Emziren Anneler İçin 10 Emzirme İpuçları


56
6 shares, 56 points

Beslenme değerinin yanı sıra, emzirme aynı zamanda çocuğun zihinsel gelişimi için gerekli olan anne ile bebek arasında benzersiz bir duygusal bağı teşvik eder ve güçlendirir . Ancak, eğer yeni bir anne iseniz, emzirme zor olabilir. Ve bu konuda birçok sorunuz olması doğal.

Yeni annelerin emzirmede zevk almasına yardımcı olmak için, Nestfun, hangi numaraların işe yaradığına dair kolay bir rehber sunar. Emzirme döneminde bebeğinizi nasıl tutacağınıza dair kolay bir astar için ve sonunda bonus bölümünü kaçırmayın.

1. Sıcak göğüsler daha fazla süt vermesini sağlar.

Emziren Anneler İçin 10 Emzirme İpuçları
© Depositphotos.com 

Göğsünüzü ılık ıslak havlu kullanarak masaj yapmak  veya emzirmeden önce ılık duş almak süt üretiminin artmasına neden olabilir. Ayrıca tıkalı kanalları önlemeye yardımcı olabilir.

2. Emzirme kurabiyeleri ve smoothie’ler süt tedarikini arttırmanın lezzetli bir yoludur.

Emziren Anneler İçin 10 Emzirme İpuçları
Depositphotos.com ©   © Depositphotos.com 

Süt üretimini artırmak için ek rotaya gitmek istemiyorsanız, laktasyon kurabiyeleri ve smoothie’ler de vardır. Ayrıca çemen, yulaf ezmesi ve Brewer mayası gibi laktasyon arttırıcı maddeler kullanarak bunları evde de yapabilirsiniz .

3. Beslemeleri izlemek için yüzük kullanın.

Emziren Anneler İçin 10 Emzirme İpuçları
© Depositphotos.com  

Bazı anneler besleme sırasında bir taraf sunmayı tercih ederken, diğerleri her iki taraftan da beslenmeyi tercih eder. Bu yüzden, tercihiniz ne olursa olsun, en son hangi göğsünüzle beslendiğinizi hatırlamak önemlidir; ve bu yoğun zamanlarda takip etmek zor olabilir.

En kolay hile, sol göğsünüzden en son beslenmeniz durumunda sağ elinizdeki parmağa bir yüzük koymak ve sağ göğsünüz en son beslendiyse en sağdaki parmağa bir yüzük koymaktır. Ayrıca bir bilezik veya saç kravat kullanabilirsiniz.

4. Sızıntıları yakalamak için süt koruyucular kullanın.

Emziren Anneler İçin 10 Emzirme İpuçları
© Amazon.com  

Hiçbir anne, bir damla kıymetli anne sütünü bile boşa harcamasına izin vermek istemez ve süt koruyucusu tam olarak bunu başarmanıza yardımcı olan bir cihazdır. Diğer taraftan hemşire olduğunuzda sızan anne sütünü toplar ve kurtarır.

5. Anne sütü takviyesi arzı artırır.

Emziren Anneler İçin 10 Emzirme İpuçları
© Depositphotos.com   © Depositphotos.com 

Süt tedariğini arttırmak için süt takviyeleri kullanılabilir. Ve iyi haber şu ki onlar da kolayca erişilebilir durumda! Orada takviyeleri bile hem bir çay olarak yiyebilirsiniz. Ancak onları denemeden önce bir doktora danışmanız önerilir.

6. Sütü buz küpü tepsilerinde saklayın.

Emziren Anneler İçin 10 Emzirme İpuçları
© Depositphotos.com  

Pompalanan sütün buz küpü tepsilerinde dondurulması, saklamak için kolay ve uygun maliyetli bir yoldur. Süt küp şeklinde donduğunda, bunları normal dondurucu torbaları içinde saklayabilirsiniz. Anne sütü torbaları pahalı, bu yüzden size biraz para kazandırabilir. Ayrıca, bir küp yaklaşık bir ons’a eşittir, bu yüzden kaç küp kullanacağınızı tam olarak bilirsiniz.

7. Çok fazla su için.

Emziren Anneler İçin 10 Emzirme İpuçları
© Shutterstock.com   © Depositphotos 

Anne sütü yaklaşık% 90 sudur. Bu nedenle emziren annelerin kendilerini sağlıklı ve sulu tutmalarını sağlayacak kadar su içmeleri son derece önemlidir. Aynı zamanda süt tedarikinin sürdürülmesine ve yenilenmesine de yardımcı olur. Emziren annelerin günde yaklaşık 12 bardak ( 96 ons ) su içmeleri önerilir .

8. Daha fazla mahremiyet için, halka açık yerlerde emzirirken, çift gömlek numarasını kullanın.

Emziren Anneler İçin 10 Emzirme İpuçları

Halka açık yerlerde emzirme biraz daha özel yapmanın kolay bir yolu çift gömlek yöntemini kullanmaktır. Tek yapmanız gereken bir tişörtün altına düzenli bir tank üst giymek.

9. Anne sütünden dondurma hazırlayın.

Emziren Anneler İçin 10 Emzirme İpuçları
© notgabi / Reddit 

Pompalanan anne sütünü dondurmak, küçük prensiniz veya prensesiniz için diş çıkarmayı kolaylaştırmanın harika bir yoludur. Bebeğiniz katı yiyecekler yemeye başlamışsa, donarken süt, muz, elma, avokado veya armut gibi meyveler bile ekleyebilirsiniz.

10. Sütü kurutmak için lahana yaprakları kullanın.

Emziren Anneler İçin 10 Emzirme İpuçları

Duygusal olarak zor olsa da, her annenin belli bir zamanda emzirmeyi bırakması gerekir. Göğsünüzün üzerine hafifçe ezilmiş bir lahana yaprağı (onu ezmek için normal bir oklava kullanabilirsiniz) yerleştirmek sütün kurumasına yardımcı olacaktır. Lahana, sürece yardımcı olan enzimleri salgılar.

Bonus: Emzirme döneminde bebeğinizi nasıl tutabilirsiniz?

Emziren Anneler İçin 10 Emzirme İpuçları
© Depositphotos.com 

Süt yapmak doğaldır, ancak emzirme sanatını mükemmelleştirmek için biraz pratik yapmak gerekir. Bebeğin uygun şekilde tutulması, yeni doğan mandalı doğru şekilde tutturmak, meme uçlarında ağrı oluşmasını önlemek ve deneyimi hem anne hem de bebek için bir zevk haline getirmek için esastır. Yukarıdaki Infographic, hangi pozisyonun en iyi olduğuna karar vermenize yardımcı olacaktır.Like it? Share with your friends!

56
6 shares, 56 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
8
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
2
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
12
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
10
Eğlenceli
Aşk Aşk
5
Aşk
Çok komik Çok komik
6
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
2
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
12
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir