Eşiniz İlişkinizde Mutlu Olmadığını Gösteren 9 İşaret


75
11 shares, 75 points

Bir araştırmaya göre, Ülkemizde % 19’u ilişkilerinden memnun değiller ama yine de ortaklarıyla birlikte kalacaklar  . Bir şeyin yanlış olup olmadığından emin olmak için başka bir kişinin aklını okumak imkansız olsa da, eşinizin gerçek niyetlerini ortaya çıkarabilecek ve artık ilişkiden memnun kalmadıklarını gösterebilecek belirli davranış biçimleri vardır.

Nestfun, ne kadar kafa karıştırıcı ve acı verici bir ilişki mücadelesinin olabileceğini anlıyor, bu nedenle eşiniz için ilişkinizin yanlış yönde ilerleyebileceğini belirten daha belirgin olmayan işaretlerin bir listesini çıkardık.

1. Eşiniz, sizi eskisi kadar olaylara dahil etmiyor.

Eşiniz İlişkinizde Mutlu Olmadığını Gösteren 9 İşaret
© Girls / Apatow Productions  

İlişki dışında bir hayat yaşamak ve yalnız zaman geçirmek tamamen doğal. Bununla birlikte, eşinizin daha uzaklaştığını ve sürekli olarak boşluk istediğini hissederseniz, aramızda işlerin gidişatından tamamen memnun olmadıklarının bir işareti olabilir. Örneğin, eşiniz yeni bir hobi bulabilir, yalnız bir tatil planı yapabilir ya da sensiz arkadaşlarınızla takılabilir. Eşinizin sizi mümkün olduğunca dışlamaya çalıştığını hissetmeye başlarsanız, muhtemelen konuşma zamanı.

2. Eşinizin duyguları her zaman değişmiş gibi geliyor.

Eşiniz İlişkinizde Mutlu Olmadığını Gösteren 9 İşaret
© Ayrılma / Kırmızı Üretim Şirketi  

Bir an, eşiniz hayatlarının aşkı gibi davranıyorsunuz ve bir sonraki adım ise üşüyor ve kırgın oluyorlar. Bu duruma aşina iseniz, muhtemelen bir şeyler yanlış. Eşiniz bir miktar rahatsızlık ve mutsuzluk hissedebilir ve duygularını çözemez, bu yüzden size kafa karışıklıklarını ve tahrişlerini yansıtmaya başlayabilirler. Ruh hali değişikliklerinin, depresyon veya anksiyete bozuklukları gibi bazı psikolojik sorunların bir işareti olabileceğini unutmayın , bu nedenle davranışlarının asıl nedenini belirlemek için önce eşinizle konuşun.

3. Eşiniz herhangi bir fiziksel sevgi göstermiyor.

Eşiniz İlişkinizde Mutlu Olmadığını Gösteren 9 İşaret
© Aramızda / Barry Films  

Bazı insanlar diğerlerinden daha çok dokunmaktan hoşlanırlar, ancak siz ve eşiniz çok sevimlisiniz ve şimdi eşinizin dokunmaktan, sarılmaktan veya öpmekten ya da herhangi bir şefkat gösterdiğinizde geri çekilmekten kaçındığını fark ederseniz, alarm işareti. Aralarında boşluk bırakma ve ilişkide duygusal kopukluk ve memnuniyetsizlik gösterme biçimleri olabilir.

4. Açık bir sebep olmadan sürekli savaşıyorsunuz.

Eşiniz İlişkinizde Mutlu Olmadığını Gösteren 9 İşaret
© Vicky Cristina Barcelona / Mediapro  

Eşiniz geçmişte farketmemiş bile olabilecek küçük şeyler hakkında kavga etmeye devam ederse, bu ilişkideki hayal kırıklıklarının bir işareti olabilir. Eşiniz duygularını nasıl ifade edeceğini bilemeyebilir, bu yüzden kavga, tahrik ve öfkesini göstermenin tek yolu. Bazı insanlar da ilişkiye son verme yükünü taşımak istemiyorlar, bu yüzden bilinçaltında eşlerini ayrılmanın başlatıcısı haline getirmek isteyebilirler.

5. İlişkinizin hiçbir yere gitmediğini hissediyorsunuz.

Eşiniz İlişkinizde Mutlu Olmadığını Gösteren 9 İşaret
© Atonement / Evrensel Resimler  

Güçlü bir ilişkide, ortaklar hobiler yapmaya, dünyayı keşfetmeye veya gelecek için birlikte planlar yapmaya isteklidirler. Zaman zaman kendi hayatınıza odaklanmak tamamen doğaldır, ancak ikinizin de aynı sayfada çok uzun süre sıkışıp kalmış olduğunu ve birlikte büyümezseniz, eşinizin istemediğinin bir işareti olabilir. Artık ilişkiye yatırım yapmak. İlişki her iki tarafın da samimiyet ve güven oluşturabilmesi için gelişmelidir.

6. Eşiniz söylediğiniz her şeyi kabul eder.

Eşiniz İlişkinizde Mutlu Olmadığını Gösteren 9 İşaret
© Girls / Apatow Productions  

Uzlaşma, mutlu ve sağlıklı bir ilişkinin anahtarıdır, ancak eşinizin söylediğiniz her şeyle aynı şekilde gittiğini düşünüyorsanız, rahatsız edici bir işaret olabilir. Örneğin, eğer eşiniz kendi fikirleri için ayağa kalkarsa ve şimdi sadece akışa devam ediyorlarsa, muhtemelen artık ilişkiniz hakkında pek fazla umursamıyorlar. Ayrıca, inisiyatif eksikliğinin farkına varabilirsiniz, bunun anlamı romantik jestler, tarih geceleri veya gelecekle ilgili konuşmaların olmamasıdır.

7. Eşiniz daha fazla kişiyi ilişkiye sokuyor.

Eşiniz İlişkinizde Mutlu Olmadığını Gösteren 9 İşaret
© Fantastik Canavarlar: Grindelwald Suçları

Birlikte takılacağınız bir grup arkadaşınız, ilişkinize yeni duygular katmak için harika bir yoldur. Ancak, özel olarak herhangi bir zaman harcıyorsanız, eşinizin ilişkinizden bıktığını gösterebilir. Güçlü bir duygusal bağlantı kurmanın ve eşinizle derinlemesine görüşmeler yapmanın tek yolu, önemli bir kişinizle kaliteli zaman geçirmek ve bu konudaki eksiklikleri varsa, her iki duygularınızı da çözmenin zamanı geldi.

8. Eşiniz size dikkat etmiyor.

Eşiniz İlişkinizde Mutlu Olmadığını Gösteren 9 İşaret
© Riverdale / Archie Comics Yayınları 

İlişkinizin başlangıcında, eşiniz sizi daha iyi tanımak ve size tüm zamanlarını ve dikkatlerini vermek için her şeyi yapmış olsa da, zamanla bu güçlü duygular kaybolabilir. Ancak bu, eşinizin sizin yokmuş gibi davranması gerektiği anlamına gelmez. Önemli tarihleri ​​veya birlikte yaptığınız planlar hakkında konuşurken ya da unuturken ortaya çıktıklarını fark ederseniz, kafaları muhtemelen artık ilişkide değildir.

9. Eşiniz ilişkinizdeki sorunları görmezden gelir.

Eşiniz İlişkinizde Mutlu Olmadığını Gösteren 9 İşaret
© Arkadaşlar / Warner Bros. Televizyon  

Eşiniz her şeyin normal olduğunu ve sadece paranoyak olduğunuzu söylemeye devam ederse, ancak size kızdıklarını hissedebiliyorsanız, ilişkinizde bir şeylerin kapalı olduğunun bir işareti olabilir. Eşiniz duyguları hakkında konuşmaya hazır olmayabilir, bu nedenle her şey yolundaymış gibi davranmaları ve herhangi bir işlem yapmamaları kolaylaşır. Sorunu birkaç kez gündeme getirdiyseniz ve eşiniz hala bir tartışma için hazır olmazsa, onlara biraz yer verin ve bunun yerine hayatınıza odaklanın.

Siz veya eşinizin ilişkiden memnun olmadığı bir durumda bulundunuz mu? Sorunla nasıl başa çıktınız? Hikayenizi yorumlarda paylaşın.Like it? Share with your friends!

75
11 shares, 75 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
8
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
2
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
12
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
10
Eğlenceli
Aşk Aşk
5
Aşk
Çok komik Çok komik
6
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
2
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
12
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir