Evlilikte 8 Gizli Psikolojik Sorun


46
5 shares, 46 points

Evlilikte , eşinizin mesajlarını gizlice bir göz atmak, özellikle de sizden bu küçük yaramazlık eylemini asla öğrenemeyeceklerini biliyorsanız, gerçekten cazip gelebilir. Aslında, araştırmalar , kadınların% 34’ünün ve erkeklerin% 62’sinin zaman zaman eşlerinin telefonuna gizlice baktığını gösteriyor. Ve bu meraklılığın sebebi sadece kıskançlık değil. Görünen o ki, bu mesajları ve telefonunuzdaki diğer kişisel verileri kontrol etmek için daha iyi yarınızı zorlayabilen daha derin psikolojik nedenler olabilir.

Nestfun, eşinizin sizi rahatsız etmeye çalışmasının ve ilişkiniz için ne anlama geldiğinin 8 sebebini buldu  .

8. Eşinizin özgüveninin düşük olması.

Evlilikte 8 Gizli Psikolojik Sorun
© SS-GB / Dünya Çapında BBC

Bir snooper, güvenmedikleri diğer kişi olduğunu düşünse de, gerçekte tam tersidir. Çoğu durumda, bir kişi eşinin kısa mesajlarına, e-postalarına, DM’lerine ve benzerlerine bakarsa, yeterli olmadıklarından (veya tam tersine) çok fazla endişe duyduklarından ve doğrulama ihtiyaç duyduklarından endişe duyarlar .

İstikrarlı ve uzun süreli bir ilişkide olsa bile, bu insanlar eşlerinin daha iyisini hak ettiğine ve dolayısıyla başka bir kişiye kolayca çekilebileceğine inanıyor.

7. Evlilik: Eşiniz ilişkiden memnun değil.

Evlilikte 8 Gizli Psikolojik Sorun
© Sherlock / Hartswood Filmleri  

Sağlıklı bir ilişkide, her iki ortak da koşulsuz olarak birbirlerine güvenir ve birbirlerinin mahremiyet, kişisel alan ve birlikte geçirdikleri zamanı geçen bir ömre sahip olma haklarına saygı gösterir. Bunlardan biri için güçlü bir dürtü hissediyor Bu ciddi bir ilişki sorgulamaya nedeni olabilir .

Muhtemelen eşiniz sadece doğru yöne gittiğinizden emin değildir. Ya da belki seninle olmak isteyip istemediklerine henüz karar vermemiştir. Her iki durumda da, gözetleme, sizin ve eşinizin tamamen farklı değerlere sahip olduğuna işaret edebilir ve en kısa zamanda onlar hakkında konuşmalısınız.

6. Eşiniz sizi aldatmayı düşünüyor olabilir.

Kişisel yaşamınıza yönelik sağlıksız bir merak , eşinizin derin düşüncelerinin bir yansıması olabileceği için aslında sizin için bir uyarı işareti  olabilir . Başka bir deyişle, eğer bir kişi uygunsuz bir şeyin olacağından veya halihazırda gerçekleşmekte olduğundan şüpheleniyorsa, bu uygunsuz eylemleri gerçekten yapan kişi olabilir.

5. Evlilik: Eşinizin güven sorunları var.

Güven, sağlıklı bir ilişkinin temelidir. Ve birisine güvenmenin ne kadar kolay olduğunu bulmanız, geçmiş deneyimlerinizden büyük ölçüde etkilenir . Eğer eşiniz onlara yalan söylediğinizi düşünüyorsa, büyük olasılıkla geçmişte yalan söylemiş ya da aldatılmışlardır.

Böyle kötü bir deneyimden sonra  , kişi genellikle aşırı duyarlı hale gelir ve sizin söylediğiniz herhangi bir masum jest veya söz, zihninde alarmı artırabilir . Bu durumda, hafif paranoyaklı ortağınız, meraklılarının eylemlerinizle değil, kendi meseleleriyle bağlantılı olduğunu anlamalıdır.

4. Eşiniz sağlıklı sınırlar koyamıyor.

Evlilikte 8 Gizli Psikolojik Sorun

Her ilişkide, sınırlar olmalı ve onları ihlal etmek bazı şeylerin yolunda olmadığını gösterir- eşiniz bunu anlamalı. Bu nedenle, kişisel alanınıza saygı duyduğunuzu ve kimsenin istila etmesine izin vermeyeceğinizi açıkça belirtirseniz, eşiniz, kendisinden daha büyük olsa bile gizlilik ihtiyacınızı kabul etmelidir .

Telefonunuzu sürekli kontrol ederek bu sınırları sürdürememek, gelecekte bu kişiyle ilgili kendinizi rahatsız hissedeceğinizin ilk işareti olabilir . Kural olarak, birisi sizin için gerçekten önemli olan basit şeylere dikkat etmezse, sizin belirlediğiniz duygusal, fiziksel veya diğer sınırları ihlal etme olasılığı daha yüksektir .

3. Eşiniz açıkça konuşmaktan korkuyor.

Daha iyi olan tarafınızın gölgeli olduğunu fark ettiyseniz ve duygularını açık ve dürüstçe ifade etmek yerine telefonunuzu kontrol etmeye başladıysanız , bu aslında bir şeyleri sakladıklarının bir işareti olabilir .

Ya sadece basit bir saçmalık veya gerçek bir aldatma eylemi, sadece onlara neler olup bittiğini doğrudan sorarsanız öğrenebilirsiniz. Değerli bir ortak konuşma davetinizi reddetmeyecek ve ilişkinizde ne olursa olsun tartışmaya açık olacaktır.

2. Eşinizin dikkat etmesi gerekiyor.

Evlilikte 8 Gizli Psikolojik Sorun

Oturun ve geçen bir ay boyunca eşinizle ne sıklıkta konuştuğunuzu hatırlamaya çalışın. Genelde yaptığınız gibi iletişim kurdunuz mu veya birlikte geçirdiğiniz zaman miktarında önemli bir düşüş oldu mu? Eğer  çok uzun bir süredir eski konuşmaların iyi geçmediyse , eşinizin garip davranışının nedenini bulmuş olursunuz.

Bazı durumlarda, bir  iletişim arızası, bir kişinin telefonunuzu kontrol etmek gibi gurur duymadığı şeyleri yapmasını sağlar . Eşiniz hayatında neler olup bittiğini merak ediyor ve sizinle daha fazla zaman geçirmek istiyor, ancak bir nedenden ötürü, kendinizi buna açamıyorsunuz.

1. Eşiniz ciddi bir ilişki için hazır değil.

Evlilikte 8 Gizli Psikolojik Sorun
© Aptal ve Dumber / Yeni Çizgi Sinema  

Eşiniz telefonunuzu arkanızdan kontrol etmeyi tercih ediyorsa, aslında sizinle konuşacak, bu bir ilişkide bulunabilecek kadar olgun olmadıklarının bir işareti olabilir . Davranışlarını bu şekilde açıklayabilirler – sadece sizi kimin aradığını bilmek istiyorlar ve hepsi bu, kıskançlık yok. Ancak, telefonda saklambaç oynamak yerine, doğrudan kaynağa gidip doğrudan size sorabilirler .

Bir kişi size bu kadar basit bir soru soramazsa, birlikte yaşamak veya bir aile planlamak gibi daha ciddi konular hakkında konuşmanız gerektiğinde ne hissedeceğini düşünün. Yani, muhtemelen şu anda ciddi bir ilişki kurmaya hazır değillerdir .

Eşinizin telefonunu hiç kontrol ettiniz mi? Bununla iyi miydi? Lütfen düşüncelerinizi yorumlarda paylaşın!Like it? Share with your friends!

46
5 shares, 46 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
13
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
8
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
4
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Aşk Aşk
10
Aşk
Çok komik Çok komik
12
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
8
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
4
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir