Genç Görünmenize yardımcı Olabilecek 9 Makyaj ve Saç Model İpuçları


88
9 paylaş, 88 points

Güzel makyaj, güçlü yanlarını geliştirmeye ve kusurları gizlemeye yardımcı olduğu için bir kadına daha fazla güven verebilir. Ancak, çoğu kez bizler, makyaj stilimizi, yaşları 20 ile birlikte mükemmel görünen bir rujun 40 yaşında çarpıcı görüneceğini düşünerek yaşımızı değiştirmemeyi tercih ediyoruz. Ama bu doğru değil. Kozmetik sanatçılar ve plastik cerrahların yardımı olmadan birkaç yıl daha genç görünmemize yardımcı olacak makyaj sanatçıları ve kuaförlerden bazı öneriler aldık.
1. Saç stilinize gölgeler ekleyinBirçok kadın, saçlarını yaşla hafifletmeye çalışır ki bu iyi bir fikirdir, çünkü daha adil tonlar, bir tazeliği canlandırır ve bu nedenle, bir kaç yıl daha genç görünmesine yardımcı olur. Bununla birlikte, dikkate alınması gereken birkaç nüans var.Öncelikle sıcak tonları seçin . Saçınızın külünü sarıyorsanız, gözlerinizi küçültmek yerine, gözünüze daha fazla yıl katmanız olasıdır. İkincisi, saçlarınızı tamamen hafifletmek gerekli değildir – doğal renklerin açık tonlarının eklenmesi fazlasıyla yeterli olmalıdır . Birçok kadına uygun olmayan, sıcak bir kahverengi saç renginin bile tazelenmesine yardımcı olacaktır.Bir değişimin aşırı derecede sert olması için sarışın olmayı düşünüyorsanız, sıcak bir çikolata rengini tercih edebilirsiniz. Fakat saçlarınızı ölmeden önce, cildinizin rengiyle uyumlu olduğundan emin olun, aksi halde saçlarınız doğal görünmez.
Genç Görünmenize yardımcı Olabilecek 9 Makyaj ve Saç Model İpuçları 1
2. Kaşlarınıza doğal bir renk ver ve görsel olarak daha yoğun hale getir.Doygun bir rengin canlı kaşları, yüzü görsel olarak daha genç yapar. Bu sadece  makyaj sanatçılarının değil, bilim adamlarının da görüşüdür. Bazı araştırmalarında, gönüllülerin farklı yüz zıtlıklarına sahip insanların resimlerine bakmalarını istediler – bir grup daha az canlı ve parlak kaş ve dudaklara sahipti ve ikinci grup daha parlak ve daha canlı dudaklara ve kaşlara sahipti. Deneydeki katılımcıların çoğu, kaşları ve dudakları arasında daha fazla kontrastı olan kadınları daha genç olarak kabul ettiler.Bu, “boşlukları doldurmak” için kaşların gölgelerini veya kalemlerini kullanmanın anlamlı olduğunu gösteren kanıt niteliğindedir – bu ürünler yüzünüzün bu kısmını daha parlak hale getirmeye yardımcı olacaktır.Eğer saçlarınız çok açıksa, kıllar aynı tondaki kaşlardan çok daha iyi görünecektir. Siyah ya da kahverengi saçlı kadınlar saçları zaten karanlık olduğundan ve yapmaları gereken tek şey daha az problemi var; doğru şekli bulmak ve bir kalem ya da kaş gölgesiyle küçük tüyler içeren boşlukları doldurmak.
Genç Görünmenize yardımcı Olabilecek 9 Makyaj ve Saç Model İpuçları 2
3. Dudaklarınızı görsel olarak daha dolgun hale getirin – ama çok fazla değil.Kadının dudakları yaşla birlikte incelir ve bu konuda yapabileceğimiz hiçbir şey yoktur. Bazıları bu konuyu güzellik uzmanlarının yardımıyla çözerken  , diğerleri doğru makyajı tercih ediyor.Dudaklarınızla aynı tonda bir kalem yardımıyla dudaklarınızı görsel olarak büyütebilirsiniz. İhtiyacınız olan konturu çizmenize yardımcı olacaktır. Buradaki asıl şey aşırıya kaçmamaktır, aksi takdirde gerçekçi olmayan hatta komik görünümlü bir makyaja sahip olursunuz. Dudak çizgisi ile kalem çizgisi arasında 2 milimetre boşluk bırakmak sorunlu alanları doldurmak için yeterli olmalıdır. Bundan sonra, yeni kontur hatlarını düşünürken dudaklarınızı renkli bir rujla boyayabilirsiniz.Enjeksiyon yapmadan dudaklarınızın daha genç kalmasına yardımcı olabilecek özel egzersizler vardır. İyi haber – bu alıştırmalar hiç fazla zaman almıyor.
Genç Görünmenize yardımcı Olabilecek 9 Makyaj ve Saç Model İpuçları 3
4. Daha hacimli, hafif kıvrımlı saç modelleri tercih edin.Kusursuz bir saç tokası – ister eşit şekilde şekillendirilmiş bukleler olsun ister saçları düzeltin – bir kadını daha yaşlı görünür.. Kuaförler, daha genç görünmek isteyenler için daha özensiz saç stilleri yapmanızı önerir. Hem at kuyruğu hem de gevşemiş saçlar işe yarayacaktır.Eğer bukleler istiyorsanız, basit, doğal olanlarla sopa; ve düz saçlardan  hoşlanıyorsanız, Jennifer Aniston veya  Reese Witherspoon gibi katmanlı bir saç kesimi yapın . Yüze yakın daha kısa saçlar, konturu düzeltmeye yardımcı olur ve sizi daha genç gösterir.
Genç Görünmenize yardımcı Olabilecek 9 Makyaj ve Saç Model İpuçları 4
5. Dişlerinizi beyazlatın.Çocukluğunuz sırasında parlak beyaz dişleriniz olsa bile, yediğimiz ürünler ve önderlik ettiğimiz yaşam tarzları nedeniyle yaşları beyazlığını kaybedeceklerdir. Fakat beyaz dişler her zaman çekici görünür ve araştırmalar beyaz bir gülüşün bir kişinin 5 yaş daha genç görünmesine yardımcı olduğunu kanıtlamıştır . Bu yüzden gülümsemenizin parlaklığına dikkat etmek çok önemlidir.Uzmanlar , dişlerinizi beyazlatırken ve aşırıya kaçtırmadığında doğru tedaviyi seçmenizi önerir . Kişinin dişlerin doğal beyazlık hep aşırı beyazlık daha etkili görünüyor.
Genç Görünmenize yardımcı Olabilecek 9 Makyaj ve Saç Model İpuçları 5
6. Çok kalın olmayan uzun bir saçak kullanın.Uzun bir saçak yaşlanma belirtilerini gizlemek için mükemmeldir, çünkü yüz hatlarını yumuşatır, gözleri geliştirir ve alnındaki küçük kırışıklıkları gizlemeye yardımcı olur. En iyi seçenek saçak ışık ve biraz düzensiz yapmaktır  – bu hile saçınızın daha hafif ve daha çekici görünmesine yardımcı olacaktır.
Genç Görünmenize yardımcı Olabilecek 9 Makyaj ve Saç Model İpuçları 6
7. Kaputlu göz kapaklarını gizlemek için doğru göz makyajını kullanın.Kapşonlu göz kapakları yaşlanma ile değil, bir kadının fizyolojisi ile bağlantılıdır. Onlara sahip değilseniz – sizin için iyi! Ancak, hareketli göz kapağınızda asılı bir üst kapak varsa, maalesef bu özellik sizi daha yaşlı görünmenizi sağlayabilir.Kapşonlu bir göz kapağını gizlemek için makyaj sanatçıları , göz kapağının ana kısmına uygulanması gereken çıplak gölgeleri kullanmanızı tavsiye ederler. Gözlerin köşeleri ve kaşların altındaki alan daha hafif göz kapaklarıyla vurgulanmalıdır. Dikkati kapüşonlu göz kapağından uzaklaştırmak için gözlerinizi bir kalem veya göz kalemi ile vurgulayabilirsiniz. Bu durumda, siyahı tercih etmeyin, bunun yerine kahverengi veya gri bir gölge için tercih edin.
Genç Görünmenize yardımcı Olabilecek 9 Makyaj ve Saç Model İpuçları 7
8. Sıcak tonlarla bir makyaj temasını seçin.Cildinizin daha sıcak, daha doğal ve genç görünmesini sağlar. Bu yüzden bir makyaj temeli seçerken, sıcak veya sarımsı bir alt ton olanlara tercih edin . Tabii ki, doğal ten renginizi dikkate almalısınız – bir vakıf cildinizin renginden çok daha parlak olmamalıdır.Makyaj sanatçıları, bu kuralın, genellikle daha serin bir cilt tonuna sahip olan karanlık kompleksi olan kızlar için de işe yaradığından emindir.
Genç Görünmenize yardımcı Olabilecek 9 Makyaj ve Saç Model İpuçları 8
9. kirpik maskaralar veya doğal görünümlü sahte kirpik uzatmak için Opt.İnce ve kısa kirpiklere sahip genç kızlar bile, kirpik maskara “hayır” demeye acele etmemektedir. Ancak, rimelinizi doğru bir şekilde seçmeyi unutmamalısınız. Daha genç görünmek isteyen kadınlar için, uzamış bir maskara mükemmel bir seçimdir çünkü kirpikleri çok ağır görünmeden görünümü geliştirebilir .Makyaj sanatçılarının sıklıkla kullandıkları bir başka seçenek de yanlış kirpikleridir. Bununla birlikte, doğal görünmeleri önemlidir, bu nedenle uzun ve kalın olmayan kirpiklere tercih vermek daha iyidir.Başka hangi görsel makyaj numaraları var? Lütfen yorumlarda bunları bize bildirin!
Genç Görünmenize yardımcı Olabilecek 9 Makyaj ve Saç Model İpuçları 9Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

88
9 paylaş, 88 points

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
12
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
6
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
2
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Aşk Aşk
9
Aşk
Çok komik Çok komik
10
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
6
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
2
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Oylama
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı