Evinizi düzenleyin:işlevsel bir yaşam alanı için 10 ipucu


74
11 paylaş, 74 points

Alanınızı işlevsel ve dekorasyon olarak rahat bir şekilde nasıl organize edersiniz? Bu soruya cevabı aşağıdaki satırlarda vereceğiz.

Dekorasyon ve Evinizi düzenleyin: işlevsel bir yaşam alanı için 10 ipucu

designmag.fr

Evinizi veya dairenizi düzenleyin: işlevsel bir yaşam alanı için 10 ipucu

Küçük veya büyük, herhangi bir yaşam alanı fonksiyonel olarak tasarlanabilir. Alt çizgi, keyifli ve kolay giden bir iç mekan oluşturmaktır. Neredeyse tüm modern iç mekanların üç stilden birine dayandığını söylemek yanlış olmaz: minimalist, İskandinav ve endüstriyel.

Bir alanın keyifli olması için işlevsel olması gerekir. Ama işlevselliği nedir? İşlevsellik, yaşam alanınızı hiçbir şeyden yoksun olacak şekilde tasarlamaktır, ama aynı zamanda ne çok fazla mobilya ne de çok fazla dekorasyon yoktur. Bu özellik, akıllı düzen ve dekorun karışımıdır. Her şey mevcut öğelerin dengesi sorunudur.

Evinizi veya dairenizi düzenlemek için önce her şeyi doğru planlamanız gerekir.

Her proje iyi planlama ile başlar. Aklınızda belirli bir planınız yoksa, alanınızı doğru şekilde düzenleyemezsiniz. Ölçümleri alarak başlayın. O zaman gerçekten neye ihtiyacınız olduğunu ve onu uzayda nasıl organize edeceğinizi düşünün. Özel bir konfigürasyona sahip bir yaşam alanında yaşıyorsanız, özel mobilya çözümlerini düşünün. Rahatça yaşamak için fazla bir şeye ihtiyacınız olmadığı için göreceksiniz. Modern bir iç mekan aynı zamanda basit, işlevsel ve estetiktir. Bu makalede, alanınızı doğru şekilde düzenlemek için faydalı ipuçlarımızı bulacaksınız.

Evinizi çift fonksiyonlu mobilyalarla düzenleyin

Çift görevli bir kabin kurmak evinizi veya dairenizi düzenlemek için harika bir fikirdir. Oturma odasında, mutfakta, yatak odasında ya da başka bir yerde, bir kerede iki mobilya parçasının rolünü oynayan birçok hareketli çözüm vardır. Bu sehpa kabarcığı durumudur: gerçekten üç işlevi vardır. Aynı zamanda sehpa, osmanlı oturma yerleri ve depo yeri. İsterseniz oturma odasına veya yatak odasına kurabilirsiniz. Yastıklı saklama kabarcığının mükemmel modelleri var.

Ofis veya yemek masasına dönüşen sehpaları da seviyoruz. Sonunda, iki işlevi olan bir sürü şık mobilya bulacaksınız. Bu, örneğin çok fazla mobilyaya sahip olamayacağınız küçük alanlar için çok uygundur.

Küçük yatak odası için, duvara uyan bir yatağa ya da bir ofise dönüşen komodinin üstüne koyacağız. Pratik ve yaratıcı bir şekilde düşünün, fikirler sizi yalnız bırakacak!

Evinizi veya dairelerinizi düzenlemek için yaşam alanınızın her köşesini optimize edin

Her metrekare önemlidir. Evdeki küçük yerler hakkında nadiren düşünürüz ve onları nasıl düzenleyebiliriz. Giriş, nişler, pencere pervazları veya başka herhangi bir yer kullanışlı bir yere dönüşebilir. Büyük nişler kolayca bir okuma köşesine dönüştürülürken küçük nişler raf veya dekorasyon için mükemmeldir. İkincisi, örneğin pencerenin yanında da düzenlenebilir. Japonya’da tamamen gizli tuvaleti olan küçük daireler duydun mu? Japonların yaratıcılığı inanılmaz.

Sadece zemin var, duvarlar ve tavan da var! 

Genelde, mobilyaların zemin üzerine monte edildiğini ve mobilyaların asıldığını da unutarak yapıyoruz. Küçük alanlar için, bunu düşünmek gerçekten uygundur. Raflar kitap, vinil veya mutfak eşyaları veya baharat depolamak için mükemmel bir çözümdür. Raflar çok ucuz bir mobilya çözümüdür ve isterseniz bunları kendiniz üretmeniz bile mümkündür.

Katlanabilir bir masa, istiflenebilir veya başka bir asma sandalye – küçük yaşam alanları için mükemmel çeşitlilikte mobilyalar vardır. IKEA gibi uzman mağazalarda her şeyi bulacaksınız.

Muhteşem Renkler ile Evinizi Düzenleyin

Dekorasyon ve işlevsel bir yaşam alanı için renklendirme

designmag.fr

Küçük alanlar için, genellikle açık tonları giyeriz; büyük olanlar için koyu renkler elde edebiliriz. Tavsiyemiz duvarları açık tonlarda boyamak veya giydirmektir. Bu şekilde, alanı görsel olarak büyütürsünüz ya da parlaklık kazanırsınız. Diğer renkler için, bunları mobilya veya dekorasyon biçiminde tanıtmak her zaman mümkündür.

Bana göre 2019 yılının rengi mercan gülüdür. Kıyafet, aksesuar veya makyaj biçiminde giymek kolaydır. Ancak onu iç kısmına entegre etmek her zaman kolay değildir. Elbette onu küçük tuşlarda bir dekorasyon olarak tanıtabilir veya neden bu rengin güzel bir sandalyesini bu şekilde yerleştirmeyebilirsiniz:

Dekorasyon ve işlevsel bir yaşam alanı için rahat koltuk

designmag.fr

Dekorasyon Işık olabilir! 

Işık, özel veya kamusal alanların ambiyansı ve rahatı için son derece önemlidir. Mobilya ve dekoru vurgulayan son dokunuş. Ayrıca evinizi veya dairenizi görsel olarak düzenlemenizi sağlar. Mutfakta, her zaman mutfak adasının üzerinde asılı duran armatürler koyarız ve çalışma planı için iyi bir aydınlatma olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle hafif lekelerle çalışıyoruz. Yatak odasında çok fazla ışığa ihtiyacınız yok. Sadece bir duvar lambası veya okumak için küçük bir lamba var. Banyo ve tuvaletler için aynı. Banyoda, makyaj yaparken veya traş olduğunda aynayı rahatlatmak için aydınlatmayı düşünürsünüz.

Dekorasyon ve işlevsel bir yaşam alanı için saolan düzenlemeleri

designmag.fr
Dekorasyon ve işlevsel bir yaşam alanı için muhteşem bir koltuk
designmag.fr


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

74
11 paylaş, 74 points

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
2
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
10
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
6
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
5
Eğlenceli
Aşk Aşk
13
Aşk
Çok komik Çok komik
1
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
10
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
6
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Oylama
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı