Evde çocuğunuzu zarar verebilecek 14 sıradan şey


64
7 paylaş, 64 points

Her gün, milyonlarca çocuk düşme, zehirlenme ve yanma nedeniyle yaralanmalara neden olur. Ve genellikle evde doğru bir şekilde gerçekleşir çünkü ebeveynler evlerini güvenli bir yer haline getirmek için ne kadar çabalasalar da, her şeyi hesaba katmak gerçekten zordur. Ayrıca, uzun yıllardır var olan bir şeydeki bir tehdidi tanımak zor.
1. Saksı bitkileriSaksı çiçekleri çoğunlukla çocuklar için basitçe erişilebilir olmasından, bir bitkinin tadına bakmalarını önleyecek hiçbir şey yoktur . Ne yazık ki, neticeler epey üzücü olabilir. Örneğin, bir açelya zehirli şoklara yol açabilir ve sık sık evde tutulan dieffenbachia, yutulduğunda boğazın şişmesine yol açabilir. Bunun olmasını önlemek için, potansiyel olarak tehlikeli bütün saksılardan kurtulmanız lazım olur.
Evde çocuğunuzu zarar verebilecek 14 sıradan şey 1
2. Soket kapaklarıSoket kapakları yeni bir konsept değildir. Mesele şu ki, normal soket kapaklarını çıkarmak çok zor değil ve çok dikkat çekiyorlar. Yani, diğerleri daha gelişmiş kapakları seçin veya  bloke mobilya ile tüm prizler – bu şekilde daha güvenlidir.
Evde çocuğunuzu zarar verebilecek 14 sıradan şey 2
3. Minderler ve yanlarYatağın minderleri ve yanları harbiden tehlikelidir: uykularında hareketeder iken, bebekler bunlardan boğulurlar. İster inanın ister inanmayın, çocuklar sık ​​sık yaralanırlar ziradekorasyona yakalanırlar. Bunu önlemek için yatakta bulunması lüzumlenen tek şey bir yataktır.

4. Bir kaygan küvetKüvette kayma ciddi yaralanmalara ve çocukların banyoda yalnız bırakıldıklarında boğulmasına neden olabilir. Kayma olasılığını azaltacak banyo zeminine kauçuk bir paspas koyun. Olası bir vuruştan kaynaklanan hasarı en aza indirgemek için musluğa bir kapak koyun  ve duvara bir küpeşte yerleştirin – 3 ya da 4 yaşındaki bir çocuğun sudan çıkmasına yardımcı olabilirler.
Evde çocuğunuzu zarar verebilecek 14 sıradan şey 3
5. Saklanma yerleriÇocuğun ağır bir örtüyle veyahut kutularla dolu dar bir dolabın içerisinde bir göğsün içerisinde saklanması, kendisi başlarına çıkamayacakları ve korkacak olmaları epey mümkündür. Böyle yerler kilitlenir, böylelikle bir çocuk nereye giderse, onları bulabileceksiniz.

6. Çöp kutularıÇöp, tıpkı parlak olan her şey gibi, çocukların dikkatini çeker. Çocuğun çöp kutusundan (kötü şeker veya deterjan şişesi gibi) zehirli bir şey almasını önlemek için kutuyu bir kapakla kapatın ve saklayın – mutfak lavabosunun hemen altında olsa bile.

7. KorkuluklarEğer bir çocuk kendi başına merdivenlerden yukarı ve aşağı gitmek için yeterince yaşlıysa ve korkuluktan düşeceklerinden korkuyorsanız, aralarında bir çocuğun düşmesini engelleyecek bir balık ağı kurmayı deneyin. Ve bir bebek kapısı kullanmayı unutmayınız  – bu kapılar küçük çocukların merdivenlere girmesine izin vermez.
Evde çocuğunuzu zarar verebilecek 14 sıradan şey 4
8. TellerGünümüzde elektronik cihazları kullanmayı bırakmak imkansız. Ancak telleri gizlemek mümkündür. Bir uzatma kablosunu ayakkabı kutusuna gizleyin (kendiniz yapabilirsiniz). Bazı telleri masa üstü ve duvarların altına takın. Bunları saklamanın bir başka yolu, kabloları zemine yerleştirmek için koli bandı kullanmaktır .
Evde çocuğunuzu zarar verebilecek 14 sıradan şey 5
9. Kaygan zeminlerKaygan zeminler ve halıdaki delikler evin etrafında çalışan bir çocuk için tehlikeli bir düşüşe neden olabilir. Bu durumdan korkarsanız, halıyı düzeltin veya tamamen çıkarın. Daha az kaygan hale getirmek için zemine özel bir karışım koyun (yaklaşık 10-15 dakika sürecektir). Banyoda bir lastik hasır koymak hakkında unutma.

10. ÇekmecelerBir çocuğun bir kabinin içine girmesini ya da ağır bir çekmeceyi düşürmesini önlemek için kullanabileceğiniz özel kilitler vardır . Manyetik kilitler, kordon kilitleri, sürgülü kilitler, yaylı kilitler ve diğer seçenekler çocuğunuzu olası bir yaralanmadan koruyacak ve değerli eşyalarınızı onlardan koruyacaktır.

11. HayvanlarEn cana yakın hayvanlar bile çocuklarınız için bir tehdit olabilir  , bu nedenle hayvanlarınız bir veteriner tarafından kontrol edilmeli, aşılanmalı ve iyi bir davranış öğretmelidir. Bir hayvan dostu seçerken gerçekten dikkatli olmalısınız: “aile” ırklarının köpekleri ve kedileri olsun. Çocuğun hayvanın yemeğine asla dokunmadığından veya hayvanın evine girmediğinden emin olun. Çocuklarınıza evcil hayvanlara saygı göstermelerini öğretin, böylece onlara agresif davranmayacaklar.
Evde çocuğunuzu zarar verebilecek 14 sıradan şey 6
12. Plastik torbalarBazen, ebeveynler çocuklarından düzenli plastik poşet saklamayı unuturlar. Bu çantalar gürültülü olduğundan çocuklar için ilginç olabilirler ve onları başlarına koyabilir veya çiğneyebilirler. Ama onlar bunu yapabilecek kadar boğulabilirler. Plastik torbaları bir çocuğun onlara ulaşamayacağı bir yerde saklayın.

13. Gaz sobaları ve lavabolarBir çocuğun bir gaz ocağı ile oynamasını önlemek için, çocuğunuzun evine gazı bırakmasına izin vermeyecek özel soba topuzu kapakları alın. Ve bir termoregüle su musluğu ayarlarsanız, çocuğunuz yanmayacak.
Evde çocuğunuzu zarar verebilecek 14 sıradan şey 7
14. SüslemelerAğır vazolar, heykeller ve çerçeveler çocuklara ve yapay meyvelere düşebilir ve kokulu mumlar genellikle yenir . Bunun olmasını önlemek için evde yenebilecek ya da düşebilecek hiçbir şey olmadığından emin olun. Örneğin, heykelleri yumuşak oyuncaklarla değiştirin.
Evde çocuğunuzu zarar verebilecek 14 sıradan şey 8
Bonus: güvenli oyuncak al.Oyuncaklar  eğlenceli olabildiği için, oldukça tehlikeli olabilirler. Örneğin, fidget spinner’ları kolayca kırılır ve küçük çocuklar küçük parçalar üzerinde boğulabilirler. Ayrıca, iplikçiler hafif bir esinti oluştururlar, bu nedenle çocuklar genellikle yüzlerine yakın tutar ve çatlak bir dişe yol açabilirler. Bu nedenle, çocuklarınız için oyuncak seçerken olası tüm tehlikeleri göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun.Unutmayın: Çocuğun yaralanmasını önlemek için birçok farklı yol olsa da, aynı zamanda keskin nesneleri saklamanın yanı sıra güvenliği öğretmek de önemlidir. Çocuklarınızın güvende olduğundan emin olmak için ne yapıyorsunuz?
Evde çocuğunuzu zarar verebilecek 14 sıradan şey 9Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

64
7 paylaş, 64 points

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
8
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
2
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
12
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
10
Eğlenceli
Aşk Aşk
5
Aşk
Çok komik Çok komik
6
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
2
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
12
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Oylama
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı