Kilo Verdikten Sonra Göğüslerinizi Sıkılaştırmanın 7 Yolu


78
13 shares, 78 points

Güğüs, sarkık meme, vücudun kilo vermeye cevap vermesi için tamamen doğal bir yol olsa da, birçok kadın bu nedenle güvensiz hissediyor. Meme dokusunun başlangıçtaki durumuna tam olarak geri dönemediği doğrudur, ancak doğru egzersiz, sağlıklı beslenme ve bazı ek önlemler kombinasyonu durumu kesinlikle iyileştirebilir.

Göğüslerinizi sıkılaştırmak ve sarkmaya veda etmek için, Nestfun tarafından önerilen ipuçlarını takip edin  ve ilk sonuçları bir ay içinde görün. Bir bonus olarak, makalenin sonunda, meme şeklinizi iyileştirmek istiyorsanız, zorunlu olan 3 etkin egzersiz bulacaksınız.

1. Sadece göğüs kaslarınızı değil tüm vücudunuzu çalıştırın

Göğüslerinizi Sıkılaştırmanın 7 Yolu

Göğüs kaslarınızı çalıştırmanın daha sıkı ve dolgun göğüslere sahip olmanın anahtarı olduğu doğrudur. Ancak teknik olarak konuşursak, çoğunlukla yağ dokusundan ve meme bezlerinden oluştuğundan memeleri “kaldıramazsınız” . Bununla birlikte, göğüslerin daha tonlu görünmesi için yakındaki kasları şekillendirebilirsiniz, ancak sadece göğüs kaslarınızı çalıştırmak hile yapmaz. Duruşunuzu ve göğüslerinizin görünümünü iyileştirmek için tüm üst bedeninizi kavramanız gerekir.

2. Duruşunuzu dikkat edin.

Göğüslerinizi Sıkılaştırmanın 7 Yolu
© depositphotos.com  

Uygun duruşu sürdürmek yalnızca sizi daha iyi görünmekle kalmaz, aynı zamanda sarkmaya katkıda bulunabilecek eklem ve dokulardaki gereksiz stresi de ortadan kaldırır. İyi duruş , ağırlığın eşit şekilde dağılmasını sağlar ve göğüs ve sırt ağrısını önler. Unutmayın ki daima omuzlarınız sırtınızda, başınız dik ve karnınız sıkışmış durumda durmalısınız.

3. Çalışırken yeterli desteği sağlayan sağ sütyeni seçin.

Göğüslerinizi Sıkılaştırmanın 7 Yolu
© depositphotos.com   © depositphotos.com 

Güzel bir oturan sütyen destek sağlar ve göğüsleriniz üzerindeki baskıyı azaltır. Sağ sütyen meme hareketini azaltmalı, ancak çok dar olmamalıdır, bu nedenle kan akışını sınırlamaz. Koşma gibi yüksek etkili faaliyetler sırasında daima bir sütyen takın. Örneğin, sadece yürürken yaptığınız gibi, her zaman onu giymek zorunda olmadığınızı unutmayın. Bazı araştırmalar, her zaman sütyen takmanın göğüs kaslarınızı zayıflatarak sarkmaya neden olabilir.

4. Uygun beslenme alışkanlıklarını benimseyin ve sağlıklı bir kilonuzu koruyun.

Göğüslerinizi Sıkılaştırmanın 7 Yolu
© depositphotos.com   © depositphotos.com  

Tabii ki, tek başına sağlıklı beslenme, sarkık göğüsleri önleyemez veya tamamen geri getiremez. Ancak dengeli bir beslenmeye bağlı kalmak, göğüs dokusunda daha fazla hasara neden olabilecek sürekli ağırlık dalgalanmalarından kaçınmanıza yardımcı olacaktır. Yağlı balık, yağ, kuruyemiş ve avokado gibi bol miktarda sağlıklı yağ yemek , cildinizin durumunu iyileştirerek memelerin daha sıkı görünmesini sağlar. Ayrıca cildin esnekliğini artırmak için bol su içtiğinizden emin olun.

5. Destek tedbiri olarak tropikal ilaçları kullanın.

Göğüslerinizi Sıkılaştırmanın 7 Yolu
© depositphotos.com  

Ne yazık ki, hiçbir krem ​​mucizeler gerçekleştiremez veya hasarlı dokuları onaramaz. Herhangi bir tropikal merhem molekülü, önemli miktarda rejenerasyona neden olacak kadar derine nüfuz edemeyecek kadar büyüktür . Ancak bu ilaçlar cildin üst seviyelerinde iyi çalışır ve daha sert, daha parlak ve daha nemli görünmesini sağlayarak durumunu önemli ölçüde iyileştirebilir. Cildinize zarar verebilecek ürünleri seçin ve cildinizi zararlı UV ışınlarından korumak için güneş kremi kullanmayı unutmayın.

6. masaj deneyin

Göğüslerinizi Sıkılaştırmanın 7 Yolu
© depositphotos.com  

Göğüs masajı, kan akışını iyileştirmeye ve meme dokusunu güçlendirmeye yardımcı olabilir . Göğüslerinize 10-15 dakika her gün yukarı doğru hareketlerle masaj yapın. Cildinizin durumuna bağlı olarak farklı yağlar da kullanabilirsiniz. Örneğin, zeytinyağı cilt dokusunu ve elastikiyetini artırabilen  mükemmel bir antioksidan kaynağıdır .

7. Sigara içiyorsanız, bırakın!

Sigara içmek dokuların daha az sıkı ve elastik hale gelmesine neden olan yaşlanma sürecine büyük katkıda bulunur  . Sigara içmek aynı zamanda cildinizin güzelliğinden sorumlu olan elastin ve kollajen yıkımı ile de ilişkilendirilmiştir. Aynı zamanda kan akışını kötüleştirir ve hücrelere oksijen ve besin iletimini yavaşlatır, bu da erken kırışıklıklara neden olabilir.

Bonus: Daha sıkı göğüsler için bu etkili egzersizleri deneyin

1. Bench göğüs basın

Göğüslerinizi Sıkılaştırmanın 7 Yolu
© depositphotos.com  

Tezgah göğüs basışı, göğüslerinizi daha dolgun göstermek için kaslarınızı tonlamak ve göğüs kas kütlesini artırmak için kullanabileceğiniz harika bir egzersizdir.

 • Elinde dumbbells ile bir bankta yalan. Kollarınız dirsekte 90 derece açıyla bükülmeli ve zemine paralel olmalıdır.
 • Halterleri yukarı doğru bastırın ve bu pozisyonda bir saniye bekleyin.
 • Başlangıç ​​pozisyonuna geri dönene kadar dirseklerinizi bükerek dambılları indirin.
 • 3-5 set 12-15 tekrar yapın.

Halterleri bir halterle değiştirebilir ve tezgah eğimini göğüs kaslarının farklı bölgelerini hedeflemek için değiştirebilirsiniz.

2. Şınav

Göğüslerinizi Sıkılaştırmanın 7 Yolu

Şınav göğüs kasları odaklanarak, bütün üst vücudu kavrayan bir bileşik egzersiz vardır.

 • Tahta pozisyonuna, elleriniz birbirinden omuz genişliğinden daha geniş olacak şekilde yerleştirin. Vücudunuz başınızdan ayak parmaklarınıza kadar düz bir çizgi oluşturmalıdır.
 • Göğüs göğsünüzle yere değmek için dirseklerinizi yavaşça bükün.
 • Güçlü bir itme yapın ve ilk konumuna geri dönün.
 • 3-5 set 12-15 tekrar yapın.

Bu egzersiz sırasında uygun pozisyonu koruyamıyorsanız, dizlerinizde veya bir duvara yaslayın. Yeterince rahat hissediyorsanız, farklı kasları hedeflemek için farklı el pozisyonları deneyebilirsiniz.

3. Göğüs kelebek egzersizi

Göğüslerinizi Sıkılaştırmanın 7 Yolu

Göğüs kelebek egzersizi , göğüs kaslarını mükemmel şekilde gerer, duruşu iyileştirir ve kasları aynı anda güçlendirir.

 • Ayaklarınızı yerde ve iki elinizi dumbell ile bir bankta uzanın.
 • Kollarınızı kaldırın ve halterleri göğsünüzün üstünde tutarak dirseklerinize hafif bir viraj koyun. Bu senin başlangıç ​​pozisyonun olacak.
 • Nefes al ve kollarını yere paralel olana kadar yavaşça yanlara doğru aç. Göğüs ve omuz bölgesinde gerginlik hissetmeniz gerekir.
 • Nefes verin ve başlangıç ​​pozisyonuna dönün.
 • 3-5 set 12-15 tekrar yapın.

Çekirdek kuvvetinizi de artırmak için bu alıştırmayı denge topuyla yapabilirsiniz. Bu egzersiz sırasında herhangi bir acı hissetmemeniz gerektiğini unutmayın.

Memelerin şeklini iyileştirmeye yardımcı olabilecek başka yöntemler biliyor musunuz? Veya belki de makalede belirtilen yöntemlerden bazılarını denediniz mi? Fikirlerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın!Like it? Share with your friends!

78
13 shares, 78 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
4
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
12
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
8
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
6
Eğlenceli
Aşk Aşk
1
Aşk
Çok komik Çok komik
2
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
12
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
8
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir