Hayatınızı Kolaylaştıracak 11 Klavye Kombinasyonu


66
7 paylaş, 66 points

Bir dizi fare tıklatmasını bir tuşa veya 2 basit bir basışa çevirmek, üretkenliğinizi arttırmak için uzun bir yol kat edebilir. Brainscape, bilgisayar başında günde 8 saat harcayan bir kişinin, çoğu görev için klavye yerine bir fare kullanarak her yıl 64 saatini kaybedebileceğini hesapladı.
yeniden yapmakWindows kullanıcıları için : Birçoğunuz Ctrl + Z’nin bir işlemi geri almak için kullanıldığını biliyor olsa da, tam tersi bir klavye kombinasyonu olduğunu biliyor muydunuz? Ctrl + Y tuşlarına bastığınızda, geri aldığınız eylem tekrarlanır.Mac kullanıcıları için : Command + Shift + Z
Hayatınızı Kolaylaştıracak 11 Klavye Kombinasyonu 1
Aktif pencerenin ekran görüntüsüWindows kullanıcıları için : Klavyenizdeki Print Screen (PrtSc) tuşu, tüm ekranın anlık fotoğraflarını çekmek için kullanılır. Ancak, aktif pencerenin ekran görüntüsünü hızlıca almak isterseniz, Alt + Baskı Ekranı’na basın . Bu sadece aktif ekranı kesmek için ekran görüntüsünü düzenleme ihtiyacını ortadan kaldıracaktır.Mac kullanıcıları için : Command + Shift + 4, ardından Space tuşuna basın. Bu, imleci artı işaretinden kamera simgesine dönüştürebilir. Şimdi yakalamak istediğiniz pencereye tıklayın.
Hayatınızı Kolaylaştıracak 11 Klavye Kombinasyonu 2
Ekran alıntısı aracıSadece Windows 10 için : Etkin ekranın parçalarını yakalamak için Windows logo tuşuna + Shift + S tuşlarına basın ve kaydetmek istediğiniz ekranın parçasını seçin. Seçilen bölüm panoya kaydedilir.Mac kullanıcıları için : Command + Shift + 4. Bu, imleci bir okdan artı işaretine dönüştürür. Şimdi yakalamak istediğiniz pencereye tıklayın. Yakalamak istediğiniz alanın etrafında artı işaretini taşıyın ve sürükleyin.
Hayatınızı Kolaylaştıracak 11 Klavye Kombinasyonu 3
Yeni bir klasör oluşturWindows kullanıcıları için : Kullanıcılar yeni bir klasör oluşturmanın en yaygın yolu, fareyi veya izleme alanını sağ tıklatıp ardından Yeni> Klasör seçeneğini seçmektir. Daha kolay bir yol, Ctrl, Shift ve N tuşlarına birlikte basmaktır.Mac kullanıcıları için : Shift + Command + N. Bu, Finder’da yeni bir klasör açacaktır.
Hayatınızı Kolaylaştıracak 11 Klavye Kombinasyonu 4
Emoji KlavyeSadece Windows 10 için : Windows tuşuna ve Periyodu (tam durdurma) tuşuna basmak Emoji klavyesini gösterir. Bu, Windows’un önceki sürümlerinde çalışmaz.Mac kullanıcıları için : İmleci bir Emoji eklemek istediğiniz metin alanına yerleştirin. Şimdi bunlara erişmek için Command + Control + Spacebar tuşlarına basın.
Hayatınızı Kolaylaştıracak 11 Klavye Kombinasyonu 5
Tüm pencereleri simge durumuna küçültWindows kullanıcıları için : Tüm açık pencereleri derhal en aza indirmek için ne gerekiyor? Sadece Windows logo tuşuna basmak + M  sihiri yapacak!Mac kullanıcıları için : Option + Command + M.
Hayatınızı Kolaylaştıracak 11 Klavye Kombinasyonu 6
Windows’u kilitleWindows kullanıcıları için : En aza indirgemek yeterli değilse, Windows logo tuşunu ve L harfini tıklatarak Windows’u kilitleyebilirsiniz . Devam etmek için Windows şifrenizi girmeniz gerekecektir.Mac kullanıcıları için : Control + Shift + Power.
Hayatınızı Kolaylaştıracak 11 Klavye Kombinasyonu 7
Yeni bir sanal masaüstü ekle (Windows 10 için)Çok sayıda uygulamayı bir seferde açık tutarsanız veya PC’nizi çok farklı görevler için kullanırsanız, sanal masaüstleri düzenli ve düzenli kalmak için elverişli bir yol sunar. Yeni bir sanal masaüstünü eklemek için, Windows logo tuşuna + Ctrl + D basın.  Sanal masaüstleri arasında ileri ve geri gitmekiçin tuş kombinasyonunu kullanın: Windows logo tuşu + Ctrl + Sağ ok / Sol ok . Basmak Ctrl + F4 + Windows logosu tuşu  olacak kapatmak güncel sanal masaüstü.
Hayatınızı Kolaylaştıracak 11 Klavye Kombinasyonu 8
Chrome’u gizli modda açWindows kullanıcıları için : Muhtemelen Ctrl + N  ve Ctrl + T’nin Google Chrome’da yeni bir pencere ve bir  sekme açmak  için kullanıldığını  biliyorsunuzdur . Ancak, kendinizi gizli modda Chrome’u kullanarak bulursanız, Ctrl, ÜstKrktr ve N tuşlarına 3 kez basmanız size biraz zaman kazandırır.Mac kullanıcıları için : Command + Shift + N
Hayatınızı Kolaylaştıracak 11 Klavye Kombinasyonu 9
Yakın zamanda kapatılmış bir sekme açWindows kullanıcıları için : Eğer bir sekmeyi yanlışlıkla kapatırsanız, Ctrl + Shift + T tuşlarına basarak yeniden açabilirsiniz. Bu tuşlara her defasında daha önce kapalı olan pencereyi açabilirsiniz. Chrome, kapattığınız son 10 sekmeyi hatırlar .Mac kullanıcıları için : Command + Shift + T.

Bağlantıları o sekmeye gitmeden yeni bir sekmede açWindows kullanıcıları için : Bir arama sonucunu aramak ve tıklamak için Google’ı kullandığınızda, tıklanan bağlantıya karşılık gelen yeni bir sekme açılır. Arama sayfasında görünen daha fazla web sayfası açmak isterseniz, her seferinde arama sayfasına geri dönmeye devam etmeniz gerekir. Arama sayfasında kalmak ve ayrı sekmelerde açmak istediğiniz tüm arama sonuçlarını açmak için bağlantıyı tıklarken Ctrl tuşunu basılı tutun . Bu yöntem, Chrome tarayıcısını kullanırken herhangi bir yere tıkladığınız tüm bağlantılar için çalışacaktır.Mac kullanıcıları için : Komut tuşuna basın ve bağlantıyı tıklayın.
Hayatınızı Kolaylaştıracak 11 Klavye Kombinasyonu 10
Bonus: Yazım tablosuYazmayı pratik yapmaya başladığınızda, doğru yöntemi izleyerek hızınızı artırmaya ve hatalardan kaçınmaya yardımcı olur. Başlamak için sol elinizin parmaklarını ve sağ elinizin parmaklarını belirleyin.Sol el parmakları için ana tuşlar: A , S , D , F  (A parmağındaki küçük parmağınızla)Sağ el parmakları için ana tuşlar :; (noktalı virgül), L , K , J  (noktalı virgül üzerindeki küçük parmağınızla)Her parmağın tırnak rengi, klavyedeki tuşların rengine karşılık gelir.Herhangi bir tuşa bastıktan sonra, parmak ana anahtarına geri dönmelidir.Her bir anahtar için yeterli ve yapılı kas belleği uyguladığınızda , her defasında ana anahtara geri dönmek her zaman gerekli olmayacaktır.Başka hangi küçük klavye kısayollarını biliyorsunuz? Yorumlarda bize bildirin.
Hayatınızı Kolaylaştıracak 11 Klavye Kombinasyonu 11Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

66
7 paylaş, 66 points

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
9
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
4
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
13
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
12
Eğlenceli
Aşk Aşk
6
Aşk
Çok komik Çok komik
8
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
4
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
13
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Oylama
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı