16 yaşındaki bir çocuk Fortnite Dünya Kupasında 3 milyon dolar kazandı.


89
9 shares, 89 points

Fortnite Dünya Kupasını, 2 milyondan fazla insan dünyanın en iyilerini büyük paralar için rekabet ederken izledi.

Savaş royale oyunu Fortnite bir fenomen haline geldi. Geliştirici Epic Games’in bedava video oyunu milyarlarca dolar kazandı ve her yaştan oyuncu için bir saplantı haline geldi . Popülerlikteki bu artış Fortnite turnuvalarını, istekli oyuncuların izleyebilmeleri ve yarışabilmeleri için getirdi . Bunların en büyüğü, Fortnite Dünya Kupası, Pazar günü ise hepsini “Kyle” Bugha “Giersdorf yaptı. 

Fortnite Dünya Kupası Finalleri, 30 milyon dolarlık ödül havuzuna sahip, 26-28 Temmuz tarihleri ​​arasında New York’ta Arthur Ashe Stadyumu’nda gerçekleşti. 

Fortnite Dünya Kupasını kim kazandı?

Pazar etkinliğin son günüydü ve hepsi solo turnuva ile ilgiliydi. Dünyanın dört bir yanında daha küçük turnuvalara hak kazanan oyuncular yarıştı ve 16 milyonluk Kyle “Bugha” Giersdorf oldu ve 3 milyon dolarlık birincilik ödülü ve dünyanın en iyi Fortnite oyuncusu unvanını kazandı. 

Giersdorf güne güçlü başladı ve altı maçın ilkini kazandı. Sonraki beş maçta, yüksek puanlar almaya ve daha fazla elemeler biriktirmeye devam ederek ona öncülük etti. Gün boyunca en üst sırada yer aldı ve son oyunda komutan bir liderliği vardı, ki bu onun kaybetmesi neredeyse imkansız görünüyordu.  

Giersdorf pazartesi günü Jimmy Fallon’un başrol oynadığı The Tonight Show’da konuk oldu ve günlük rutin çalışmalarından ve gün için pratik yapmadan önce yarım saatlik bir ısınma harcıyordu. Ayrıca, büyükbabasının onu güldürmek için ona bebek olarak söyleyeceği şey olan “Bugha” adının kökenlerini de açıkladı. 

Twitch izleme sitesi Githyp, 1.3 milyon kişinin video oyun akış sitesi üzerinden Pazar finallerini izlediğini tahmin ediyor. On YouTube , olay için yarım milyon akort vardı. Ayrıca, Microsoft’un akış hizmeti Miksörü’nde izleyiciler vardı ve oyuncular , Epic’in yeni bir hizmeti sayesinde Fortnite oynarken finalleri izlemek için kan içindeydiler . 

Cumartesi ikili turnuva oldu ve Avrupa takımı Emil “Nyhrox” Bergquist Pedersen ve David “Aqua” W. şampiyonu aldı ve 3 milyon dolar kazandı. Oyuncular altı maçtan ikisini kazandılar ve bu yarışmaya katılan 50 takım arasında en fazla puanı kazandılar. 

Fortnite Dünya Kupası Nedir?

Epic, 2019 tarihli 2019 Fortnite Dünya Kupasını Haziran 2018’de açıkladı. Planları 2018’in sonunda başlayan ve 2019’daki finallerle haftalık turnuvalar yapmaktı . Mart ayında geliştirici , Nisan’da başlayan Fortnite Dünya Kupası elemelerine göre planlarını değiştirdi .

Oyuncular, finallere hak kazanmak için haftalık ya da tekli turnuvalarda puan kazandılar. Toplamda en yüksek puana sahip olanlar etkinliğe davet edildi ve 3 milyon dolarlık birincilik ödülünün yanı sıra, dünyanın en iyi Fortnite oyuncusu taçını oynadılar. 

Turnuva formatı nedir

İkili ve solo etkinliklerde, oyuncular / takımlar altı maçta yarışırlar. Her maçtan sonra nasıl yerleştirdiklerini ve kaç elemeyi biriktirdiklerini temel alarak puan kazanırlar. Altı maçtan sonra en çok puan alan oyuncu veya takım kazanan olur. Duos 3 milyon dolarlık bir ödül verirken, solo kazananlar 3 milyon dolarlık parayı kendilerine saklar.

Fortnite Dünya Kupasına kim katıldı

Epic, Fortnite Dünya Kupası için eleme etkinliğine altı bölgede katılan 40 milyondan fazla oyuncu olduğunu söyledi: NA Doğu, NA Batı, Avrupa, Brezilya, Asya ve Okyanusya (Austalia ve Yeni Zelanda). Bu elemelerden, saha şuan 50 düelloya ve 100 solo oyuncuya indi. Yarışan bazı oyuncular Turner “Tfue” Tenney, Noah “Vivid” Wright ve Timothy “Bizzle” Miller. Kesimi yapmayan kayda değer bir oyuncu , Dünya Kupası’na giremeyen Tyler “Ninja” Blevins oldu. 

Fortnite Nedir?

Fortnite bir savaş royale oyunudur, yani çok sayıda oyuncu bir maça başlar ve hayatta kalan son oyuncu kazanır. Her oyunda, sadece kazmalarla donatılmış bir adaya inen 100 oyuncu var. Hayatta kalabilmek ve diğer oyuncuları yok etmek için yeni silahlar, el bombaları ve diğer eşyaları bulmaları gerekecek.

Fortnite’ı benzersiz kılan oyunun yapı yönüdür. Oyuncular ahşap, metal ve tuğla gibi malzemeleri duvarlar, rampalar ve döşemeler oluşturarak temizleyebilirler; Bu yapılar, oyuncuları mermilerden korumaya yardımcı olur ve rakiplere karşı avantaj noktaları sağlayabilir. En iyi Fortnite oyuncuları sadece silahla iyi değil, aynı zamanda kendilerini savunmak için hızla inşa edilebilirler.Like it? Share with your friends!

89
9 shares, 89 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
13
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
8
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
4
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Aşk Aşk
10
Aşk
Çok komik Çok komik
12
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
8
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
4
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir