurtaracak, kemiklerinizi güçlendirecek ve genel olarak günlük yaşamınızı iyileştirecek her şeyi buldu.

1. Eklem Ağrısı :Meyveler

Eklem ağrısı için ne yapılabilir,hangi yiyecekler yenmeli.

Meyvelerin vücudumuzun, özellikle de bağışıklık sistemimizin özlediği çok fazla vitamin içerdiği bilinmektedir. Ama bundan daha fazlası var.

Üzümler : Lezzeti dışında üzüm, içerdiği proantosiyanidin denilen bitki bileşiği nedeniyle  iltihabı ve eklem ağrısını azaltır.

Turunçgiller meyve : vücut C vitamini yaygın olarak lazım, özellikle bağışıklık sistemini craves olduğu bilinmektedir. Portakallar, greyfurtlar ve diğer narenciye meyveleri C vitamini bakımından yüksektir vebu da iltihaplı artrit ve eklem ağrıları önler.

Kirazlar: Kirazlar ve özellikle şekersiz tart vişne suyunun, osteoartrit muzdarip insanlarda harika sonuçlar verdiği gösterilmiştir. Bu hastalığa sahip kadınlarda yapılan bir araştırma, sadece 3 hafta boyunca tart vişne suyu içtikten sonra, enflamatuar belirteçlerin seviyelerinin azaldığını ve ağrılarının bir kısmının da azaldığını göstermiştir.

2. Eklem Ağrısı : Sebzeler

Eklem ağrısı için ne yapılabilir,hangi yiyecekler yenmeli.

Ebeveynlerimiz “Her zaman sebzelerinizi yiyin!” Derdi ve haklılardı. Sebzeler sağlığımız için çok iyidir.

Ispanak : Denizci Adam Temel Reis Ispanak sevdi çünkü hem lezzetli hem de antioksidanlar yüksek. Bileşiklerinden biri, iltihabı, ağrıyı azalttığı ve osteoartritin ilerlemesini yavaşlatan kanıtlanmış kaempferol’dür .

Brokoli : Brokoli , eklem ağrısının giderilmesine yardımcı olan ve romatoid artrit semptomlarının azalmasına katkıda bulunan sülforaphan içerir . Belki şimdi bunun ne kadar iyi olduğunu biliyorsundur, bu harika sebzenin daha fazlasını düşünürsün.

Soya : Soya fasulyesi de faydalıdır. Yağları düşük, protein ve lif bakımından zenginler ve enflamatuar eklem ağrısına yardımcı olan omega-3 yağ asitleri içeriyorlar. Bu, sebzenin kendisini tüketmek için geçerlidir ve şeker veya tuz oranı yüksek soya yapımı ürünler için değildir.

Kırmızı fasulye : Kırmızı fasulye de tam lifli yiyecekler gibi C-reaktif protein seviyesini düşüren lif bakımından zengindir . Ayrıca hepsi bağışıklık sistemimizi güçlendiren protein, folik asit, demir, magnezyum ve potasyum bakımından yüksektir.

3. Eklem Ağrısı: Baharatlar

Eklem ağrısı için ne yapılabilir,hangi yiyecekler yenmeli.

Yemeklerimize ekstra lezzet katmanın yanı sıra, baharatların da birçok niteliği vardır. Sakinleştirici özelliklerinin çoğundan faydalanmak için, onları suya daldırmak ve yanlarında sıcak ya da soğuk bir içecek hazırlamak daha iyidir.

Safran veya zerdeçal : Bunlar antienflamatuar ajanlar olarak işlev görür ve artrit semptomlarını azaltmaya yardımcı olur. Çalışmalar , safranın ana bileşiklerinden biri olan krosinin , antienflamatuar, antioksidan ve antiproliferatif özelliklere sahip olduğunu ve eklem ağrısı çeken insanlarda etkili olduğunu göstermiştir.

Zencefil : Şiddetli diz eklemi ağrısı çeken insanlarda zencefilin etkileriyle ilgili bir araştırma, bir süre kullandıktan sonra, hastaların% 63’ünde ağrıdan yüksek bir rahatlama olduğunu bildirmiştir.

Sarımsak : Sarımsak, semptom ve hastalık önleme söz konusu olduğunda mucizevi etkileri vardır. Çalışmalara göre , sarımsak kan basıncını düşürmek ve kalp hastalığına yardımcı olmasının yanı sıra , güçlü anti-enflamatuar özelliklere sahiptir ve osteoartrit ve acı semptomları riskini azaltır.

Yeşil çay : Yeşil çay, çoğunlukla antioksidan özellikleri ve metabolizmasını arttırmasıyla bilinir. Ayrıca, antienflamatuvar olan ve ağrı kesilmesinde yardımcı olan polifenolik adlı bir bileşik içerir  . Başka bir çalışma da, yeşil çay içinde de bulunan epiglo-katechin-3-gallatın, romatoid artritli kişilerde eklem hasarını önlediğini göstermiştir.

4.Eklem Ağrısı: Diğer yiyecekler

Eklem ağrısı için ne yapılabilir,hangi yiyecekler yenmeli.

Eklem ağrısında yardımcı olan yiyeceklerin listesi meyveler, sebzeler ve baharatlarla sınırlı değildir.

Balık ve balık yağı : Somon, ton balığı ve alabalık gibi yağlı balık çeşitleri ve bunların balık yağları, iltihaplanma ile mücadele ettiği ve eklem ağrısını hemen azalttığı kanıtlanmış omega-3 yağ asitlerinde yüksektir . Yüksek miktarda  D vitamini , artrit ve benzeri hastalıkların semptomlarını azaltmada yardımcı olur.

Tam tahıllı gıdalar : Beyaz tahıllı ürünlerden kaçınılmasına rağmen, kahverengi makarna, yulaf ezmesi, kahverengi pirinç ve tam tahıllı tahıllar gibi tam tahıllı gıdaların, bileşiklerinden dolayı C olarak adlandırılan bir protein seviyesini düşürdüğü kanıtlanmıştır.  -Kanımızda reaktif. Bu protein, artrit dahil olmak üzere çeşitli hastalıklarla ilgilidir.

Az yağlı süt ürünleri : Yoğurt, süt ve peynir gibi ürünler , hem kemikleri güçlendirdiği hem de bağışıklık sistemini güçlendirdiği kanıtlanmış kalsiyum ve D vitamini bakımından zengindir. Dengeli bir diyete mükemmel bir katkı sağlarlar ve osteoporoz ve osteoartrit kaynaklı ağrıların hafifletilmesine yardımcı olurlar .

Ceviz, fıstık ve badem : Tüm fındık besleyici, ancak ceviz, fıstık ve badem çok yüksek miktardakalsiyum, magnezyum, E vitamini, protein, ve bağışıklık sistemini güçlendirir alfa-linolenik arasında. Spesifik olarak, ceviz osteoartriti ve romatoid artrit ağrısını azaltmaya yardımcı olan omega-3 yağ asitlerinde yüksektir.

Modern tıbbın yanı sıra, doğanın hep sırtımıza sahip olması gerçekten şaşırtıcı. Eklem ağrısı veya başka bir acı hissetmiş ve doğanın yardımının değerli olduğunu fark ettiniz mi? Tecrübelerinden hangi yiyecekleri daha faydalı buluyorsun? Hikayelerinizi yorumlarda paylaşın.Like it? Share with your friends!

79
10 shares, 79 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
2
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
10
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
6
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
5
Eğlenceli
Aşk Aşk
13
Aşk
Çok komik Çok komik
1
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
10
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
6
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir