Hangi Uyku Pozisyonu Sırt Ağrınızı Azaltabilir?


64
10 paylaş, 64 points

 Nüfusun yaklaşık% 80’i yaşamlarında en az bir kez sırt ve bel ağrısı ağrısı çekecektir . Ya şimdi bununla mücadele ediyorsunuz ya da sadece ziyarette bulunma ihtimaline karşı hazırlıklı olmak istiyorsanız ve kolay bir çözümün kolayca bulunabileceğini bilmek bir rahatlamadır: Uyuduğunuz pozisyonu, istediğiniz ağrı tipine göre değiştirebilirsiniz.

Nestfun , bel ağrınıza ve sırt ağrınıza bağlı olarak farklı uyku pozisyonlarını nasıl deneyeceğinizi gösterecek basit bir rehber hazırladı.

1-Sırt Üstü Yatmak

Sırt üstü yatarak bel ağrısı nasıl hafifletir

Nasıl yardımcı olur?

Sırtüstü yatmak, kilonuzu vücudunuzun her yerine eşit şekilde dağıtır . Bu şekilde, boynunuz ve sırtınızın üst kısmı gibi yerel bölgelere daha az baskı uygularsınız. Ayrıca omurganızın ve iç organlarınızın hizalanması için de çalışır. Hile, boynunuzu desteklemek için bir diğeri de dizlerinizi desteklemek için başka bir yastık eklemektir, bu da doğal eğrinin omurunuzda kalmasına yardımcı olur

2. Yüz Üstü Yatmak

yüz üstü  yatarak bel ağrısını azaltma

Nasıl yardımcı olur?

Bu,  genellikle midelerinde uyuyan insanlar için iyi bir uyku pozisyonudur ve başka bir pozisyonda uyuya kalmaları zordur. Karnınızın altına ve pelvisinizin üst kısmına bir yastık ekleyin  . İnce olduğundan, 3 inçten kalın olmadığından emin olun. Sonuç olarak, karnınızın altındaki yastığın desteği sırtınızdaki baskıyı azaltma hilesi yaparken uykuya dalabilirsiniz. Sonuç alamadıysanız? Başınızın altındaki yastığı almayı deneyin.

3. Bel ağrısı

bel ağrısı için doğru yatış şekilleri

Nasıl yardımcı olur?

Eğer yan pozizyonun da uyurken , sırtın fazladan yük taşımak zorunda kalacak, doğal olmayan bir pozisyonda eğriye omurganızı zorlar. Dizlerinizi hafifçe yukarı doğru bükmek ve aralarına bir yastık koymak en iyisidir  . Bu şekilde, alt belinizin acı çekmek zorunda kalacağı gerginliği atlarsınız ve uyanana kadar doğal eğriliğini korumasına yardımcı olur.

4. Bel ağrısı

bel ağrısında doğru yatış pozisyonları

Nasıl yardımcı olur?

Bel bölgesinde b ağrı çekiyorsanız, yaslanmış pozisyonda uyumak size yardımcı olabilir. Onu geriyor ve üzerinde baskı yapma olasılığını ortadan kaldırıyorsunuz . Doğal eğriliği ayarlamak için yeterli desteği sağlamak için sırtınıza ve boynunuza bazı minderler ve yastıklar koyun . Ekstra rahatlık için diz ve ayaklarınızın altına daha fazla yastık yerleştirin.

5. Gerilmiş sinirler

bel ağrısında sinirlerin önemi

Nasıl yardımcı olur?

Eğer omurilik disklerinden biri hafifçe doğal konumundan biraz kaymayı başardıysa, acı hissedeceksiniz. Her omur arasındaki boşluğu genişletmenize ve orijinal konumlarına yerleştirmeleri için itmenize izin veren bu konumu deneyin . Vücudunuzu bu şekilde bükmek , omurunuzda ki ve sinirlerinizdeki baskıyı hafifleterek, bel ağrılarınızdan kurtulmanızı sağlar.

Uyuma şeklinizi değiştirmek zor, bir plan yapın.

Hangi Uyku Pozisyonu Sırt Ağrınızı Azaltabilir? 1

Yıllarca uyuma şeklinizi değiştirmenin çok zor olacağını düşünebilirsiniz, ve öyle, ama sadece ilk birkaç gece zor olur. Birkez doğru pozisyonu buldun mu artık rahat uyursun. Hangisinin size en uygun olduğundan emin değilseniz, işte bir plan: Bu listeden sırt probleminizi çözeceğine ve birkaç gece test edeceğine inanacağınız bir çift seçin. Hangisinin size en çok yardımcı olduğunu görün.

Seçtiğimiz uyku duruşlarından birini dener misin? Tam bir gece uykusu almak ve ertesi gün dinlenmiş hissetmek için püf noktanız nedir? Topluluğa katkıda bulun ve ipuçlarını aşağıya yaz!Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

64
10 paylaş, 64 points

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
2
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
10
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
6
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
5
Eğlenceli
Aşk Aşk
13
Aşk
Çok komik Çok komik
1
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
10
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
6
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Oylama
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı